Poprawa efektywności energetycznej budynku Nielubia 71, Gmina Żukowice
GMINA ŻUKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00470419
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00470419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-26 10:14
- Lokalizacja
- Żukowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a53721c-3790-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 6931940582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00470419 z dnia 2024-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Nielubia 71, Gmina Żukowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻUKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647386
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ŻUKOWICE 148
1.5.2.) Miejscowość: Żukowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-231
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 76 831 42 41
1.5.8.) Numer faksu: 76 831 41 49
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@zukowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zukowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zukowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Nielubia 71, Gmina Żukowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a53721c-3790-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00470419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00036056/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Poprawa efektywności energetycznej budynku Nielubia 71, Gmina Żukowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie objęte dofinansowaniem w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 Priorytet 2 Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku Działanie 2.1.Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Typ 2.1 A – kompleksowa modernizacja energetyczna budynków publicznych (Województwo Dolnośląskie) Nabór nr: FEDS.02.01-IZ.00-042/232.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00390312
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGNiOŚ.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2222491,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa efektywności energetycznej budynku Nielubia 71, Gmina Żukowice”.
Przedmiot opracowania obejmuje głównie:
- docieplanie w systemie ETICS ścian budynku - elewacja północna i zachodnia oraz ganki do 12 m;
- docieplenie stropu nad piętrem i salą główną;
- zmianę źródła ogrzewania z pieca na paliwo stałe na pompę ciepła wraz z modernizacją wewnętrznych instalacji sanitarnych (c.o. i wod-kan);
- montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku wraz z modernizacją wewnętrznej instalacji elektrycznej;
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
W ramach zadania zaplanowano również remont balkonu, schodów zewnętrznych przy wejściach do budynku (roboty ziemne i budowlane; okładzina z kamienia, tynk, balustrady) oraz wymianę opraw oświetlenia.
WAŻNE: Roboty związane z wymianą ogrzewania należy uwzględnić poza sezonem grzewczym tj. po 15.04.2025 r.
UWAGA:
1. Prace termomodernizacyjne muszą być wykonane z uwzględnieniem zachowania trwałych warunków siedliskowych dla ptaków i/lub nietoperzy zamieszkujących dany obiekt.
Przed przystąpieniem do prac należy we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy).
W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów. Ponadto w przypadku, gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu nietoperzy, należy uzyskać stosowane zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt.
2. Prace na elewacjach prowadzić pod nadzorem dyplomowanego konserwatora zabytków, przestrzegając zaleceń zawartych w badaniach konserwatorskich elewacji.
Elewację południową i wschodnią należy poddać działaniom prowadzącym do odtworzenia historycznej kompozycji architektonicznej, a detal architektoniczny pracom konserwatorsko-restauratorskim.
Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia
1. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania z należytą starannością wszelkich robót i czynności niezbędnych dla zrealizowania przedmiotu umowy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz przedmiary robót stanowiące integralną część specyfikacji warunków zamówienia. Załączone przedmiary robót służą wyłącznie celom informacyjno-pomocniczym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z projektem wykonawczym oraz stanem rzeczywistym na miejscu wykonania robót.
3. Wykonanie prac musi być zgodne z załączoną dokumentacją oraz przedmiarami.
4. Po zakończeniu prac należy wykonać i przedłożyć pełną inwentaryzację powykonawczą.
5. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarem robót należy wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie.
6. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych nie podają w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzują dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do zamawiającego o wyjaśnienie.
7. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się z zakresem robót na miejscu ich wykonania.
8. Wykonawca będzie obowiązany przed wbudowaniem do okazania zastosowanych materiałów Zamawiającemu.
9. UWAGA: należy zwrócić uwagę, że w ramach przedmiotu umowy wykonawca zobowiązany jest wykonać całość dokumentacji powykonawczej i odbiorowej. W związku z powyższym zaleca się zakończenie robót budowlanych odpowiednio wcześniej, aby móc skompletować wszystkie dokumenty do odbioru i w terminie zawiadomić zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania ramowego harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji robót z podziałem na płatności i jego aktualizacji na każde polecenie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego. Pierwszy harmonogram szczegółowy do akceptacji Inspektora Nadzoru i Zamawiającego należy przekazać niezwłocznie (najpóźniej w terminie do 7 dni przed podpisaniem umowy).
Harmonogram rzeczowo – finansowy robót powinien uwzględnić w szczególności:
1) terminy przejęcia placu budowy oraz terminy planowanego odbioru tych robót; kolejność, w jakiej Wykonawca zamierza prowadzić roboty budowlane stanowiące przedmiot Umowy z podziałem na płatności; termin wykonania; daty rozpoczęcia i zakończenia robót składających się na przedmiot umowy; wartości poszczególnych elementów robót realizowanych w danym miesiącu. Elementy robót oraz wartość poszczególnych elementów harmonogramu finansowo – rzeczowego należy określić w oparciu o elementy robót i ich ceny zawarte w kosztorysach ofertowych.
2) Dopuszcza się płatności częściowe.
11. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ Projektowane postanowienia umowy w zakresie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2390177,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2989999,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2497338,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Budownictwa Ogólnego H. i J. Kowalczykowscy s.c.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk Kowlaczykowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 080225917
7.3.3) Ulica: ul. Reymonta 4
7.3.4) Miejscowość: Wschowa
7.3.5) Kod pocztowy: 67-400
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2497338,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |