Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem ostatecznych pozwoleń wodnoprawnych dla wybranych odcinków dróg w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha

Gmina Wałbrzych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00344766
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00344766/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-24 15:09
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ff88aac9-cd12-4735-a85c-c48a8746b59d
Identyfikator
8862584003
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

Wykonawcy

4 przyznane

ZBIGNIEW DZIEDZICWałbrzych, PL · lot 0
27 121,5 PLN
EKON INŻYNIERIA ŚRODOWISKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzydłowiec, PL · lot 1
82 802,37 PLN
EKON INŻYNIERIA ŚRODOWISKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzydłowiec, PL · lot 2
68 042,37 PLN
ZBIGNIEW DZIEDZICWałbrzych, PL · lot 3
5412 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00344766 z dnia 2025-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem ostatecznych pozwoleń wodnoprawnych dla wybranych odcinków dróg w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,200123,a4b73b82ab70f30b4d247516a0f4dd49.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem ostatecznych pozwoleń wodnoprawnych dla wybranych odcinków dróg w granicach administracyjnych miasta Wałbrzycha

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff88aac9-cd12-4735-a85c-c48a8746b59d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00344766

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044321/28/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.23 Wykonania operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji administracyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00258853

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.79.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1. Operat wodnoprawny na odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych istniejącymi wylotami kanalizacji deszczowej do rowu (rejon ul. Moniuszki, ul. Wrocławskiej, ul. Piastów Śląskich, ul. Uczniowskiej i Starej Kopalni) oraz uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

4.5.5.) Wartość części: 24000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2. Operat wodnoprawny na odprowadzanie wód opadowych lub roztopowych istniejącymi wylotami kanalizacji deszczowej do wód powierzchniowych rzeki Pełcznica oraz uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

4.5.5.) Wartość części: 136500,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3. Operat wodnoprawny na odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych istniejącymi wylotami kanalizacji deszczowej do rowu melioracyjnego R-A (rejon ul. 11 Listopada), do rowu melioracyjnego R-C (rejon ul. Szarych Szeregów, ul. Spacerowa, ul. Miła, ul. Baczyńskiego), do wód powierzchniowych potoku Sobięcinka, do wód powierzchniowych potoku Szczawnik, do wód powierzchniowych potoku Lubiechowska Woda, do wód powierzchniowych potoku Rusinówka, z ulicy Karkonoskiej (dawna ul. Kosteckiego) do studni chłonnych oraz uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

4.5.5.) Wartość części: 104500,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 4. Operat wodnoprawny na wykonanie urządzeń wodnych oraz na odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych z przebudowanego odcinka drogi – Plac Grunwaldzki oraz uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

4.5.5.) Wartość części: 5000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27121,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 57807,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27121,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Ziemne i Instalacyjne Zbigniew Dziedzic

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862946363

7.3.3) Ulica: Solecka 5/2

7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych

7.3.5) Kod pocztowy: 58-301

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27121,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 217 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82802,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 180674,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 82802,37 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKON Inżynieria Środowiska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7991982573

7.3.3) Ulica: Jachowskiego 4/32

7.3.4) Miejscowość: Szydłowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 26-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 82802,37 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 315 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68042,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 137514,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 68042,37 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKON Inżynieria Środowiska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7991982573

7.3.3) Ulica: Jachowskiego 4/32

7.3.4) Miejscowość: Szydłowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 26-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 68042,37 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 343 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5412,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32718,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5412,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Ziemne i Instalacyjne Zbigniew Dziedzic

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862946363

7.3.3) Ulica: Solecka 5/2

7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych

7.3.5) Kod pocztowy: 58-301

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5412,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 259 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie 1
ETAP I – sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnej należy wykonać w terminie do 5 tygodni od daty podpisania Umowy.
ETAP II – przekazanie Zamawiającemu ostatecznych decyzji administracyjnych tj. pozwoleń wodnoprawnych, należy wykonać w terminie do 31 tygodni od daty podpisania Umowy.

Zadanie 2
ETAP I – sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnych należy wykonać w terminie do 15 tygodni od daty podpisania Umowy.
ETAP II – przekazanie Zamawiającemu ostatecznych decyzji administracyjnych tj. pozwoleń wodnoprawnych, należy wykonać w terminie do 45 tygodni od daty podpisania Umowy.

Zadanie 3
ETAP I – sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnej należy wykonać w terminie do 18 tygodni od daty podpisania Umowy.
ETAP II – przekazanie Zamawiającemu ostatecznych decyzji administracyjnych tj. pozwoleń wodnoprawnych należy wykonać w terminie do 49 tygodni od daty podpisania Umowy.

Zadanie 4
ETAP I – sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz ze złożeniem wniosku o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnej należy wykonać w terminie do 11 tygodni od daty podpisania Umowy.
ETAP II – przekazanie Zamawiającemu ostatecznych decyzji administracyjnych tj. pozwoleń wodnoprawnych należy wykonać w terminie do 37 tygodni od daty podpisania Umowy.
2025-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi