„Modernizacja chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1192F w m. Smolno Wielkie”

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00351906
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00351906/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-30 08:01
Lokalizacja
Sulechów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9d521e19-1915-4276-ba65-9a6ca09aec6a
Identyfikator
97124700700011
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

Zakład Melioracyjno-Budowlany ,,Mel-Bud” Ryszard TarnowskiSulechów, PL · lot 0
173 835,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00351906 z dnia 2025-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1192F w m. Smolno Wielkie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamówienia Publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 97124700700011

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górzykowo 1

1.5.2.) Miejscowość: Sulechów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 385 95 00

1.5.8.) Numer faksu: 68 385 95 07

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bip.pzzd.zgo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wrota.lubuskie.pl/pzzd_gorzykowo/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzzdgorzykowo.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


realizacja zadań zarządcy dróg

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1192F w m. Smolno Wielkie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d521e19-1915-4276-ba65-9a6ca09aec6a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00351906

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00034440/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1192F w m. Smolno Wielkie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00303933

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZZD.272.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 170695,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1192F w m. Smolno Wielkie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do SWZ) oraz szczegółowymi specyfikacjami technicznymi (załącznik nr 3a do SWZ)
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
Roboty rozbiórkowe:
• Rozebranie chodników, wysepek przystankowych i przejść dla pieszych, kostka betonowa na podsypce piaskowej (miejsca zaniżeń i wybrzuszeń)
• Rozebranie krawężników, betonowych 15x30·cm na podsypce cementowo-piaskowej
• Rozebranie krawężników wtopionych i obrzeży trawnikowych, obrzeża 8x30·cm na podsypce piaskowej
• Rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, ręcznie, grubość nawierzchni 3·cm 348x0,2
• Cięcie nawierzchni mechanicznie, z mas mineralno-asfaltowych, głębokość 5·cm
• Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna Ac11S), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 6·cm, masa grysowa, samochód do 5·t
Roboty ziemne:
• Koryta wykonywane na poszerzeniach, na chodnikach, grunt kategorii II-IV, głębokość 10·cm
• Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, mechanicznie, grunt kategorii I-IV
• Warstwy odcinające, zagęszczane ręcznie, grubość warstwy po zagęszczeniu 6·cm
• Warstwy odcinające, zagęszczane ręcznie, dodatek za każdy następny 1·cm grubości warstwy
Roboty montażowe:
• Krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe wystające 15x30·cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa
• Ławy pod krawężniki, betonowa z oporem (pod obrzeża)
• Obrzeża betonowe, 30x8·cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową
• Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8·cm, podsypka piaskowa z wypełnieniem spoin piaskiem, kostka szara
Prace porządkowe:
• Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadunku i ręcznym wyładunku, załadowanie koparko-ładowarką samochodów skrzyniowych - 3 szt/zmianę roboczą

Dokładna lokalizacja określona zostanie przy przekazaniu placu budowy.

3. Roboty budowlane będące przedmiotem niniejszego postępowania muszą być wykonane w sposób zgodny ze Specyfikacją Warunków Zamówienia, z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2024 poz. 725 ze zm.), innymi powszechnie obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a także zasadami wiedzy technicznej i normami, z punktu widzenia celu jakiemu mają służyć.
4. W celu realizacji zadania wykonawca jest zobowiązany do wykonania tymczasowej organizacji ruchu (przygotowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r (tj. Dz. U. 2017 r. poz. 784 w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem oraz uzgodnić go z właściwymi organami)
5. Zamawiający wymaga, aby osoby wskazane przez Wykonawcę, które będą Uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadały biegłą znajomość języka polskiego. W przypadku gdy ww. osoby nie będą posiadały biegłej znajomości języka polskiego na okres i dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tłumacza na własny koszt i własnym staraniem.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ, szczegółowych specyfikacji technicznych ( załącznik nr 3a do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 173835,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 285849,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 173835,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Melioracyjno - Budowlany MEL-BUD Ryszard Tarnowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970312145

7.3.3) Ulica: Wiśniowa 2

7.3.4) Miejscowość: Sulechów

7.3.5) Kod pocztowy: 66-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 173835,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

2025-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane