Konserwacja grobowca Rodziny Lejów na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowym w Krakowie, ul. Wapienna 13, kw. VIII, rząd płn, grób nr 6 (A-1429/M).
Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00468507
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00468507/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-23 10:25
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5207d0d1-22a2-4162-9cf0-218351cf6557
- Identyfikator
- 6762590500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00468507 z dnia 2024-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja grobowca Rodziny Lejów na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowym
w Krakowie, ul. Wapienna 13, kw. VIII, rząd płn, grób nr 6 (A-1429/M).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387817787
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rakowicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-510
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zck-krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zck-krakow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja grobowca Rodziny Lejów na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowymw Krakowie, ul. Wapienna 13, kw. VIII, rząd płn, grób nr 6 (A-1429/M).
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5207d0d1-22a2-4162-9cf0-218351cf6557
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468507
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie jest udzielane w trybie z wolnej ręki – zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą (zgodnie z art. 213 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych).
W związku ze specyfiką przedmiotu zamówienia (prace konserwatorskie przy jednym grobowcu), nie ma możliwości podziału na części. Brak podziału zamówienia na części nie grozi zakłóceniem konkurencyjności w postępowaniu, nie wpływa na koszt jego wykonania oraz nie ogranicza możliwości uczestniczenia w zamówieniu mniejszym podmiotom.
Wskazane jest, aby prace remontowo – konserwatorskie prowadzone przy jednym grobowcu wykonywał jeden Wykonawca – z uwagi na zachowanie rygorów technologicznych i udzielaną gwarancję na wykonane prace. Zamawiający dzieląc przedmiotowe zamówienie na mniejsze części, spowodowałby nadmierne trudności techniczne zarówno po stronie Wykonawcy jak i Zamawiającego, co docelowo mogłoby zagrozić właściwemu
i terminowemu wykonaniu zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P–12/WR/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja grobowca Rodziny Lejów na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowym w Krakowie ul. Wapienna 13, kw. VIII, rząd płn, grób nr 6 (A-1429/M).
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 4 do IWZ),
3.2.2. Przedmiarze (załącznik nr 5 do IWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, ul. Rakowicka 26, 31-510 Kraków, unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Konserwacja grobowca Rodziny Lejów na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowym w Krakowie, ul. Wapienna 13, kw. VIII, rząd płn, grób nr 6 (A-1429/M)”, z przyczyn wskazanych w art. 255 pkt 8 ustawy, tj.: w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 20.08.2024 r. Zamawiający zaprosił Wykonawcę Kamieniarstwo. Renowacja Kamienia Sp. z o.o., ul. Sucha 1a/17, 30-601 Kraków, do negocjacji w sprawie przedmiotowego postępowania. Termin negocjacji został ustalony na dzień 21.08.2024 r. o godzinie 10:00.
W dniu 21.08.2024 r. o godzinie 13:57 Wykonawca poprzez wiadomość email, wystąpił z prośbą: „Z przyczyn obiektywnych, bardzo proszę o przesunięcie terminu negocjacji o jeden dzień tj. na 22.08.2024.” Tego samego dnia Zamawiający wyraził zgodę na przesunięcie terminu negocjacji.
W dniu 22.08.2024 r. Zamawiający, około godziny 14:00, podczas rozmowy telefonicznej, uzyskał informację od Wykonawcy, że nie zjawi się On na negocjacjach i nie przystąpi do realizacji przedmiotowego zamówienia.
| 2024-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |