Remont elewacji bastei północnej wraz z wykonaniem drenażu opaskowego
GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00468253
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00468253/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-23 09:20
- Lokalizacja
- Cieszyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4ab04e9-379b-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5482404950
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00468253 z dnia 2024-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji bastei północnej wraz z wykonaniem drenażu opaskowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182338
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.cieszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.cieszyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/cieszyn1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji bastei północnej wraz z wykonaniem drenażu opaskowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4ab04e9-379b-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468253
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00038409/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Renowacja elewacji bastei północnej wraz z drenażem opaskowym znajdującej się w kompleksie zabudowań Wzgórza Zamkowego w Cieszynie ramach zadania inwest.: Wykonanie elewacji Bastei Zamku Cieszyn
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00390499
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPIF.271.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Renowacja elewacji wraz z wykonaniem drenażu opaskowego bastei północnej z XVI w. znajdującej się w kompleksie zabudowań Wzgórza Zamkowego w Cieszynie. Celem inwestycji jest zachowanie materialnego dziedzictwa związanego z panowaniem polskiej dynastii Piastów cieszyńskich czego widomym symbolem był zamek na Wzgórzu Zamkowym, którego jedną z zachowanych budowli jest północna basteja oraz umożliwienie dalszego wykorzystywania bastei jako miejsca organizacji wydarzeń promujących historię i dziedzictwo kraju oraz regionu. Basteja północna z XVI w. jest elementem dawnego piastowskiego zamku dolnego na Wzgórzu Zamkowym (WZ) w Cieszynie. Z najstarszej XVI/XVII-wiecznej fazy budowy zachowały się dwie basteje obronne oraz budynek bramy wjazdowej na teren zamku. W 1840 roku został wybudowany tzw. Pałac Myśliwski na fortyfikacjach zamku dolnego poprzez obudowę i scalenie w klasycystycznej bryle. Teren leży w granicach historycznego układu urbanistycznego Miasta Cieszyna, a Zamek wraz z WZ został wpisany do rejestru zabytków. Stan zachowania bastei jest zróżnicowany. Wnętrze bastei jest użytkowane w stanie dobrym (jednakże z oznakami wilgoci przenikającej przez ściany) natomiast elewacja znajduje się w stanie bardzo złym. Odpadły duże połacie tynków, co powoduje wnikanie wilgoci w ściany, a odpadające tynki mogą stanowić zagrożenie dla turystów. Dawny kompleks zamkowy jest m.in. siedzibą samorządowej instytucji kultury prowadzonej jako wspólna instytucja kultury dwóch organizatorów, tj. Miasta Cieszyn i Województwa Śląskiego o nazwie Zamek Cieszyn. Instytucja zajmuje się promocją wzornictwa oraz krzewieniem tradycji regionalnych. W zamku organizowane są warsztaty tradycyjnego rzemiosła. W galeriach zamkowych urządzane są wystawy, odbywają się również imprezy kulturalne. Wnętrze bastei jest wykorzystywane głównie do organizacji małych wystaw, spotkań, prezentacji i warsztatów dla dzieci. Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na remoncie elewacji wraz z wykonaniem drenażu opaskowego budynku bastei północnej znajdującej się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie na działce nr 15/12 i 15/3 obręb 28. Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską wpisanym do rejestru zabytków pod nr A-244/77. Wszystkie prace należy wykonywać pod nadzorem przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pierwszy etap robót obejmujący montaż rusztowań i skucie wszystkich istniejących tynków należy wykonać niezwłocznie po przekazaniu placu budowy. Po skuciu tynków komisja konserwatorska podejmie decyzję o dalszych działaniach przy zabytku, związanych z ewentualnym wykonaniem badań architektonicznych i inwentaryzacji w technice skaningu laserowego. Na tym etapie Wykonawca obowiązany jest do udostępnienia terenu i współpracy z dalszymi wykonawcami realizującym wyżej wymieniony zakres konserwatorski. Jednocześnie zgodnie z zapisami w projekcie budowlanym wykonawca na swój koszt zleca wykonanie ekspertyzy technicznej w zakresie statyki konstrukcji bastei. W razie stwierdzenia braku statyki lub innych defektów konstrukcyjnych opracuje sposób ich zabezpieczenia. Ekspertyzę powinien wykonać projektant z uprawnieniami w tej dziedzinie. Opracowany dokument należy przedłożyć autorowi głównemu projektu budowlanego. W przypadku potwierdzenia przez autora głównego projektu budowlanego braku statyki lub innych defektów konstrukcyjnych dodatkowe prace będą przedmiotem protokołu konieczności. Drugi etap obejmuje wymianę zmurszałych cegieł i zastąpienie je nowymi cegłami maksymalnie zbliżonymi rozmiarem, kolorem i fakturą do cegieł zachowanych oraz wypełnienie spoiny na pełno, położenie nowych tynków wraz z malowaniem. Do wyceny zakresu związanego z renowacją elewacji należy przyjąć wariant II projektu budowlanego renowacji elewacji Bastei Północnej znajdującej się w kompleksie zabudowań Wzgórza zamkowego w Cieszynie. Następnie należy wykonać prace ziemne do 1,5 m głębokości, renowację elementów kamiennych ścian fundamentowych i izolację pionową ścian fundamentowych oraz drenaż opaskowy wraz z podłączeniem rur spustowych z odprowadzeniem wód opadowych do kanalizacji deszczowej. Prace ziemne prowadzone będą pod nadzorem archeologicznym zleconym przez Inwestora. Przed rozpoczęciem robót należy zdemontować 2 sztuki reflektorów oraz 4 sztuki lamp z „Uliczki Cieszyńskich Kobiet” i zdeponować na czas realizacji u użytkownika tj. Zamek Cieszyn. Przed oddaniem teren doprowadzić do stanu pierwotnego, łącznie z odtworzeniem zieleni i wykonaniem nowych nasiedzeń zgodnie z występującym gatunkiem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi projekt budowlany i STWiORB
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
45262522-6 - Roboty murarskie
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
43124100-9 - Drenaże
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 565800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 730620,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 565800,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kontrapost Konserwacjs Zabytków Urszula Girtler
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9241915160
7.3.3) Ulica: Żołnierzy II Armii WP 1
7.3.4) Miejscowość: Witoszyn
7.3.5) Kod pocztowy: 68-131
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 565800 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2024-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |