Obsługa Low Impact Renewable Energy Conference organizowanej z okazji 10-lecia Systemu KZR INiG przez INiG-PIB w dniach 18-20 listopada 2024 r. Postępowanie powtórzone.
Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00470212
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00470212/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-26 09:24
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e92d7a7f-d8b9-4d8f-8972-cb495c4cea62
- Identyfikator
- 6750001277
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00470212 z dnia 2024-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa Low Impact Renewable Energy Conference organizowanej z okazji 10-lecia Systemu KZR INiG przez INiG-PIB w dniach 18-20 listopada 2024 r. Postępowanie powtórzone.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000023136
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubicz
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-503
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@inig.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.inig.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://inig.ezamawiajacy.pl/pn/inig/demand/166057/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nafty i gazu w ramach nauk przyrodniczych i technicznych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Obsługa Low Impact Renewable Energy Conference organizowanej z okazji 10-lecia Systemu KZR INiG przez INiG-PIB w dniach 18-20 listopada 2024 r. Postępowanie powtórzone.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e92d7a7f-d8b9-4d8f-8972-cb495c4cea62
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00470212
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00402376
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ 2710-30/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa:
obsługi Low Impact Renewable Energy Conference organizowanej z okazji 10-lecia Systemu KZR INiG przez Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy w dniach 18-20 listopada 2024 r.,
polegająca na:
- rezerwacji i udostępnieniu sal konferencyjnych,
- zapewnieniu usługi restauracyjnej/cateringowej,
- zapewnieniu bazy noclegowej uczestnikom wydarzenia.
Miejsce: Hotel o standardzie co najmniej 4 gwiazdki, zlokalizowany w Krakowie, w promieniu do 2,5 km od Rynku Głównego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55120000-7 - Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
92000000-1 - Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe
55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.
Uzasadnienie faktyczne:
Z przyczyn niezależnych od Zamawiającego konieczne jest odwołanie Konferencji LIRE organizowanej z okazji 10-lecia Systemu Certyfikacji KZR INiG, która zgodnie z planem miała się odbyć w dniach 18-20 listopada 2024 r. w Krakowie.
Głównym celem Konferencji miało być przedstawienie nowej gałęzi certyfikacji KZR INiG, mianowicie certyfikacji paliw odnawialnych pochodzenia niebiologicznego – RFNBO (głównie wodoru) na zgodność z Rozporządzeniami UE 2023/1184 i 2023/1185. Aby system KZR INiG taką certyfikację mógł prowadzić musi uprzednio uzyskać pozytywną ocenę techniczną dokumentacji i finalnie decyzję Komisji Europejskiej, wpisaną do Dziennika Urzędowego UE. Stosowna dokumentacja została wysłana przez Zamawiającego do KE oraz zaktualizowana zgodnie z wytycznymi KE. Proces weryfikacji dokumentacji, według deklaracji przedstawicieli KE, miał się zakończyć na początku III kwartału rb. Umożliwienie certyfikacji RFNBO jest priorytetem dla KE i nic nie wskazywało, aby mogło tu nastąpić przesunięcie terminu wydania decyzji. Stąd 9 lipca 2024 r., gdy ogłaszane było postępowanie, Zamawiający miał pełne przekonanie, że 18-20 listopada 2024 r. realne będzie przedstawienie i promowanie nowej gałęzi certyfikacji KZR INiG. Tymczasem 11 lipca 2024 r. Zamawiający otrzymał ponownie uwagi do dokumentacji RFNBO, ale przedstawione nie przez pracowników KE, jak dotychczas, ale przez zewnętrznego konsultanta pracującego dla KE. Uwagi dotyczyły zapisów, które nie były uprzednio kwestionowane przez pracowników KE. Pracownicy Zamawiającego zobowiązani są do odniesienia się do przedstawionych przez konsultanta uwag, co przesunie w czasie uzyskanie pozytywnej decyzji KE dla Systemu KZR INiG na certyfikację RFNBO.
W interesie publicznym jest przedstawianie rzetelnych i ostatecznie zatwierdzonych wymagań certyfikacji KZR INiG przedsiębiorcom starającym się o uzyskanie takiego certyfikatu. Mając na względzie powyższe, zasadne jest uznanie przez Zamawiającego, że do 18-20 listopada 2024 r. INiG-PIB nie będzie mógł takich informacji przedstawić, a tym samym w założonym pierwotnie terminie INiG-PIB nie będzie dysponował materiałem merytorycznym do przedstawienia podczas Konferencji.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2024-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |