Wykonanie remontu wejść do budynku Urzędu Skarbowego w Kozienicach

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00343276
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00343276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-24 10:55
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-53e3266a-e15b-42df-a789-bc04998333e7
Identyfikator
5251007278
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00343276 z dnia 2025-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu wejść do budynku Urzędu Skarbowego w Kozienicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001021100

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Felińskiego 2b

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-513

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.warszawa@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ias-warszawa.ezamawiajacy.pl/pn/ias-warszawa/demand/216214/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu wejść do budynku Urzędu Skarbowego w Kozienicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53e3266a-e15b-42df-a789-bc04998333e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00343276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00054893/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Roboty remontowe i renowacyjne w jednostkach podlegających IAS w Warszawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00282134

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/31/2025/RB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 165415,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont wejść do budynku urzędu skarbowego w Kozienicach, ul. Parkowa 5, 26-900 Kozienice.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nw. roboty budowlane:
1. Wyburzenia i demontaże:
a) demontaż barierek przy rampie dla niepełnosprawnych
b) demontaż kostki betonowej w miejscu podjazdu dla niepełnosprawnych
c) demontaż płyt granitowych ze schodów przy czterech wejściach do budynku i rampy
d) demontaż uszkodzonych parapetów zewnętrznych
e) naprawa fragmentów tynku elewacyjnego oraz na murkach oporowych przy wejściu głów-nym do budynku
oraz wszystkie inne niewymienione a niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia robót budowlanych.
2. Prace budowlane i montażowe:
a) naprawa schodów i podestów granitowych przy czterech wejściach do budynku,
b) montaż nowych barierek przy podjeździe dla niepełnosprawnych,
c) naprawa części elewacji budynku wraz z jej malowaniem,
d) wykonanie iniekcji poziomej oraz izolacji cieplnej fundamentów w części budynku,
e) wykonanie nowej kostki betonowej na podjeździe dla niepełnosprawnych,
f) przełożenie uszkodzonej kostki betonowej na placu przed wejściem głównym przy stu-dzienkach i uszkodzonej przez korzenie drzewa,
g) ułożenie płyt granitowych na warstwie hydroizolacji
3. Zamawiający wymaga spełnienia warunku ochrony konserwatorskiej określonego w decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 26/DR/24, znak DR.5142.698.2023.MP, z dnia 12 stycznia 2024 r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac, opis i warunki jego realizacji zostały określone w:
1) Dokumentacji:
a) Projekcie architektoniczno-budowlany – Projekt Robót Remontowych w Budynku Urzędu Skarbowego w Kozienicach wraz z rysunkiem,
b) Specyfikacja Techniczna Wykonania I Odbioru Robót (STWiOR),
c) Projekt Architektoniczno-Budowany - Projekt Zagospodarowania Działki wraz z rysunkami,
d) Projekt Robót Remontowych w Budynku Urzędu Skarbowego w Kozienicach – Wykonanie Dokumentacji Projektowo - Kosztorysowej na Roboty Remontowe w 4 Jednostkach Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wraz z rysunkami,
e) Przedmiar, który określa poglądowy zakres robót, będący przedmiotem zamówienia.
f) Decyzje administracyjne.
ww. dokumentacja, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
UWAGA:
Zamawiający informuję, iż załączona do postępowania dokumentacja zawiera szerszy zakres niż ten, który stanowi przedmiot niniejszego postępowania. Zamawiający zaznaczył kolorem „czerwonym” zakresy odnoszące się do wymaganego zakresu, będącego przedmiotem niniejszego postępowania.
2) wzór umowy, stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego postępowania zamierzał przeznaczyć kwotę brutto w wysokości 203 461,36 PLN, o czym Wykonawcy zostali poinformowani zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp.
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, z których najniższa cena brutto oferty wynosi 429 270,00 PLN. Tym samym cena oferty z najniższą ceną brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, a Zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny brutto oferty.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2025-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane