Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4 - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

Galeria im. Sleńdzińskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00352605
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00352605/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-30 10:59
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-48f1c728-b905-480d-b4ce-22398b8d3711
Identyfikator
5422541991
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okienOkna, drzwi i podobne elementy

Wykonawcy

1 przyznane

ANTONI RUTKOWSKIBiałystok, PL · lot 0
399 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00352605 z dnia 2025-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4 - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Galeria im. Sleńdzińskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050130318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Waryńskiego 24a

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-461

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: galeria@galeriaslendzinskich.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: galeriaslendzinskich.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-48f1c728-b905-480d-b4ce-22398b8d3711

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytucja kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4 - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48f1c728-b905-480d-b4ce-22398b8d3711

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00352605

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00075560/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich - wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej budynku przy ulicy Rynek Kościuszki 4

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00276824

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 650406,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana parapetów zewnętrznych oraz demontaż krat okiennych w ramach zadania: „Adaptacja i modernizacja zabytkowego obiektu na potrzeby Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej
oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
3. Okna należy wykonać jako okna jednoramowe, wykonane z drewna litego dębowego
klasy I bez sęków. Klasa okien RC-2 z CERTYFIKATEM. Zamawiający dopuszcza zastosowanie elementów aluminiowych (stalowych) oksydowanych na kolor mosiądzu. Jeśli właściwościami użytkowymi oraz wizualnie elementy aluminiowe (stalowe) nie będą odbiegać od rozwiązań opisanych w dokumentacji projektowej, jest możliwość ich użycia, po akceptacji konkretnego modelu przez Zamawiającego.
4. Wykonawca powinien zgłosić w trakcie postępowania wszelkie uwagi i zastrzeżenia
do dokumentacji i wystąpić do Zamawiającego o rozstrzygnięcie.
5. Zamawiający wymaga udzielenia min. 5 - letniej gwarancji na wykonane roboty (okres gwarancji podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ).
6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za należyte zabezpieczenie terenu robót.
7. Wykonawca po zakończeniu robót zobowiązany jest do uporządkowania terenu.

UWAGA:
Budynek istniejący wpisany został do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 17 stycznia 1953r., nr rej A-241 usytuowany jest na obszarze historycznego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 1 września 1977, nr rej. A-286.
Ruch samochodów w celu dostarczenia materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do prowadzenia prac może odbywać się wyłącznie utwardzonym odcinkiem ulicy Rynek Kościuszki tj. traktatem choroskim. Wjazd jakichkolwiek pojazdów na centralną część placu jest zabroniony

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 399000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 633370,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 399000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U Antoni Rutkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9660353117

7.3.3) Ulica: Sobolewska

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-560

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 399000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane