Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00368703
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00368703/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-08 13:56
Lokalizacja
Gniezno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b33e5d6c-e2e5-45d7-9790-48cf371dafe9
Identyfikator
7842008454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznegoUsługi przygotowywania posiłkówUsługi dostarczania posiłków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00368703 z dnia 2025-08-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL POMNIK CHRZTU POLSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000315123

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Jana 9

1.5.2.) Miejscowość: Gniezno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpitalpomnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpomnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zoz_gniezno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b33e5d6c-e2e5-45d7-9790-48cf371dafe9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00368703

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00067998/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Usługa cateringu w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00342494

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.240.26.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie przygotowania oraz dystrybucji całodziennego żywienia pacjentów Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie przy ul. Św. Jana 9 i 3 Maja 37/39.
2. Szczegółowy opis zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – stanowiący Załącznik nr 2a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55000000-0 - Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 4 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 2 237 580,00zł brutto (łącznie z zakresem opcjonalnym). Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przekracza wysokość środków przeznaczonych na realizację zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości ich zwiększenia, Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy pzp., gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2025-08-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi