Usługa dostępu sieciowego do bazy CAS Sci Finder Discovery Platform
Uniwersytet Warszawski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00343959
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00343959/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-07-24 12:47
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17fbd3a2-c431-4165-af65-f719f31961ca
- Identyfikator
- 5250011266
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00343959 z dnia 2025-07-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dostępu sieciowego do bazy CAS Sci Finder Discovery Platform
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Warszawski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001258
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowskie Przedmieście 26/28
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-927
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: maciej.galas@adm.uw.edu.pl dzp@adm.uw.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa dostępu sieciowego do bazy CAS Sci Finder Discovery Platform2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17fbd3a2-c431-4165-af65-f719f31961ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00343959
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Prawnym uzasadnieniem zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki jest wystąpienie przesłanek zawartych w art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) i b) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
Zamówienie może być zrealizowane wyłącznie przez jednego wykonawcę, CAS, departament Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, który jest jedynym podmiotem upoważnionym do produkcji i obsługi bazy CAS SciFinder Discovery Platform. CAS jest wyłącznym właścicielem produktu CAS SciFinder na świecie, co oznacza, że nie istnieje żadna alternatywna platforma o równoważnej funkcjonalności i zakresie dostarczanych danych.
Baza CAS SciFinder Discovery Platform stanowi jedno z kluczowych narzędzi dla instytucji naukowych i badawczych zajmujących się chemią oraz dziedzinami pokrewnymi. Dostarcza unikalne, autoryzowane dane oraz wyspecjalizowane narzędzia analityczne, które są niezbędne dla prowadzenia badań naukowych na najwyższym poziomie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: POUZ-361/104/2025/DZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa dostępu sieciowego do bazy CAS Sci Finder Discovery Platform. Pozostałe dane w uzasadnieniu trybu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CAS a division of the American Chemical Society
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 358, H.R. 7709, 75th Congress
7.3.3) Ulica: Olentangy River Road
7.3.4) Miejscowość: Columbus
7.3.7.) Kraj: Stany Zjedn. Ameryki
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47220,00 USD
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-07-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |