Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II

GMINA GŁUSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00342176
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00342176/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-23 15:02
Lokalizacja
Dominów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-276e970f-5ef5-4d6d-8e6b-2639dc9a6e59
Identyfikator
9462579832
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie regulacji ruchu

Wykonawcy

3 przyznane

STANISŁAW KRÓLLublin, PL · lot 0
463 710 PLN
STANISŁAW KRÓLLublin, PL · lot 1
188 190 PLN
Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty ZiemneJacków, PL · lot 2
56 299,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00342176 z dnia 2025-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dominów

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81-75-18-760

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-276e970f-5ef5-4d6d-8e6b-2639dc9a6e59

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-276e970f-5ef5-4d6d-8e6b-2639dc9a6e59

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00342176

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037019/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu: „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” realizowanego w ramach Działania 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00264506

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1055017,50

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.1. Część nr 1 – Budowa chodnika w miejscowości Wólka Abramowicka ul. Kwiatów Polskich

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu: „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” Działanie 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytet V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027
Zakres robót dla zadania:

Przedmiotem niniejszego zamierzenia budowlanego jest budowa ciągu pieszego z kostki brukowej betonowej bezfazowej o szerokości 2,3m w m. Wólka Abramowicka, o długości około 481 mb
Początek przedmiotowego odcinka zlokalizowany jest w pikietażu 0+019,38 (przy granicy z pasem drogowym drogi wojewódzkie nr 835), zaś koniec w pikietażu 0+501,26. Na przedmiotowym odcinku istnieje oświetlenie energooszczędne ledowe. W ramach przedmiotowego zamierzenia budowlanego należy wykonać budowę chodnika z wyniesionym przejściem dla pieszych w ciągu drogi ul. Kwiatów Polskich.
− długość odcinka chodnika około 481 m ,
− powierzchnia chodnika około 690 m2 ,
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zdjęcie warstwy humusu, wykonanie wzmocnienia podłoża, ustawienie krawężników i obrzeży, wykonanie nawierzchni chodnika, wykonanie nawierzchni zjazdów, wykonanie umocnionych poboczy, roboty związane z organizacją ruchu, roboty wykończeniowe.
4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.
- przedmiar robót budowlanych, projekt techniczne, STWiOR dla części nr 1.
5. Obowiązki wykonawcy robót budowlanych szczegółowo określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ
Przedmiotowa inwestycja przyczynia się do realizacji celów środowiskowych zgodnie z zasadą DNSH, czyli „nie czyń znaczącej szkody”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.5.) Wartość części: 659955,07 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.2. Część nr 2 – Budowa ciągu pieszego z odwodnieniem w miejscowości Ćmiłów

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu: „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” Działanie 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytet V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Zakres robót dla zadania:

Przedmiotem inwestycji jest budowa ciągu pieszego z odwodnieniem w miejscowości Ćmiłów. Zakres opracowania obejmuje budowę rowu otwartego i krytego oraz budowę ciągu pieszego z kostki brukowej betonowej bezfazowej. Zaprojektowano ciąg dla pieszych szerokości 2,60 m po śladzie istniejącego ciągu o nawierzchni z gruzu betonowego. Ciąg zaczyna się od krawędzi drogi gminnej ul. Rumiankowej do granicy pasa drogi wojewódzkiej 835 tj. krawędzi istniejącego zjazdu. Długość projektowanego ciągu wynosi około 165m.
Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.:
Roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowa odwodnienia, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe.
4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.
- przedmiar robót budowlanych, projekt techniczny, STWiOR dla części nr 2.
5. Obowiązki wykonawcy robót budowlanych szczegółowo określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ
Przedmiotowa inwestycja przyczynia się do realizacji celów środowiskowych zgodnie z zasadą DNSH, czyli „nie czyń znaczącej szkody”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.) Wartość części: 332159,93 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.3 Część nr 3 – Montaż urządzeń BRD

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu: „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” Działanie 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytet V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Zakres robót dla zadania:
Przedmiotem zadania jest budowa progów zwalniających wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego:
1) Ćmiłów, droga dojazdowa, dz. nr 711, próg liniowy bitumiczny,
2) Ćmiłów, droga dojazdowa, dz. nr 720/2, próg liniowy bitumiczny,
3) Kalinówka, droga gminna 112438L (ul. Brzozowa), dz. nr 399, próg wyspowy z kostki,
4) Kalinówka, droga gminna nr 107100L (ul. Dwie Topole), dz. nr 406, próg wyspowy z kostki,
5) Abramowice Prywatne, droga gminna nr 107100L (ul. Gajowa), dz. nr 328, próg wyspowy z kostki.
6) Kalinówka droga gminna nr 128583L (ul. Sasankowa), próg wyspowy z kostki brukowej
4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.
- przedmiar robót budowlanych, projekty stałej organizacji ruchu dla części nr 3.
5. Obowiązki wykonawcy robót budowlanych szczegółowo określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.
Przedmiotowa inwestycja przyczynia się do realizacji celów środowiskowych zgodnie z zasadą DNSH, czyli „nie czyń znaczącej szkody”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

4.5.5.) Wartość części: 62902,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 463710,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 737704,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 463710,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Król Stanisław STANDROG Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7120303669

7.3.3) Ulica: Orlanda 19

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-712

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 463710,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188190,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 337495,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188190,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Król Stanisław STANDROG Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7120303669

7.3.3) Ulica: Orlanda

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-712

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188190,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 56299,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 110700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 56299,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty Ziemne

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 71319008560

7.3.3) Ulica: Wrzosowa 24

7.3.4) Miejscowość: Jacków

7.3.5) Kod pocztowy: 21-007

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 56299,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane