Kompleksowa dostawa (sprzedaż i przesył/dystrybucja) energii cieplnej do budynku PSSE we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 33

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00359334
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00359334/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-08-04 11:27
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-56b398cc-2c25-4083-bd84-4165992c6529
Identyfikator
8951638686
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaPara, gorąca woda i podobne produkty

Wykonawcy

1 przyznane

FORTUM POWER AND HEAT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
675 288,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00359334 z dnia 2025-08-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa (sprzedaż i przesył/dystrybucja) energii cieplnej do budynku PSSE we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 33

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931950650

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kleczkowska 20

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-227

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.) Numer telefonu: 71 329 58 43

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: adm.psse.wroclaw@sanepid.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/web/psse-wroclaw

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-56b398cc-2c25-4083-bd84-4165992c6529

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochrona zdrowia i profilaktyka ochronna - Inspekcja Sanitarna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa (sprzedaż i przesył/dystrybucja) energii cieplnej do budynku PSSE we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 33

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56b398cc-2c25-4083-bd84-4165992c6529

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00359334

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00084037/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Kompleksowa dostawa (sprzedaż i przesył/dystrybucja) energii cieplnej do budynku PSSE we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 33

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302862

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, stosowanym trybem udzielenia zamówienia jest w tym przypadku tryb zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp. Wskazany przepis pozwala udzielić zamówienia po przeprowadzeniu negocjacji z jednym wykonawcą, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być
świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. W miejscu, w którym ma dojść do realizacji umowy istnieje możliwość realizacji zadania jedynie przez jeden podmiot, tj. Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. ul. Antoniego Słonimskiego 1 a, 50-304 Wrocław. Wobec powyższego zamawiający może zastosować tryb zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ADM.272.10.2025.IW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż i przesył/dystrybucja) ciepła za pomocą sieci ciepłowniczej do budynku PSSE we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 33.
2. Warunki realizacji przedmiotowego zamówienia określać będzie wzór umowy kompleksowej dostarczania ciepła przedstawiony Zamawiającemu przez Wykonawcę. Zamawiający zastrzega możliwość dalszych negocjacji zapisów przedstawionego przez Wykonawcę wzoru umowy.
3. Wielkość zamówionej mocy cieplnej dla obiektu PSSE we Wrocławiu (punkt odbioru) przy ul. Trzebnickiej 33.
Zapotrzebowanie mocy cieplnej (w okresie 12 miesięcy):
C.O. 110,000 kW
C.W.U. śr 20,000 kW
C.W.U. max 48,000 kW
Went. 170,000 kW
Razem zapotrzebowanie mocy cieplnej 300,00 kW
4. Warunki techniczne dostarczania ciepła:
Kubatura ogółem 8 255,00 m3
Powierzchnia ogółem 1 550,00 m2
Rodzaj węzła wspólny
Grupa taryfowa WR-Z111
5. Nastawy parametrów pracy urządzeń automatycznej regulacji dostawy ciepła:
Okres obowiązywania zimowy
1 września – 31 maj
Wartość temperatury zewnętrznej poniżej której włącza się ogrzewanie 16,00 oC.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09320000-8 - Para, gorąca woda i podobne produkty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1181606467

7.3.3) Ulica: Antoniego Słonimskiego 1a

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-304

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 675288,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

2025-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy