Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/doprowadzonych przez Policję - KMP Rybnik

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00353107
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00353107/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-30 12:45
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57b58e51-af9a-407b-a0e3-0bb2e23227a3
Identyfikator
6340137913
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi medyczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00353107 z dnia 2025-07-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/doprowadzonych przez Policję - KMP Rybnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270208292

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lompy 19

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-038

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ka.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaska.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://slaska-policja.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/doprowadzonych przez Policję - KMP Rybnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57b58e51-af9a-407b-a0e3-0bb2e23227a3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00353107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00116509/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.5 Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/doprowadzonych przez Policję

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-3aee2b1b-be96-4959-9778-2fc1ffc48e75

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-2380-348/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 450800,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/doprowadzonych przez Policję na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.
Przedmiotem zamówienia jest całodobowe świadczenie usług lekarskich wobec osób doprowadzanych przez funkcjonariuszy do miejsca wykonywania badań, w tym:
1. Wykonanie badania lekarskiego osoby doprowadzonej przez Policję do miejsca wykonywania badań.
2. W przypadku konieczności, w ramach przeprowadzonego badania wystawienie zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do przebywania w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym lub okręgowym ośrodku wychowawczym, a także (w przypadkach koniecznych) opatrzenie ran i wystawienie recepty na niezbędne leki oraz określenie ich dawkowania;
3. Pobrania krwi do pakietu do pobrania próbek krwi dostarczonego przez funkcjonariusza (bez badań analitycznych) oraz sporządzenia protokołu pobrania krwi. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
4. Pobrania innego materiału biologicznego (np. ślina, mocz, włosy, wyskrobiny spod paznokci) bez badań analitycznych oraz sporządzenie protokołu z tego pobrania. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
5. W sytuacji gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania osoby doprowadzonej do miejsca wykonywania badań przez lekarza specjalistę tj.: wykonanie innego badania niż opisane w pkt. 1, w tym przeprowadzenie takiego badania w zakresie niezbędnym do wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym.
Badanie lekarskie na zlecenie Policji przewidziane jest w art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. O Policji (Dz. U. z 2025 r., poz. 636 z póżn. zm.) oraz wydanym na podstawie art. 15 ust. 9 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 516 z późn. zm.) w sprawie badań osób zatrzymanych przez Policję, w sytuacji:
a) gdy osoba oświadcza, że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
b) żąda przeprowadzenia badania lekarskiego,
c) podsiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowia,
d) z posiadanych przez Policję informacji lub z okoliczności zatrzymania wynika, że osobą zatrzymaną jest: kobieta w ciąży, karmiąca piersią, osobą chorą zakaźnie, osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieletni po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, a także wydanym na podstawie art. 15 ust. 10 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 2672 z póżn. zm.) w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazów z tych pomieszczeń, pokoi i izb.
Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. z 2024 r. poz. 516 z późn. zm.), badania osób zatrzymanych mogą być wykonywane przez lekarza najbliższego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z powyższym Zakład Opieki Zdrowotnej w myśl ww. Rozporządzenia powinien być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2025 r. poz. 450 z póżn. zm.).
Uzasadnienie odmowy wydania zgody na umieszczenie zatrzymanego w PdOZ winno być w formie pisemnej.
Świadczenie usług winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo). Faktyczna ilość zleconych usług wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb w tym zakresie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85121000-3 - Usługi medyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
2025-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi