Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

Gmina Goszczanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00352651
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00352651/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-30 11:14
Lokalizacja
Goszczanów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d265a9de-a317-45eb-b17d-29402741b02a
Identyfikator
8272105102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00352651 z dnia 2025-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Goszczanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934476

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kaliska

1.5.2.) Miejscowość: Goszczanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-215

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@goszczanow.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goszczanow.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d265a9de-a317-45eb-b17d-29402741b02a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d265a9de-a317-45eb-b17d-29402741b02a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00352651

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00665201/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00331978

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPFZ.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest budowa drogi wewnętrznej dz. nr 16, 44 w miejscowości Świnice Kaliskie.
Planowana inwestycja zlokalizowana jest w całości na terenie województwa łódzkiego, powiat sieradzki, Gmina Goszczanów, obręb Świnice Kaliskie. Zakres robót przewidziany niniejszym projektem obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni bitumicznej oraz zjazdów bitumicznych oraz remontu istniejącego przepustu. Projektowana droga składa się z dwóch odcinków:
- odcinek I, dł. 507,00m
- odcinek II, dł. 393,00 m
SUMA: 507,00 + 393,00 m = 900,00 m.
Teren objęty opracowaniem stanowią działki zlokalizowane w obrębie geodezyjnym Świnice Kaliskie. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię częściowo utwardzoną żużlem paleniskowym/ kruszywem. Stan techniczny drogi jest w średnim stanie technicznym - występują nierówności, zadolenia. Pas drogowy posiada szerokość od około 4,0 do 6,0 m.
W obszarze inwestycji występują sieci: elektroenergetyczna (napowietrzna).
W ramach zamierzenia polegającego na przebudowie drogi wewnętrznej projektuje się wykonać:
- wykonanie nawierzchni bitumicznej o szer. 3,0 – 4,5 m,
- wykonanie zjazdów bitumicznych,
- wykonanie poboczy gruntowych
- wykonanie remontu istn. przepustu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja Techniczna – Dokumentacja Projektowa, Specyfikacje Techniczne, przedmiar robót stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotem postępowania jest budowa drogi, jednakże zgodnie z zakresem planowanej inwestycji, jej realizacja wiąże się również z koniecznością przebudowy istniejącej napowietrznej linii energetycznej, która koliduje z projektowanym układem drogowym.
Dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy linii energetycznej nie została dołączona do postępowania oraz nie ujęto jej w pierwotnym opisie przedmiotu zamówienia. Z przeprowadzonej przez Zamawiającego analizy dokumentacji wynika, że realizacja przebudowy linii w tym samym czasie i w ramach jednego zamówienia (z budową drogi) leży w interesie publicznym, w szczególności z uwagi na: racjonalizację kosztów inwestycji, uniknięcie dublowania robót i wydatków, zminimalizowanie uciążliwości dla mieszkańców i użytkowników drogi, skrócenie czasu realizacji całości zadania.

Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający, działając w interesie publicznym i kierując się zasadą efektywności, podejmuje decyzję o unieważnieniu postępowania zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy PZP.
2025-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane