Kompleksowa organizacja i realizacja studiów podyplomowych.
REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00358357
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00358357/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-08-01 14:56
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7b686b1e-4071-4fbf-a33d-d428fb0cd4b2
- Identyfikator
- 7542617249
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00358357 z dnia 2025-08-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa organizacja i realizacja studiów podyplomowych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ
1.3.) Oddział zamawiającego: ROPS
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531584375
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Głogowska 25C
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-315
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 55 19 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rops@rops-opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rops-opole.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b686b1e-4071-4fbf-a33d-d428fb0cd4b21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Polityka społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa organizacja i realizacja studiów podyplomowych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b686b1e-4071-4fbf-a33d-d428fb0cd4b2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00358357
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021383/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Kompleksowa organizacja i realizacja studiów podyplomowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Stabilne Wartości, Skuteczne Wsparcie - Profilaktyka i Interwencja Kryzysowa” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus 2021-2027, w ramach Priorytetu 06 – Fundusze europejskie wspierające włączenie społeczne w opolskim, Działanie 06.08 - Profilaktyka zachowań społecznych dzieci i młodzieży2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00343698
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UZP.4011.13.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 457399,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1. Studia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej.3.5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ (w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy – odpowiednio do części).
4.5.3.) Główny kod CPV: 80300000-7 - Usługi szkolnictwa wyższego
4.5.5.) Wartość części: 157999,80 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2. Studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej.3.5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ (w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy – odpowiednio do części).
4.5.3.) Główny kod CPV: 80300000-7 - Usługi szkolnictwa wyższego
4.5.5.) Wartość części: 299399,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający określił w SWZ warunek udziału w postępowaniu: „O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów podyplomowych zgodnie z art. 163 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo
o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.)”, oraz wskazał że: „Zamawiający będzie weryfikował spełnienie warunku udziału w postępowaniu przez stronę https://www.gov.pl/web/nauka/wykaz-uczelni-publicznych-nadzorowanych-przez-ministra-wlasciwego-ds-szkolnictwa-wyzszego-i-nauki-publiczne-uczelnie-akademickie”
W wyniku złożonej oferty przez Uczelnię Niepubliczną, Zamawiający powziął informację, że Wykonawca, który złożył swoją ofertę spełnia warunek udziału
w postępowaniu, lecz Zamawiający nie może zweryfikować Uczelni Niepublicznej
w wykazie Uczelni Publicznych.
Zawarcie umowy z Wykonawcą spełniającym warunek udziału w postępowaniu
a niemożliwym do zweryfikowania przez Zamawiającego nie może być podstawą
do odrzucenia Wykonawcy z postępowania. Usunięcie wady na tym etapie postępowania nie jest możliwe z przyczyn technicznych.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający określił w SWZ warunek udziału w postępowaniu: „O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów podyplomowych zgodnie z art. 163 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo
o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.)”, oraz wskazał że: „Zamawiający będzie weryfikował spełnienie warunku udziału w postępowaniu przez stronę https://www.gov.pl/web/nauka/wykaz-uczelni-publicznych-nadzorowanych-przez-ministra-wlasciwego-ds-szkolnictwa-wyzszego-i-nauki-publiczne-uczelnie-akademickie”
W wyniku złożonej oferty przez Uczelnię Niepubliczną, Zamawiający powziął informację, że Wykonawca, który złożył swoją ofertę spełnia warunek udziału
w postępowaniu, lecz Zamawiający nie może zweryfikować Uczelni Niepublicznej
w wykazie Uczelni Publicznych.
Zawarcie umowy z Wykonawcą spełniającym warunek udziału w postępowaniu
a niemożliwym do zweryfikowania przez Zamawiającego nie może być podstawą
do odrzucenia Wykonawcy z postępowania. Usunięcie wady na tym etapie postępowania nie jest możliwe z przyczyn technicznych.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2025-08-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |