Remont bufetu znajdującego się w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00351649
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00351649/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-29 15:44
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a0a11bf-f86f-49e8-a7f2-3831424fb597
Identyfikator
5261647453
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

IKA-BUD WÓJCIK SPÓŁKA KOMANDYTOWABielsko Biała, PL · lot 0
337 450,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00351649 z dnia 2025-07-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont bufetu znajdującego się w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001064858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wawelska 52/54

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-922

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 369 25 23

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: karol.doniecki@klimat.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mos.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont bufetu znajdującego się w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a0a11bf-f86f-49e8-a7f2-3831424fb597

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00351649

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00106063/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont bufetu w budynku MKiŚ (BDG 43)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00247437

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BDGwzp/260/6/2025/KD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 282335,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja remontu wnętrza wraz z remontem łazienki oraz dostarczenie nowoczesnego wyposażenia i urządzeń, w sali bufetu, znajdującego się w budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie.

Zakres prac obejmuje:
a) roboty remontowe i dostawę nowego wyposażenia, a także wykonanie zabudowy stolarskiej wokół istniejącego baru;

b) dostawę mebli do pomieszczenia bufetu dostarczone przez Wykonawcę z użyciem własnych środków transportu, wniesione i zamontowane w pomieszczeniach wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego – złożenie elementów, ustawienie, wypoziomowanie, wyregulowanie we wskazanym przez Zamawiającego miejscu przeznaczenia;

c) głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa komfortu użytkowania przestrzeni bufetu i łazienki oraz zwiększenie liczby dostępnych miejsc siedzących w bufecie, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności obiektu;

d) zamawiający nie przewiduje wpływu wykonanych prac na istniejący ciąg gastronomiczny i na działanie zaplecza kuchennego;

e) prace obejmują odświeżenie wnętrz, poprawę jakości doświetlenia oraz nadanie przestrzeni nowoczesnego charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu spójności z dotychczasową architekturą wnętrza;

f) prace będą realizowane wyłącznie w oparciu o istniejące źródła zasilania;

g) prace obejmują również zmianę wykończenia ścian, aranżację wnętrz oraz wykonanie zabudowy stolarskiej bufetu;

h) wszystkie użyte materiały muszą spełniać wymagania w zakresie odporności ogniowej, zapewniając co najmniej klasę palności BFL-s1; ponadto, materiały te muszą w pełni odpowiadać przepisom ochrony przeciwpożarowej, zgodnym z polskimi normami oraz ustawodawstwem. Wymagane jest również uzyskanie odpowiednich zgód od instytucji certyfikujących, a materiały muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 337450,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 880651,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 337450,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IKA - BUD Wójcik Sp. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5472147701

7.3.3) Ulica: ul. Wyspiańskiego 35/2

7.3.4) Miejscowość: Bielsko – Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 337450,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2025-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane