„Dzierżawa środków trwałych pompowni Karb II celem utrzymania przez SRK S.A. bezpiecznego poziomu wód na terenie niecki bezodpływowej pompowni Karb II w obszarze Gminy Bytom ”dla SRK S.A.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00358122
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00358122/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-08-01 14:00
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c5ab797-e748-4c32-9876-b6265507af1c
Identyfikator
6262619005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wynajmu lub leasingu nieruchomości stanowiących własność

Wykonawcy

1 przyznane

AQUA-SILESIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBYTOM, PL · lot 0
243 672,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00358122 z dnia 2025-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dzierżawa środków trwałych pompowni Karb II celem utrzymania przez SRK S.A. bezpiecznego poziomu wód na terenie niecki bezodpływowej pompowni Karb II w obszarze Gminy Bytom ”dla SRK S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pwilk@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.srk.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo-likwidacja kopalń

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dzierżawa środków trwałych pompowni Karb II celem utrzymania przez SRK S.A. bezpiecznego poziomu wód na terenie niecki bezodpływowej pompowni Karb II w obszarze Gminy Bytom ”dla SRK S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c5ab797-e748-4c32-9876-b6265507af1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00358122

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Na SRK S.A. ciąży obowiązek odwadniania niecek bezodpływowych zlokalizowanych na terenie Gminy Bytom, w tym niecki bezodpływowej pompowni Karb II. Dla realizacji przedmiotowego zadania niezbędny jest dostęp do infrastruktury odwadniającej nieckę bezodpływową pompowni Karb II. Władającym infrastrukturą ww. pompowni jest firma AQUA-SILESIA Spółka z o.o. z siedzibą w Bytomiu (41-902) przy ul. Oświęcimskiej 7/10. Porozumienie dotyczące bezumownego korzystania ze środków trwałych pompowni Karb II oraz Umowa dzierżawy tych środków trwałych zawarta zostanie na rok 2025.
Od strony technicznej nie ma możliwości zmiany lokalizacji tej przepompowni.

Uzasadnienie wyboru trybu postępowania.
W świetle powyższych argumentów, należy uznać iż w tym przypadku zachodzą przesłanki,
aby dla wyłonienia Wykonawcy zadania zastosować procedurę opisaną w art. 214, ust. 1, pkt. 1 lit. a) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych tj. z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-CZOK-0075/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 198108,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem ww. umowy jest dzierżawa środków trwałych pompowni Karb II celem utrzymania przez SRK S.A. bezpiecznego poziomu wód na terenie niecki bezodpływowej pompowni Karb II w obszarze Gminy Bytom.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70200000-3 - Usługi wynajmu lub leasingu nieruchomości stanowiących własność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243672,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243672,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUA-SILESIA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241905757

7.3.3) Ulica: Oświęcimska 7/10

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-902

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 243672,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy