„Ciepło i nowocześnie w szkole w Oporowie”

GMINA OPORÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00356617
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00356617/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-01 08:43
Lokalizacja
Oporów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a1bd83e-d0d1-4aaa-8cfa-dca00deb15ed
Identyfikator
7752407021
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty izolacyjneRoboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneSłoneczne moduły fotoelektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

'BUD-AN' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalisz, PL · lot 0
3 860 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00356617 z dnia 2025-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ciepło i nowocześnie w szkole w Oporowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPORÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Oporów 25

1.5.2.) Miejscowość: Oporów

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-322

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 24 383 11 50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@oporow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oporow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a1bd83e-d0d1-4aaa-8cfa-dca00deb15ed

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Ciepło i nowocześnie w szkole w Oporowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a1bd83e-d0d1-4aaa-8cfa-dca00deb15ed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00356617

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00048437/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Ciepło i nowocześnie w szkole w Oporowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Program realizujący Inwestycję B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00298312

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: G.271.02.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3138211,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest zrealizowanie zadania inwestycyjnego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pod nazwą: „Ciepło i nowocześnie w szkole w Oporowie” obejmującego termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oporowie. Przedsięwzięcie objęte jest wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego Nr KPOD.03.05-IW.04-0105/24 w ramach zawartej umowy przez gminę Oporów z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie. Zakres zadania inwestycyjnego dotyczy zaprojektowania oraz wykonania robót budowlanych, obejmujących termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oporowie o reg. temp. pow. [Af]: 2 987,2 m² – w szczególności:
 modernizację przegrody dach – poprzez ułożenie płyt z wełny mineralnej o grubości 23 cm i współczynniku przenikania 0,036 W/m²K (1 109,2 m²),
 wymianę drzwi zewnętrznych – stolarka a < 0,3; modernizacja systemu wentylacji współczynnik U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m²K) (37,2 m²),
 wymianę okien zewnętrznych – stolarka a < 0,3; modernizacja systemu wentylacji współczynnik U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m²K); (384,10 m²),
 montaż nawiewników higrosterowanych,
 modernizację instalacji grzewczej – instalacja pompy ciepła powietrze-woda; wymiana grzejników, nowa instalacja grzewcza (pompa będzie wspomagała pracę kotłów na pellet - planowana pompa ciepła typu powietrze woda dla potrzeb instalacji grzewczej c.o. o mocy 90 kW),
 modernizację CWU - instalacja pompy ciepła powietrze woda o mocy 13 kW oraz nowy zasobnik na CWU,
 instalację OZE – montaż mikro instalacji o mocy 14,40 kW,
 wykonanie niezbędnych prac towarzyszących i odtworzeniowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – zakres robót określa: Audyt ex-ante (dalej: w dokumentach zamówienia także jako „Audyt”), który stanowi podstawę i wytyczne do opracowania dokumentacji projektowej poprzedzającej etap budowy (formuła „zaprojektuj i wybuduj”), stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ oraz warunki określone w wzorze (projekcie) umowy – Załącznik Nr 5 do SWZ (wszystkie wymagania określone w wskazanych powyżej dokumentach stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3860000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4537000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3860000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUD-AN Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681967484

7.3.3) Ulica: Piekarska

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3860000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane