Roboty budowlane polegające na remoncie zabezpieczającym wraz z rozbudową instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Olejnej 5 w Lublinie

ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH W LUBLINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00468019
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00468019/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-23 08:14
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db4efe6e-9b10-402d-83a4-2f6c8c14f076
Identyfikator
9461886466
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówIzolacja cieplnaTynkowanieRoboty malarskieInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00468019 z dnia 2024-08-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na remoncie zabezpieczającym wraz z rozbudową instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Olejnej 5 w Lublinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH W LUBLINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430783940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grodzka 12

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-112

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ti@znk.lublin.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.znk-lublin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-db4efe6e-9b10-402d-83a4-2f6c8c14f076

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie nieruchomościami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na remoncie zabezpieczającym wraz z rozbudową instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Olejnej 5 w Lublinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db4efe6e-9b10-402d-83a4-2f6c8c14f076

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468019

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023500/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont budynku przy ul. Olejnej 5 w Lublinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449018

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P/2024/06

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie zabezpieczającym wraz z rozbudową instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Olejnej 5 w Lublinie.
2. Zakres prac remontowych obejmuje:
2.1. Remont zabezpieczający
- naprawę ścian zewnętrznych
Uwaga!: Dostęp do zewnętrznej ściany południowej możliwy jest tylko przez lokal użytkowy Cafe Lulu. Zgodnie z zawartym w dniu 12.07.2024 r. porozumieniem, roboty budowlane mogą być prowadzone w okresie od 01.10.2024 r. w godzinach 7:00 – 15:00 a ich rozpoczęcie należy ustalić z użytkownikiem lokalu. Szacunkowy koszt korzystania z prywatnej posesji to ok. 500 zł/dzień, który (podobnie jak koszt zajęcia pasa drogowego ul. Olejnej) należy doliczyć do ceny wskazanej w ofercie.
- roboty wewnętrzne (wzmocnienie spękanych ścian, wzmocnienie sklepień, nadproży, przemurowanie spękanych kominów na poddaszu)
- wzmocnienie i remont drewnianego stropu poddasza
- remont konstrukcji dachu
- tynki wewnętrzne
- roboty malarskie
- wymianę okien na klatce schodowej
- remont pokrycia dachu, ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe
2.2. Wykonanie wentylacji grawitacyjnej z wykorzystaniem istniejących przewodów oraz dodatkowych przewodów z rur ocynkowanych
2.3. Rozbudowę instalacji centralnego ogrzewania
- demontaż istniejących przewodów c.o. w budynku
- demontaż istniejących grzejników wraz z gałązkami grzejnikowymi i armaturą grzejnikową
- montaż głównego poziomu rozdzielczego c.o. w piwnicy
- montaż głównego pionu c.o. na klatce schodowej
- montaż przewodów rozdzielczych od pionu c.o. do szafek mieszkaniowych
- montaż przewodów zasilających mieszkania od szafek mieszkaniowych do poszczególnych grzejników w mieszkaniach
- wykonanie niezbędnych przekuć w ścianach i stropach dla przeprowadzenia przewodów grzewczych
- wykonanie niezbędnych rozkuć w ścianach i wykonanie wnęk w celu montażu armatury w podtynkowych szafkach mieszkaniowych
- wykonanie zabudowy z płyt g-k w celu skrycia armatury w natynkowych szafkach mieszkaniowych
- montaż rewizji instalacyjnych z ramką montażową w ścianie bądź zabudowie g-k
- montaż grzejników – grzejniki stalowe płytowe
- montaż armatury
- montaż ciepłomierzy w szafkach mieszkaniowych
- montaż zaworów odpowietrzających w miejscach wskazanych w dokumentacji technicznej
- montaż podparć/podpór i punktów stałych dla przewodów grzewczych
- osadzenie tulei ochronnych o odpowiednich średnicach
- uzupełnienie ubytków w ścianach po wykonanych pracach demontażowych oraz w miejscu przeprowadzenia montowanych przewodów c.o. wraz z pomalowaniem uzupełnionej powierzchni
- płukanie instalacji
- wykonanie próby szczelności i regulacja instalacji
- montaż izolacji cieplnej
- napełnienie zładu wodą sieciową i uruchomienie instalacji
2.4. modernizacja węzła cieplnego
- wymiana ciepłomierza dla budynku przy ul. Olejnej 5
- montaż zaworów regulacyjnych balansowych przy istniejącym rozdzielaczu powrotnym w węźle cieplnym, montaż zaworów na głównych przewodach powrotnych z budynków
- wykonanie próby szczelności i regulacji obiegów instalacji po zamontowaniu zaworów regulacyjnych
- wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych
- montaż uzupełnień izolacji cieplnej
- napełnienie zładu wodą sieciową oraz uruchomienie instalacji
3. Ponieważ roboty budowlane realizowane będą „przy zamieszkaniu” (budynek użytkowany), należy:
- umieścić (w widocznym miejscu na budynku) informację o planowanym rozpoczęciu prac 3÷4 dni wcześniej
- podczas remontu klatki schodowej na bieżąco ustalać z mieszkańcami termin wykonywania najbardziej uciążliwych robót oraz zapewnić w maksymalnie możliwy sposób, bezpieczeństwo korzystających z niej osób
- sukcesywnie (codziennie!) usuwać z przejść komunikacyjnych gruz i inne zanieczyszczenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
Zamawiający odrzucił ofertę nr 1 złożoną przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe EWELINA SZYMAŃSKA, ul. Barwna 65, 20-390 Lublin gdyż:
• jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca dodał i wycenił pozycję w kosztorysie ofertowym (remont zabezpieczający - poz. 49). Zgodnie z Rozdz. 16 pkt 4 SWZ „Wykonawca nie może zmienić czynności technologicznych przedstawionych przez Zamawiającego w przedmiarze robót i formularzu kosztorysu ofertowego (Uwaga!: jeżeli przedstawiony przez Wykonawcę kosztorys ofertowy będzie się różnił pod względem rodzaju czynności technologicznych od otrzymanego od Zamawiającego formularza kosztorysu ofertowego oferta zostanie odrzucona)”
• wykonawca nie wniósł wadium w wymaganym terminie. Zgodnie z Rozdz. 14 SWZ wadium należy wnieść „do dnia 22.08.2024 r. do godz. 10:00”. Kwota wpłacona przez Wykonawcę tytułem wadium została zaksięgowana na rachunku Zamawiającego w dniu 22.08.2024 r. o godz. 11:41.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-08-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane