Modernizacja zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy
GMINA MROCZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00468262
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00468262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-23 09:24
- Lokalizacja
- Mrocza, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9cdd079e-973d-471e-bdad-753cf3b72b33
- Identyfikator
- 5581766863
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00468262 z dnia 2024-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MROCZA
1.3.) Oddział zamawiającego: Komórka ZP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350889
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac 1 Maja 20
1.5.2.) Miejscowość: Mrocza
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-115
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 052 386 74 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrocza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mrocza.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mrocza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9cdd079e-973d-471e-bdad-753cf3b72b33
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051132/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00425907
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.3.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2269263,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia będzie rozbiórka istniejącego łącznika oraz budowa nowego zlokalizowanego pomiędzy budynkami oświaty – Szkoły Podstawowej położonej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z przebudową części dwóch pięter wschodniego skrzydła
szkoły. W budynku powstanie 3-kondygnacyjny łącznik o niezależnej konstrukcji. W obiekcie zlokalizowana będzie klatka schodowa. W ramach prac konieczna będzie realizacja zewnętrznej panoramicznej windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.
Zakres planowanych prac:
- rozbiórka istniejącego parterowego łącznika między obiema szkołami
- budowa nowego samodzielnego konstrukcyjnego 3-kondygnacyjnego budynku – łącznika między szkołami
- przebudowę części parteru i 1 piętra skrzydła wschodniego szkoły, co związane jest z połączeniem komunikacyjnym projektowanej windy z istniejącą szkołą. Dodatkowo na 1 piętrze z przestrzeni Sali wydzielone zostanie zaplecze higieniczno-sanitarne w postaci toalety
damskiej i męskiej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.
Budynek łącznika zaprojektowano jako niepodpiwniczony kryty dachem płaskim o kącie nachylenia połaci dachowych 2%.
Budynek funkcjonalnie stanowić będzie komunikację pionową ze wszystkich pięter istniejącej szkoły z końca XX wieku / skrzydło zachodnie. Dodatkowo w parterze bezpośrednio połączony będzie ze szkołą z początku XX wieku / skrzydło wschodnie oraz poprzez zaprojektowanie zewnętrznej windy panoramicznej z poziomem parteru i 1 piętra w/w części szkoły.
Nad wejściem głównym do łącznika przewiduje się nadwieszenie kondygnacji +1 i +2. Posadowienie budynku zaprojektowano jako bezpośrednie na betonowych ławach i stopach fundamentowych. W części nowego łącznika ściany nadziemne murowane z bloczków wapienno-piaskowych typu silka lub pustaków ceramicznych. W części obejmującej przebudowę ścianki działowe wydzielające pomieszczenia higieniczno-sanitarne należy wykonać w technologii lekkiej – z płyt gipsowo-kartonowych dla pom. mokrych również o odp. odporności ogniowej.
Główną konstrukcję proj. łącznika stanowić będzie układ słupów i belek.
Jako strop nad parterem i nad 1 piętrem projektuje się płytę żelbetową gr.20cm wg proj. technicznego konstrukcji.
Jako ścianę osłonową projektuje się system fasadowy aluminiowy słupowo ryglowy o podwyższonej izolacyjności termicznej o odporności ogniowej EI60. System uzupełniony o drzwi ewakuacyjne dwuskrzydłowe o szerokości przejścia skrzydła czynnego min. 100cm i wysokości 220cm. Szklenie szkłem przeziernym o właściwościach ograniczających przepuszczenie promieni słonecznych w celu zachowania komfortu cieplnego wewnątrz łącznika.
Poza pracami budowlanymi obiekt należy wyposażyć w odpowiednie instalacje elektryczne, teletechniczne, instalacje c.o. , kanalizacyjne i wentylacji mechanicznej.
Dalszy opis przedmiotu zamówienia Zamawiający zawarł w SWZ i udostępnionych dokumentach postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziałuw postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie unieważnione| 2024-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |