Remont ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Nowa Wieś Lęborska – Etap III.

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00349555
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00349555/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-29 08:17
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7791092-55b3-4070-b9d5-440ff22b64ee
Identyfikator
5832590397
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNADrawsko Pomorskie, PL · lot 0
2 667 917,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00349555 z dnia 2025-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Nowa Wieś Lęborska – Etap III.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mostowa 11A

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-778

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw-gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Nowa Wieś Lęborska – Etap III.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7791092-55b3-4070-b9d5-440ff22b64ee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00349555

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038456/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Remont ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Nowa Wieś Lęborska – Etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00268720

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 38/WZP/2025/TP/WUDiM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2631836,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont odcinka ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 od miejscowości Krępa Kaszubska (km 17+900) do miejscowości Garczegorze (km 21+850). W ramach remontu wykonana będzie:
a) rozbiórka nawierzchni z kostki i obrzeży betonowych wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki,
b) korytowanie pod warstwy konstrukcyjne i ustawienie nowych obrzeży na ławie betonowej,
c) ułożenie warstw konstrukcyjnych tj. dwóch warstwy podbudowy a następnie warstwy mieszanki mineralno – asfaltowej i warstwy ścieralnej,
d) uzupełnienie poboczy ziemia i obsianie trawą.
Ad a) część robót polegających na rozebraniu istniejącej nawierzchni ścieżki z kostki betonowej oraz obrzeży chodnikowych wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki została wykonana podczas realizacji robót w zakresie Etapu II. Zakres robót w ramach niniejszego zadania obejmuje dokończenie remontu ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Nowa Wieś Lęborska (z Etapu II).
Ne dokonuje się podziału zamówienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania z uwagi na fakt, że roboty budowlane, które są przedmiotem zamówienia, stanowią niepodzielną całość. Obiekt budowlany w tym zamierzeniu musi spełniać funkcję techniczno-użytkową, do której jest przeznaczony. W związku z tym wskazane jest, aby roboty wykonywał jeden Wykonawca, ze względu na to, że roboty związane z przebudową mostu są ściśle ze sobą powiązane, a także ze względu na zachowanie rygorów technologicznych i udzieloną rękojmię na wykonane roboty. Brak koordynacji zagrażałby prawidłowej realizacji zadania i spowodowałby późniejsze problemy w okresie rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2279312,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3232115,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2667917,43 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL-DRÓG S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530033758

7.3.3) Ulica: Podmiejska 2

7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie

7.3.5) Kod pocztowy: 78-500

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2667917,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia: 100 dni od dnia podpisania umowy + 20 dni – szacunkowy termin na czynności odbiorowe.
2025-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane