Dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie opatrunków (nr 2)

Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00366746
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00366746/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-08-07 14:30
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-073a6a84-74a5-4a1a-b9be-67918e98a813
Identyfikator
6792026141
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Opatrunki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00366746 z dnia 2025-08-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie opatrunków (nr 2)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351239953

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wielicka 267

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-663

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mco@mco.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mco.krakow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-073a6a84-74a5-4a1a-b9be-67918e98a813

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie opatrunków (nr 2)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-073a6a84-74a5-4a1a-b9be-67918e98a813

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00366746

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00123286/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa do MCO w Krakowie wyrobów medycznych (opatrunków)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Placówka zapewniająca dzienną opiekę osobom niesamodzielnym” oraz „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt. 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych na dostawę do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie wyrobów medycznych (opatrunków) (część nr 1 z ZP 23/2024) jedyna oferta podlegała odrzuceniu z art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-563fd192-1efb-4f95-b654-dcf780628d83

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 3/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie opatrunków (nr 2)

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141110-4 - Opatrunki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 24 lipca 2025 r. zaprosił Wykonawcę do negocjacji dotyczących warunków udzielenia zamówienia publicznego na dostawę do MCO opatrunków (nr 2), wyznaczając termin na złożenie kalkulacji cenowej do dnia 4 sierpnia 2025 r. do godzinie 10:00. We wskazanym terminie Wykonawca nie przedstawił żadnej kalkulacji cenowej, przez co negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, co wypełnia przesłanki zastosowania wskazanego na wstępie art. 255 pkt. 8 ustawy
2025-08-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy