Modernizacja odcinka drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wód opadowych w miejscowości Borek

Gmina Głogów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00363522
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00363522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-06 10:46
Lokalizacja
Głogów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-49d8e60b-f8ba-40c5-b956-f713ffbf8658
Identyfikator
6931940487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

BRUKOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJerzmanowa, PL · lot 0
242 310 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00363522 z dnia 2025-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja odcinka drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wód opadowych w miejscowości Borek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głogów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647311

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piaskowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Głogów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 836 55 55

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminaglogow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaglogow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49d8e60b-f8ba-40c5-b956-f713ffbf8658

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja odcinka drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wód opadowych w miejscowości Borek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49d8e60b-f8ba-40c5-b956-f713ffbf8658

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00363522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039607/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja odcinka drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wód opadowych w miejscowości Borek

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00306062

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243902,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Modernizacja odcinka drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wód opadowych w miejscowości Borek”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje remont drogi gminnej o długości 260 m i szerokości 4 m w Borku, w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 86, obręb 0002 Borek - Zabornia, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów.
3. Podstawowe parametry techniczne planowanej modernizacji drogi: 1) Kategoria ruchu KR 2, 2) projektowana długość przebudowywanej drogi gminnej: L=260 m, 3) szerokość jezdni z kostki betonowej: 4,0m, 4) krawężniki najazdowe o wymiarach 15x30x100 wykonane na ławie betonowej gr. 10 cm z betonu C 12/15, 5) szerokość poboczy utwardzonych 2x0,75m, 6) konstrukcja jezdni: - nawierzchnia: kostka betonowa typu Behaton kolor szary gr. 8cm kostka typu „eko -kwadrat”, - podsypka z miału naturalnego 0/4mm gr.3cm, - podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego (uziarnienie 0/31,5) gr. 20cm, 7) pobocze utwardzone: - kruszywo łamane 0/31,5 stabilizowane mechanicznie : gr. 20cm.
4. Roboty budowalne nie spowodują zmiany długość drogi gminnej oraz szerokości pasa drogowego. Nowa nawierzchni z kostki betonowej nie spowoduje zmiany granic pasa drogowego ani rzędnej drogi.
5. W granicach pasa drogowego przebiega infrastruktura: sieć wodociągowa, będąca własnością Gminy Głogów oraz kablowa sieć energetyczna oraz teletechniczna. Z uwagi na głębokość położenia infrastruktury (zgodnie z normą tj. 0,7 – 1,4m) nie wystąpi kolizja remontowanej drogi gminnej z istniejącym uzbrojeniem terenu.
6. Zakres prac objętych przedmiotem zamówienia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia w organie administracji architektoniczno-budowlanej Starostwa Powiatowego w Głogowie.
Zamawiający informuje, że Zgłoszenie jest procedowane przez organ administracji architektoniczno – budowlanej Starostwa Powiatowego w Głogowie, Zamawiający przekaże Wykonawcy Zaświadczenie bezzwłocznie po jego otrzymaniu (przed rozpoczęciem robót budowlanych).
7. Wykonawca zobowiązany jest do transportu kruszywa z przedmiotowej drogi do wskazanego przez Zamawiającego miejsca w odległości nie większej niż 5 km. Zmawiający wskaże Wykonawcy miejsce transportu kruszywa po podpisaniu umowy.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 (Dokumentacja techniczna) do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242310,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 450305,32 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242310,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BRUKOM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 383634854

7.3.3) Ulica: Głogowska 42

7.3.4) Miejscowość: Jerzmanowa

7.3.5) Kod pocztowy: 67-222

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242310,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane