Dostawa sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Cisna

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00347278
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00347278/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-07-28 07:11
Lokalizacja
Cisna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ca7e5706-8b22-4ced-bb1b-dd6ac5fae845
Identyfikator
6880041996
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatkiOdzież branżowaOdzież wierzchniaOdzież specjalna i dodatkiOdzież ochronna i zabezpieczającaOdzież przemysłowaRękawice roboczePłaszcze przeciwdeszczoweKamizelkiCzęści garderobyKalesonyKoszuleRękawiceCzapkiObuwieOchronne nakrycia głowyHełmy ochronneButy gumoweObuwie ochronne

Wykonawcy

1 przyznane

KATARZYNA KRUKARKlimkówka, PL · lot 0
113 473,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00347278 z dnia 2025-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Cisna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014679

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Cisna 87A

1.5.2.) Miejscowość: Cisna

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-607

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cisna@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1129729

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Cisna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca7e5706-8b22-4ced-bb1b-dd6ac5fae845

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00347278

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00559169/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Cisna.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00296854

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.270.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 95071,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Sorty BHP i środków ochrony indywidualnej muszą być zgodne z:
 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG,
 Ustawą z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t. j. Dz.U. z 2025 poz. 568).
 Ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 215),
 Protokołem dodatkowym nr 24 zawartym w dniu 25 listopada 2014 r. w Warszawie do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe z dnia 29 stycznia 1998r., zarejestrowanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w dniu 4 grudnia 2014 r.,
 wzorami określonymi w Polskich Normach tj. m. in. odzież ochronna i robocza dostarczona dla Pracowników Lasów Państwowych musi posiadać atesty, odpowiednie parametry techniczne, zapewnić bezpieczne wykonywanie czynności związanych z procesem pracy i musi być oznaczone symbolem (CE) zgodnie z przepisami.
 Zarządzeniem nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 26 maja 2023 r. w sprawie wzorów oraz wymagań niektórych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego w Straży Leśnej, znak: GS.011.14.2023 – zał. nr 10 do SWZ
2) Szczegółowy opis odzieży bhp zawierają normy:
 odzież ochronna - wymagania ogólne EN ISO 13688:2013 (PN-EN ISO 13688:2013-12);
 środki ochrony indywidualnej - obuwie bezpieczne EN ISO 20345:2022-09,
 obuwie ochronne PN- EN ISO 20347:2022-09,
 środki ochrony indywidualnej - obuwie zawodowe PN-EN ISO 20347:2022-09,
 odzież ochronna- ochrona przed deszczem EN 343:2019 (PN-EN 343;2019-04);
 odzież ochronna- ochrona przed zimnem EN 342:2017 (PN-EN 342:2018-01),
 odzież ochronna- wyroby odzieżowe chroniące przed chłodem – PN-EN 14058:2018-02.
3) Kolorystyka ubrań roboczych/ochronnych powinna nawiązywać do kolorystyki określonego dla munduru terenowego leśnika w świetle obowiązujących przepisów dot. sortów mundurowych.
4) Wszystkie oferowane i dostarczane środki ochrony indywidualnej muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z Rozporządzeniem 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającym wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającym rozporządzenie (EWG) nr 339/93. Wzór Oznakowania CE zawiera załącznik II przywołanego Rozporządzenia.
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ.
6. Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Dostawy sortów BHP i środków ochrony indywidualnej realizowane będą do siedziby Zamawiającego – Nadleśnictwa Cisna po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu, ilości, rozmiarów i rodzaju, lub w punkcie sprzedaży (magazynie) należącym do Wykonawcy, z zastrzeżeniem punktów poniżej.
Dostawa, reklamacja i zwrot, wymiana ze względu ma rozmiar - koszt Wykonawcy.
2) Wykonawca, niezależnie od obowiązku określonego w ust. 6 pkt. 1) powyżej, może umożliwić Zamawiającemu odbiór przedmiotu zamówienia w punkcie sprzedaży, czynnym w dni robocze od poniedziałku do piątku co najmniej w godzinach od 8:00 do 14:00 gwarantującym możliwość przymiarki i odbioru upoważnionym pracownikom Zamawiającego. Punkt sprzedaży powinien funkcjonować w okresie realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego i powinien być zlokalizowany w odległości nie większej niż 100 kilometrów licząc pod drogach publicznych od siedziby Zamawiającego.
3) W punkcie sprzedaży wykonawca wyda sorty BHP i środki ochrony indywidualne pracownikom Nadleśnictwa upoważnionym na podstawie wykazu sporządzonego przez Zamawiającego, stanowiącego załącznik do umowy.
4) Zamawiający zastrzega sobie zmiany ilościowe poszczególnych elementów sortów, a wiążąca dla Zamawiającego i Wykonawcy jest ilość dostarczonych sortów w ramach wartości przedmiotu zamówienia.
5) Zamawiający zastrzega, że zapłata należności będzie dokonywana tylko za rzeczywiście odebrane artykuły, a realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie.
6) Wykonawca zapewni dostawę elementów sortów BHP i środków ochrony indywidualne w pełnej rozmiarówce dla osób dorosłych, mężczyzn i kobiet oraz szytą na miarę w przypadku nietypowych cech wzrostu lub postawy.
7) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, zamówienie musi być wykonane w sposób opisany w dokumentacji. Oferty wariantowe zostaną odrzucone.
8) Wykonawca zapewni minimum 24 miesięczną (liczoną od daty odbioru towaru) gwarancję na dostarczone przedmioty sortów BHP i środków ochrony indywidualne na warunkach określonych w umowie.
9) Wyszczególnione ilości poszczególnych sortów BHP i środków ochrony indywidualne stanowią przykładowe zestawienie sortów składających się na przedmiot zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie ilości poszczególnych sortów BHP i środków ochrony indywidualne przy zastosowaniu zapłaty za ich dostawę po zaoferowanych cenach jednostkowych odpowiadających poszczególnym elementom (sortom) przedmiotu zamówienia. Zmiany ilościowe poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia zostaną dokonane w ramach wartości brutto przedmiotu zamówienia.
10) Określone w SWZ ilości przedmiotu umowy są wielkościami szacunkowymi i nie zobowiązują Zamawiającego do realizacji zamówienia w pełnych ilościach.
11) Jeżeli zajdzie konieczność dokonania redukcji Zamawiający powiadomi o tym Wykonawcę. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmniejszeniu przy uwzględnieniu stawek jednostkowych wymienionych w ofercie Wykonawcy. Ograniczenie przedmiotu umowy na zasadach wyżej określonych nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania i nie jest w związku z tym podstawą do podnoszenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Minimalny poziom zamówień, który zostanie na pewno zrealizowany to 70 %, wskazanej w umowie wartości (brutto).
12) We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia (dopuszcza możliwość składania ofert na dostawę sortów bhp, z materiałów równoważnych pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 9 do SWZ). Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ubrania o parametrach technicznych, równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów.
13) Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
14) Wszelkie „produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
7. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz do podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
8) Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia z częściach. Płatności będą realizowane jak w projekcie umowy – załącznik nr 8 do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18110000-3 - Odzież branżowa

18200000-1 - Odzież wierzchnia

18400000-3 - Odzież specjalna i dodatki

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

18113000-4 - Odzież przemysłowa

18141000-9 - Rękawice robocze

18221300-7 - Płaszcze przeciwdeszczowe

18235400-9 - Kamizelki

18300000-2 - Części garderoby

18312000-9 - Kalesony

18332000-5 - Koszule

18424000-7 - Rękawice

18443320-5 - Czapki

18800000-7 - Obuwie

18444000-3 - Ochronne nakrycia głowy

18444111-4 - Hełmy ochronne

18812200-6 - Buty gumowe

18830000-6 - Obuwie ochronne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 113473,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117829,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 113473,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IWO-SPORT Katarzyna Krukar

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 371069837

7.3.3) Ulica: Szkolna

7.3.4) Miejscowość: Rymanów Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 38-481

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113473,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy