„Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”

Gmina Jeleniewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00351197
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00351197/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-29 14:01
Lokalizacja
Jeleniewo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d101950-1555-4afe-8bbc-9ebdc8dbcac1
Identyfikator
8442144674
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanejIzolowanie dachuInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

2 przyznane

DARDOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄAugustów, PL · lot 0
317 032,5 PLN
TOMASZ JARMOŁOWICZSuwałki, PL · lot 1
281 674,53 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00351197 z dnia 2025-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jeleniewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790670898

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słoneczna 3

1.5.2.) Miejscowość: Jeleniewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-404

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 875638551

1.5.8.) Numer faksu: 875638563

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug_jeleniewo@pro.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniewo.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d101950-1555-4afe-8bbc-9ebdc8dbcac1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d101950-1555-4afe-8bbc-9ebdc8dbcac1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00351197

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025473/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja energetyczna budynków OSP Bachanowo i OSP Podwysokie Jeleniewskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00275091

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPD.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 537796,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: „Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Bachanowo”
Realizacja inwestycji dotyczy budynku remizy strażackiej OSP Bachanowo zlokalizowanej pod adresem Błaskowizna 13, 16-404 Jeleniewo, działki nr geod. 214/13, 214/19 – obręb Błaskowizna
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Prace dociepleniowe ścian zewnętrznych: docieplenie ścian zewnętrznych 15 cm warstwą styropianu o pow. 175,32 m2 i docieplenie ściany w garażu (pomieszczenie o niższej temperaturze) warstwa wełny mineralnej grub. 12 cm o pow. 27,12 m2 wraz z robotami przygotowawczymi i towarzyszącymi;
2) Prace dociepleniowe związane z dociepleniem stropodachów: ocieplenie stropodachu styropapą o gr. warstwy 20 cm o pow. 164,30 m2 wraz z pokryciem dachu papą termozgrzewalną oraz wymianą rynien dachowych, rur spustowych i obróbek blacharskich;
3) Wymiana stolarki drzwiowej i bram garażowych: montaż drzwi zewnętrznych - 1 szt, drzwi wewnętrznych pomiędzy pomieszczeniami o zmiennej temperaturze - 1 szt, oraz 1 szt bramy garażowej segmentowej stalowej;
4) Modernizacja/wymiana/montaż głównego źródła ciepła: wymiana źródła ciepła (kocioł na paliwa kopalne) na źródło ciepła opalane biomasą (kocioł na pellet klasy V o mocy nie mniejszej niż 16 kW) wraz z dostosowaniem kotłowni do odpowiednich standardów;
5) Modernizacja instalacji co: montaż grzejników - 9 szt wraz z rozprowadzeniem instalacji c.o. (rurociągi z tworzyw sztucznych), montaż głowic termostatycznych i zaworów odpowietrzających - po 9 kpl;
6) Modernizacja instalacji oświetlenia: wymiana opraw świetlówkowych - 15 szt i opraw żarowych - 5 szt na oprawy LED - 26 szt oraz wymiana tablicy rozdzielczej i instalacji oświetleniowej i gniazd wtykowych 220 V.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261410-1 - Izolowanie dachu

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 276616,80 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: „Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Podwysokie Jeleniewskie”
Realizacja inwestycji dotyczy budynku remizy strażackiej OSP Podwysokie Jeleniewskie zlokalizowanej pod adresem Podwysokie Jeleniewskie 2a, 16-404 Jeleniewo, działka nr geod. 106/2 – obręb Podwysokie Jeleniewskie.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Prace dociepleniowe ścian zewnętrznych: docieplenie ścian zewnętrznych 20 cm warstwą styropianu o pow. 229,69 m2 i docieplenie ściany w garażu (pomieszczenie o niższej temperaturze) warstwą wełny mineralnej grub. 15 cm o pow. 33,37 m2 wraz z robotami przygotowawczymi i towarzyszącymi;
2) Prace dociepleniowe związane z dociepleniem stropodachów: ocieplenie stropodachu granulatem wełny mineralnej metodą wdmuchiwania gr. warstwy 20 cm o pow. 188,2 m2 wraz z obróbkami blacharskimi;
3) Wymiana stolarki drzwiowej i bram garażowych: montaż drzwi zewnętrznych - 1 szt, drzwi wewnętrznych pomiędzy pomieszczeniami o zmiennej temperaturze oraz 1 szt bramy garażowej segmentowej stalowej;
4) Modernizacja/wymiana/montaż głównego źródła ciepła: wymiana źródła ciepła (kocioł na paliwa kopalne) na źródło ciepła opalane biomasą (kocioł na pellet klasy V o mocy nie mniejszej niż 18 kW) wraz z dostosowaniem kotłowni do odpowiednich standardów;
5) Modernizacja instalacji co: wymiana grzejników - 2 szt w pomieszczeniu garażu wraz z częściową wymianą instalacji c.o., montaż głowic termostatycznych i zaworów odpowietrzających - po 2 szt.;
6) Modernizacja instalacji oświetlenia: wymiana opraw świetlówkowych -18 szt i opraw żarowych - 6 szt na oprawy LED - 27 szt wraz z wymianą rozdzielni, instalacją oświetleniową i gniazd wtykowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261410-1 - Izolowanie dachu

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 261179,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 317032,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 343774,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 317032,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DARDOM spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8461672701

7.3.3) Ulica: Rynek Zygmunta Augusta 30

7.3.4) Miejscowość: Augustów

7.3.5) Kod pocztowy: 16-300

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty budowlane w zakresie 50 % - Firma Budowlana "DARDOM" Dariusz Żakiewicz

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 317032,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-01

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 281674,53 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 281674,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 281674,53 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Jarmołowicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8441830083

7.3.3) Ulica: Piękna 11

7.3.4) Miejscowość: Suwałki

7.3.5) Kod pocztowy: 16-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 281674,53 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-01

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane