Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Opole w roku 2025

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00371579
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00371579/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-12 09:15
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f797bb3f-c5bd-4595-a743-773f00d83877
Identyfikator
7540005499
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji drógKruszywoUsługi w zakresie transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA HANDLOWA "EURO-STANDARD" ANTONI KRÓL ANDRZEJ KRÓL SPÓŁKA KOMANDYTOWAOpole, PL · lot 0
511 680 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00371579 z dnia 2025-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Opole w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530613130

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Groszowicka 10

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-517

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: +48774540541

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: opole@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://opole.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/69067/summary

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka lesna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Opole w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f797bb3f-c5bd-4595-a743-773f00d83877

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00371579

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00325531

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 400000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie będzie polegało na wykonaniu prac związanych z konserwacją i utrzymaniem dróg leśnych na terenie będącym w administracji Nadleśnictwa Opole. Prace będą miały charakter interwencyjny, co oznacza, że Wykonawca będzie zobowiązany do wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg leśnych różnymi metodami w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie całego Nadleśnictwa Opole. Zamawiający określił sposób (technologii) konserwacji i wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg.
Obiektami na których przewiduje się konserwację są drogi leśne wewnętrzne (w tym dojazdy pożarowe). Przedmiotowe drogi posiadają nawierzchnie tłuczniowe, żużlowe, wzmacniane gruzem budowlanym oraz gruntowe.
Sposób konserwacji i uzupełnień nawierzchni dróg leśnych (utrzymanie bieżące) technologia, zakres prac):
Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych (likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem drogowym, łamanym, naturalnym, (wapiennym, dolomitowym, szarogłazowym, bazaltowym lub równoważnym) sortowanym fr. 31,5-63 mm w ilości 4000,00 ton

Szczegółowy opis, zestawienie ilości poszczególnych technologii oraz szczegółowa specyfikacja techniczna stanowią załączniki nr 1, 2 i 3 do SWZ.
Zamawiający ma prawo wymagać od Wykonawcy pisemnych zatwierdzeń materiałowych na wbudowane materiały zaakceptowanych przez Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

14212200-2 - Kruszywo

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 474238,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 664200,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 511680,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma handlowa EURO-STANDARD Antoni Król Andrzej Król Spółka Komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 531587132

7.3.3) Ulica: Oświęcimska

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 46-641

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 511680,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30
2025-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane