Poprawa warunków bytowania kolonii nietoperzy w wybranych obiektach naziemnych na obszarze Natura 2000 Police – kanały PLH320015
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00348800
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00348800/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-07-28 14:02
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ce0bc775-138b-40ab-83d9-9b3b1f3b174e
- Identyfikator
- 8513073563
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00348800 z dnia 2025-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa warunków bytowania kolonii nietoperzy w wybranych obiektach naziemnych na obszarze Natura 2000 Police – kanały PLH320015
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320590577
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-434
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szczecin.rdos.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rdos-szczecin
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ce0bc775-138b-40ab-83d9-9b3b1f3b174e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa warunków bytowania kolonii nietoperzy w wybranych obiektach naziemnych na obszarze Natura 2000 Police – kanały PLH3200152.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce0bc775-138b-40ab-83d9-9b3b1f3b174e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00348800
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00104528/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Powstrzymanie degradacji obiektów oraz wandalizmu poprzez zamurowanie wejść do obiektów naziemnych z wlotem dla nietoperzy oraz montaż szlabanów prowadzących do obszaró Natura 2000 - Kanały Police
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie w ramach umowy o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0113/24 z dnia 16 kwietnia 2025 r. projektu pn. „Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000”, dofinansowanego przez Unię Europejską z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00284828
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.261.9.2025.PR.85
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonanie zadania pn.: „Poprawa warunków bytowania kolonii nietoperzy w wybranych obiektach naziemnych na obszarze Natura 2000 Police – kanały PLH320015”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia realizowany będzie zgodnie
z Programem Funkcjonalno-Użytkowym „Poprawa warunków bytowania kolonii nietoperzy
w wybranych obiektach naziemnych na obszarze Natura 2000 Police – kanały PLH320015”
z maja 2025 r. Niniejsze postępowanie obejmuje wykonanie prac projektowych
i robót budowlanych dla wybranych z PFU lokalizacji: 1, 4, 13, P1 i P2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45421147-6 - Instalowanie krat
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45262680-1 - Spawanie
45262640-9 - Roboty w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta z ceną 241 941,00 zł brutto, która przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia tj. 150 000,00 zł, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty. Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.| 2025-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |