Modernizacja kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Kolejowej w Czernicy.
GMINA CZERNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00470006
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00470006/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-26 07:42
- Lokalizacja
- Czernica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-efd8a235-ef88-4b82-99df-17e2c12693f4
- Identyfikator
- 9121101093
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00470006 z dnia 2024-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Kolejowej w Czernicy.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934986
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Czernica
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-003
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czernica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czernica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czernica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Kolejowej w Czernicy.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efd8a235-ef88-4b82-99df-17e2c12693f4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00470006
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043596/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Modernizacja kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Kolejowej w Czernicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00437375
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZW.271.2.17.2024.KZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia: Modernizacja kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Kolejowej w Czernicy.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) demontaż starej kanalizacji deszczowej z rur betonowych fi350 (szacunkowa ilość 161 mb);
b) montaż nowych rur strukturalnych PP DN/ID 400mm SN8 (szacunkowa ilość 161 mb);
c) demontaż istniejących studni wraz z montażem nowych studni DN1000 z betonu min. C45/50, klasa ekspozycji XA3, wodoszczelność min 8% - zgodnie z przedmiarem i rysunkiem;
d) demontaż istniejących przykanalików (betonowe i azbesto-cementowe) i montaż nowych przykanalików PVC-U Dn 200 mm z rur litych SN8 i Dn 160 mm - zgodnie z przedmiarem i rysunkiem;
e) demontaż istniejących wpustów i montaż nowych przy krawędzi jezdni – 12 szt;
f) odtworzenie nawierzchni, w tym asfaltowej jezdni i kostki betonowej parkingów, zgodnie z warunkami technicznymi odtworzenia nawierzchni;
g) wpięcie wszystkich przykanalików (w tym 2 nowobudowanych przyłączy do nowego rurociągu 400mm);
h) odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przesłanka unieważnienia postępowania określona ww. przepisie opiera się na trzech okolicznościach których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością jego zastosowania, tj.:1) musi wystąpić naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielanie zamówienia (wada postępowania);
2) wada ta ma skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) wada ta musi być niemożliwa do usunięcia.
Wyżej wskazane okoliczności występują w przedmiotowym postępowaniu, dlatego postępowanie to obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, co Zamawiający wykazuje poniżej.
W dniu 06.08.2024 roku Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postepowania treść zapytań wraz z wyjaśnieniami oraz ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Zmiany wprowadzone przez Zamawiającego w SWZ były istotne dla sporządzenia oferty i Zamawiający przedłużył termin składania ofert o czas niezbędny na ich przygotowanie oraz przekazał do publikacji ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. W dniu otwarcia ofert Zamawiający zdobył informację, że ogłoszenie o zmianie ogłoszenia nie zostało opublikowane przez platformie e-zamówienia, a jego status nadal stanowi w „trakcie publikacji”. Jest to jednoznaczne z nieopublikowaniem ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Wobec powyższego nastąpił związek przyczynowy między wadą a niemożliwością zawarcia umowy, gdyż umowa podlegałaby unieważnieniu, jeżeli Zamawiający z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia, zawarł umowę ramową lub ustanowił dynamiczny system zakupów bez uprzedniego zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo przekazania Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ogłoszenia wszczynającego postępowanie lub bez wymaganego ogłoszenia zmieniającego ogłoszenie wszczynające postępowanie, jeżeli zmiany miały znaczenie dla sporządzenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert;
W wyroku z dnia 7 lipca 2017 r., sygn. akt: KIO 1291/17, Krajowa Izba Odwoławcza zwróciła uwagę, że: Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 93 ust. 1pkt 7 ustawy Pzp (z 2004 roku) jest obligatoryjne, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przywołany przepis w swojej dyspozycji, wskazując na nieusuwalną wadę postępowania, odwołuje się do podstaw unieważnienia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wskazuje bowiem, że dane postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega unieważnieniu, jeżeli – w sytuacji ewentualnego zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w takim postępowaniu – doszłoby do zawarcia umowy, która podlegałaby unieważnieniu.
W związku z powyższym zachodzi sytuacja opisana art. 255 pkt 6 Ustawy Pzp tj. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, w związku z tym postępowanie o udzielenie Zamówienia publicznego w przedmiotowym postępowaniu podlega unieważnieniu
| 2024-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |