Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych
Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00355384
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00355384/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-07-31 12:39
- Lokalizacja
- Konin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ef6e8e41-5f93-497b-8a25-966c2910890b
- Identyfikator
- 6651042675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00355384 z dnia 2025-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311591
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 45
1.5.2.) Miejscowość: Konin
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-504
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szpital@szpital-konin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-konin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef6e8e41-5f93-497b-8a25-966c2910890b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00355384
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00055431/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.8 Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych.
Brak ciągłości tych usług może skutkować:
• Bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia pacjentów, którzy wymagają regularnych dializ (2–3 razy w tygodniu),
• Pogorszeniem stanu zdrowia i zwiększonym ryzykiem powikłań,
• Zakłóceniem pracy stacji dializ i koniecznością reorganizacji grafików personelu,
• Wzrostem liczby hospitalizacji w trybie pilnym,
• Potencjalnymi roszczeniami pacjentów lub konsekwencjami ze strony NFZ z powodu nieprzestrzegania warunków zawartej umowy.
Brak zapewnienia ciągłości usług transportu osób dializowanych w szpitalu może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych, organizacyjnych i społecznych.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp,
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WSZ-EP-32/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie przewozu osób dializowanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Załącznik nr 3 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dambart Bartosz Szafrański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 665-256-70-40
7.3.3) Ulica: ul. Wyzwolenia 3
7.3.4) Miejscowość: Ślesin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-561
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 286222,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2025-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |