Budowa parkingu przy ul. Łąkowej w miejscowości Smardzewice

GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00468167
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00468167/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-23 08:57
Lokalizacja
Tomaszów Mazowiecki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd874344-6724-49f9-a251-2ee927f9508b
Identyfikator
7732282071
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00468167 z dnia 2024-08-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu przy ul. Łąkowej w miejscowości Smardzewice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TOMASZÓW MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminatomaszowmaz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminatomaszowmaz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-tomaszow-mazowiecki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa parkingu przy ul. Łąkowej w miejscowości Smardzewice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd874344-6724-49f9-a251-2ee927f9508b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468167

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013274/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa parkingu przy ul. Łąkowej w m. Smardzewice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403015

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozwiązania projektowe:
Budowa 113 miejsc parkingowych w tym 3 stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe oraz utwardzenie
terenu zaprojektowano dla obciążenia ruchem KR-1. Wymiary miejsc parkingowych prostopadłych:
- parking zwykły 2,5m x 5,0m – 110 stanowisk,
- parking dla osób niepełnosprawnych 3,6m x 5,0m – 3 stanowiska,
- utwardzenie działki szerokości minimum 6,0m.
Zakres robót:
- roboty przygotowawcze, wycinka drzew, wykonanie nasypów,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych,
- wykonanie nawierzchni.
Konstrukcja utwardzenia działki:
- nawierzchnia z płyt typu JOMB – 12,5 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 – gr. 3 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0-31,5 mm – gr. 5 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0-63 mm – gr. 15 cm,
- grunt stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa – 15 cm.
Konstrukcja dla miejsc parkingowych:
- nawierzchnia z kruszywa łamanego 0-31,5 mm – gr. 5 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0-63 mm – gr. 15 cm,
- grunt stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa – 15 cm.
Szczegółowy zakres inwestycji oraz wymagania jakościowe określa dokumentacja techniczna, przedmiar robót i STWiOR.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605) Zamawiający – Gmina Tomaszów Mazowiecki unieważnia przedmiotowe postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, ponadto Zamawiający informuje, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia kwotę w wysokości 653.000,00 zł brutto.

W prowadzonym postępowaniu złożono siedem ofert. Spośród ofert podlegających ocenie złożono ofertę najwyżej ocenioną wg. kryteriów określonych w SWZ z ceną w wysokości 685.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-08-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane