Kompleksowa usługa oświetlenia dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Nowa Karczma

GMINA NOWA KARCZMA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00356204
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00356204/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-31 15:28
Lokalizacja
Nowa Karczma, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-69b923a4-3928-4b44-ba09-f19c13a83da5
Identyfikator
5911650484
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznegoPrzesył energii elektrycznejElektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSopot, PL · lot 0
404 491,92 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00356204 z dnia 2025-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa usługa oświetlenia dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Nowa Karczma

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA KARCZMA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675238

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościerska 9

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Karczma

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-404

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 586877127

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nowakarczma.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowakarczma.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa usługa oświetlenia dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Nowa Karczma

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69b923a4-3928-4b44-ba09-f19c13a83da5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00356204

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00030946/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Kompleksowa usługa oświetleniowa dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Nowa Karczma

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b Prawa zamówień publicznych, Zamawiający ma możliwość udzielenia zamówienia w
trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę, z przyczyn związanych
z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów. Wykonawca Energa Oświetlenie Sp. z o.o. jest
właścicielem większości punktów świetlnych, za pomocą których będzie realizowana usługa. Gmina jest właścicielem
nieznacznej części opraw oświetleniowych, które są technicznie powiązane z infrastrukturą Wykonawcy i w pełni objęte umową.
Dlatego też Wykonawcy zgodnie z art. 140 Kodeksy cywilnego przysługuje wyłączne prawo świadczenia usług oświetlenia
przy wykorzystaniu własnego majątku. Zamawiający nie posiada infrastruktury pozwalającej zaspokoić potrzeby w zakresie
przedmiotu zamówienia. Budowa całej infrastruktury przez Zamawiającego przekracza jego możliwości finansowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.2.2025.RJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 340693,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia jest kompleksowa usługa oświetleniowa dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie
Gminy Nowa Karczma przy wykorzystaniu infrastruktury Wykonawcy oraz infrastruktury Zamawiającego funkcjonalnie
powiązanej z infrastrukturą Wykonawcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 404491,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 404491,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 404491,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851232055

7.3.3) Ulica: Grottgera

7.3.4) Miejscowość: Sopot

7.3.5) Kod pocztowy: 81-809

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 404491,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-01 do 2026-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi