Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Płonica w gminie Złoty Stok

GMINA ZŁOTY STOK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00469998
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00469998/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-26 07:26
Lokalizacja
Złoty Stok, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4557c688-35a5-42e0-9e27-ce389992ff53
Identyfikator
8871635183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówPrzygotowanie terenu pod budowęUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ściekówRoboty budowlane w zakresie instalacji ruchomychWyposażenie zakładów odprowadzania ściekówWyposażenie oczyszczalni ściekówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00469998 z dnia 2024-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Płonica w gminie Złoty Stok

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZŁOTY STOK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718484

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 22

1.5.2.) Miejscowość: Złoty Stok

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748164164

1.5.8.) Numer faksu: 748164133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zlotystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zlotystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zlotystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Płonica w gminie Złoty Stok

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4557c688-35a5-42e0-9e27-ce389992ff53

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00469998

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055416/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Płonica w gminie Złoty Stok

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach FEDŚ - ZIT POF.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404598

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RL.271.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10049916,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych (w tym niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami) i wykonanie robót budowlanych modernizacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Płoni-ca w gminie Złoty Stok (dz. nr 202/1) oraz przeprowadzenie prób końcowych potwierdzających uzyskanie zamierzonego efektu końcowego.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca opracuje dokumentację projektową, wykona roboty budowlane oraz będzie sprawował nadzór autorski.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Etap I - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej z uwzględnieniem przepisów ustawy Prawo budowlane oraz zasad finansowania inwestycji ze środków zewnętrznych, projektu wykonawczego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiarów i kosztorysów, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych decyzji i uzgodnień wg potrzeb wraz ze zgodą właściwego organu na realizację robót.
2) Etap II - wykonanie robót budowlanych wraz z usługami i pracami towarzyszącymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia.

W ramach inwestycji planuje się przebudowę i rozbudowę istniejącej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w zakresie:
• przebudowy istniejącej komory przelewowej i wyposażenie przelewu burzowego w kratę gęstą o prześwicie 3,0 mm czyszczoną ręcznie z ociekaczem, wykonanie ze stali nierdzewnej wraz z budową komory pomiarowej (przelew powinien być zwymiarowany na przepływ powyżej 10 dm3/s),
• budowy kontenerowej stacji zlewczej ścieków dowożonych o przepustowości 100 m3/h wyposażonej w sito bębnowe o prześwicie 6,0 mm,
• budowę zbiornika ścieków dowożonych podziemnego żelbetowego (C 35/40 , F 150 , W 8 ,AX 3) o pojemności 20m3 wyposażonej w napowietrzanie grubopęcherzykowe i mieszania ścieków, pomp zatapialnych ścieków każda o wydajności 5,0 m3/h,
• budowy przepompowni ścieków surowych I o średnicy DN 2500 mm z polimerobeto-nu wyposażoną w kratą koszową mechaniczną i dwie pompy zatapialne o wolnym przelocie każda o wydajności 50 m3/h i wysokości podnoszenia 15,0 m sł. H2O,
• budowy budynku technologiczno-socjalnego wykonanego w lekkiej konstrukcji stalowej z obudową z płyt warstwowych o wymiarach 66,0 x 14,0 m (wysokość w części technologicznej 10,0 m, w części socjalnej 3,5 m), w której umieszczone zostaną:
 część mechaniczna oczyszczalni ścieków:
− budowa sitopiaskownika o przepustowości Q = 30 dm /s i prześwicie 3,0 mm;
− budowa reaktora biologicznego składającego się dwóch niezależnych ciągów tech-nologicznych w skład którego wchodzić będą: komory defosfata-cji/denitryfikacji/nitryfikacji (5,0 x5,0x12,0 m , V = 300 m3 każdy), osadnika wtórnego o przepływie pionowym (5,0 x 5,0 x 5,0 m) i komory tlenowej stabilizacji i zagęszczania grawitacyjnego osadu (10,0 x 9,0 x 5,0 m ) , wykonanie żelbetowe ( C 35/40 , F 150 , W 8 , AX3),
− stacja dmuchaw wyposażona w min. 4 dmuchawy każda o parametrach pracy: spręż – 550 mbar, Q =8,0 m / min. dla obsługi reaktora biologicznego i w min. 2 dmuchawy każda o parametrach pracy : spręż – min. 550 mbar, Q = 4,0 m3 / min. dla obsługi KTSO,
 część gospodarki osadowej umieszczoną w części technologicznej budynku oczyszczalni ścieków:
- dostawa i montaż prasy do odwaniania osadu o przepustowości 6 m3 /h i stopniu odwodnieniu osadu 18 %,
- dostawie i montażu linii higienizacji osadu przy użyciu wapna ( mieszacz wapna z osadem , silos wapna o poj.10,0 m3),
 w budynku zostanie również wydzielona część biurowa dla 6 osób i część socjalna dla 8 pracowników,
• budowy budynku składowania osadu nadmiernego odwodnionego o wymiarach 34,0 x10,0 x 6,8 m,
• budowy instalacji dawkowania PIX-u,
• likwidacji istniejącego budynku krat,
• przebudowy budynku dmuchaw i przystosowanie go do pełnienia funkcji magazynowo-warsztatowych,
• budowy budynku garażowego o wymiarach 10x12x5,0 m,
• przebudowy istniejącego reaktora biologicznego i przystosowania do pełnienia funkcji zbiornika awaryjnego,
• przebudowy istniejącego ogrodzenia i wykonania ogrodzenia panelowego na podmurówce betonowej, grubość prętów min. 6,0 mm wraz z bramą wjazdową automatyczną i furtką wejściowa,
• budowy instalacji oświetlenia terenu i monitoringu terenu przy pomocy 6- 8 kamer CCTV,
• budowy instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,5 kW,
• dostawy i montażu agregatu wolno-stojącego o mocy 50,0 kV.

Wszystkie planowane prace będą realizowane w granicach terenu istniejącej oczyszczalni – dz. nr 202/1 obręb Płonica.

Bilans ilościowy ścieków zgodnie z PFU w czasie pogody bezdeszczowej:
Qśrd = 465,00 m3 /d – średniodobowa ilość ścieków;
Qmaxh = 36,00 m3 /h – max. godzinowa ilość ścieków;
Qmaxd = 864,00 m3 /d – max. dobowa ilość ścieków;
Qmaxr = 516 370,00 m3 /r – max. roczna ilość ścieków.
W czasie pogody deszczowej przelew burzowy boczny powinien zacząć pracować przy przepływie: Qmaxs = 10,00 dm3 /s. Nadmiar wód opadowych i roztopowych powinien zostać skierowany przelewem bezpośrednio poprzez kratę gęstą do odbiornika. Ilość od-prowadzanych wód opadowych będzie rejestrowana przy pomocy przepływomierza ultra-dźwiękowego zainstalowanego w komorze pomiarowej.

Bilans jakościowy ścieków zgodnie z PFU:
S BZT5 = 300,00 mg O2/dm3 – zanieczyszczenia organiczne;
SCHZT = 600,00 mg O2/dm3 – zanieczyszczenia organiczne;
Szaw. og. = 315,00 mg/dm3 – zawiesina ogólna.
S N og. = 110,00 mg/dm3 – azot ogólny.
S P og. = 18,00 mg/dm3 – fosfor ogólny.

Bilans ładunków zanieczyszczeń zgodnie z PFU:
Bilans ładunków zanieczyszczeń zawartych w ściekach doprowadzanych do oczyszczalni ścieków określono w oparciu o znajomość bilansu ścieków oraz stężeń zanieczyszczeń.
Bilans ładunków zanieczyszczeń określono w zależności:

Wyniki obliczeń zestawiono w tabeli: Zestawienie bilansu ładunków zanieczyszczeń w ściekach dopływających do oczyszczalni.
L.p. Wskaźnik zanieczyszczeń Jednostka Wartość średnia
1. Organiczne BZT5
Łp BZT5 kg O2/d 139,50
2. Chemiczne ChZT
Łp ChZT kg O2/d 279,00
3. Zawiesiny ogólne
Łp z.og. kg/d 146,47
4. Azot ogólny
Łp N og. kg N/d 51,15
5. Fosfor ogólny
Łp P og. kg P/d 8,37

Równoważna liczba mieszkańców ze względu na BZT 5 wynosi:
Ł BZT 5 139,50
RLM = ------------- * 1000 = -----------* 1000 = 2 325 MR
Łj BZT 5 60,00

Uwaga: Wykonawca będzie prowadził roboty na czynnej oczyszczalni ścieków i w związku z powyższym zobowiązany jest uzyskać wszelkie konieczne zgody i zezwolenia Zamawiającego i właścicieli do wyłączeń instalacji, niezbędnego zdemontowania istniejących instalacji, zamontowania instalacji tymczasowych, usunięcia instalacji tymczasowych i ponownego zamontowania istniejących instalacji i każdorazowo na podstawie uzgodnień poczynionych z Zamawiającym. Czynności te nie mogą powodować pogorszenia jakości ścieków poniżej parametrów określonych w pozwoleniu wodnoprawnym.

3. Szczegółowy zakres robót określa specyfikacja warunków zamówienia oraz pro-gram funkcjonalno-użytkowy.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszystkich robót niezbędnych w celu wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, uzgodnieniami, z zaleceniami inwestora oraz do oddania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu, w uzgodnionym terminie.
5. Przedmiot umowy musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami i normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowlanego oraz na ustalonych projektem umowy warunkach.
6. Równoważność
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, pa-tenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje pro-dukty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający do-puszcza rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym.
Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja ósma. Informacje ważne dla Wykonawcy wynikające z założeń Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych:
1) Wypłata wynagrodzenia Wykonawcy będzie zgodna z zasadami wypłat dofinansowania wskazanymi we wstępnej promesie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych:
2) Wypłata wynagrodzenia Wykonawcy będzie zgodna z zasadami wypłat dofinansowania wskazanymi w promesie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych: w przypadku inwestycji realizowanych w okresie dłuższym niż 12 miesięcy na podstawie jednej umowy,
3) Zamawiający zobowiązuje się do poddania ewentualnych sporów w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
Zadanie przewidziane do dofinansowania w ramach FEDŚ - ZIT POF.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków

45252110-2 - Roboty budowlane w zakresie instalacji ruchomych

45252130-8 - Wyposażenie zakładów odprowadzania ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 11 300 000,00 zł. Kwota najkorzystniejszej oferty wyniosła 19 372 500,00 zł

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19372500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21807900 PLN

2024-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane