Wybudowanie 15 grobów murowanych dwuosobowych na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej przy ulicy Karpackiej

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00347506
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00347506/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-28 08:59
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb161a46-abaa-4df6-9ac1-a0dc9d09bf06
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00347506 z dnia 2025-07-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wybudowanie 15 grobów murowanych dwuosobowych na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej przy ulicy Karpackiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wybudowanie 15 grobów murowanych dwuosobowych na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej przy ulicy Karpackiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb161a46-abaa-4df6-9ac1-a0dc9d09bf06

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00347506

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042302/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Robty budowlane na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Karpackiej w Bielsku-Białe

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00258175

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.78.2025.KS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie wybudowania 15 grobów murowanych dwuosobowych na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej przy ulicy Karpackiej.
2. Szczegółowy wykaz prac oraz zestawienie materiałów i elementów jakie mają być użyte do prawidłowej realizacji zamówienia, zawarte są w SWZ i niżej wymienionych załącznikach do SWZ, tj. :
1) Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ;
2) Dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 5 do SWZ;
3) Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB, wchodzących w skład folderu .zip Dokumentacja Projektowa stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ;
4) Przedmiarze robót wchodzącego w skład folderu .zip Dokumentacja Projektowa stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ UWAGA: Przedmiar robót jest w postępowaniu dokumentem pomocniczym, który należy traktować jedynie poglądowo, ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia) – Zamawiający nie wymaga złożenia kosztorysu ofertowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli: Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba,
że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350937,32 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający odrzucił najniższą ofertę Wykonawcy SZYNDLER Piotr Szyndler. Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie kwotę 135 000,00 zł brutto i nie może jej zwiększyć do kwoty oferty kolejnego Wykonawcy tj. Aspar Sp. z o.o.
2025-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane