,,Remont pobocza gruntowego – droga powiatowa nr 1319D” z podziałem na dwa zadania.

Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00372665
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00372665/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-12 13:34
Lokalizacja
Trzebnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27fd12d0-d40a-4ac1-a11f-1b134900a00c
Identyfikator
9151626021
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

GM SNADNA WITKOWSKA SPÓŁKA JAWNAKrotoszyn, PL · lot 1
343 868,64 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00372665 z dnia 2025-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Remont pobocza gruntowego – droga powiatowa nr 1319D” z podziałem na dwa zadania.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932712041

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łączna 1c

1.5.2.) Miejscowość: Trzebnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713870617

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@powiat.trzebnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drogi.trzebnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drogi_trzebnica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Remont pobocza gruntowego – droga powiatowa nr 1319D” z podziałem na dwa zadania.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27fd12d0-d40a-4ac1-a11f-1b134900a00c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00372665

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00165914

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DTiZP/200/8/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 735692,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.
,,Remont pobocza gruntowego – droga powiatowa nr 1319 D” z podziałem na dwa zadania:
Zadanie nr 1
Remont pobocza gruntowego drogi powiatowej nr 1319 D Czarny Las – Nowe Domy – strona lewa.

1. Przedsięwzięcie obejmuje:
Długość 4400 m. Od do granicy wojewódzka dolnośląskiego i wielkopolskiego w miejscowości Czarny Las do istniejącej nowej nawierzchni jezdni przed miejscowością Nowe Domy.
Działka nr dr, AM-1, obręb, gm. Żmigród.
Szerokość pobocza po lewej i prawej stronie krawędzi jezdni wynosi do wykonania po 1 m b.

Droga posiada klasę L. W terenie objętym opracowaniem przebiega w zdecydowanej większości przez teren niezabudowany a tylko częściowo przez teren zabudowany miejscowości Czarny Las.

Planowane prace będą realizowane na działkach o numerach geodezyjnych:
 160 dr. AM-1, obręb Gatka, gmina Żmigród,
 370 dr, AM-1, obręb Gatka, gmina Żmigród,
 398 dr, AM-1, obręb Borek, gmina Żmigród.

3. Zakres robót:
W celu realizacji zadania należy wykonać następujący zakres robót w istniejącym pasie drogowym:
 opracowanie, uzgodnienie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, przywrócenie stałej organizacji ruchu po zakończeniu robót,
 roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych,
 roboty ziemne wykonane koparkami podsiębiernymi o poj. łyżki 0,6 m3 w gruncie kat. III z transportem urobku samochodem samowyładowczym na odległość do 10 km,
 mechaniczne profilowanie i zagęszczeni podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruncie kat. I-IV,
 podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 15 cm, z kruszywa łamanego frakcji 0/63 mm,
 podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 8 cm, z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm,
 plantowanie i równanie poboczy, w celu uzyskania jednolitej krawędzi i dostosowania wysokościowego.

Realizacja prac jest planowana jako:

Zadanie nr 1
Remont pobocza gruntowego drogi powiatowej nr 1319 D Czarny Las – Nowe Domy – strona lewa.

Lokalizacja prac jest wskazana na rys. nr 1 jako plan orientacyjny.

Celem remontu pobocza gruntowego przy drodze powiatowej nr 1319 D jest poprawa bezpieczeństwa ruchu dla stosunkowo dużej ilości pojazdów poruszających się tym odcinkiem drogi. Wykonanie nowych poboczy z kruszywa łamanego w miejsce istniejących z gruntu. Brak prowadzenia prac będzie stwarzało realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi.
Odwodnienie zostało przyjęte jako powierzchniowe (takie jak istnieje obecnie), z zastosowaniem istniejących spadków podłużnych i poprzecznych, bez ingerowania w działki sąsiednie.
Wszelkie prace przebiegająca w pobliżu istniejącego uzbrojenia terenu należy prowadzić ręcznie.

Urobek i gruz powstały podczas prowadzenia robót Wykonawca zagospodarowuje we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach.

4. Organizacja ruchu na czas prowadzenia robót.
Wykonawca robót we własnym zakresie i w cenie oferty na realizację robót sporządzi i zatwierdzi projekt tymczasowej organizacji ruchu, wyniesie go w teren oraz utrzyma w czytelności i kompletności przez cały czas trwania robót.

5. Wymagania w stosunku do wykonawcy.
Wykonawca w ciągu 7 dni od podpisania umowy (ale przed przystąpieniem do robót budowlanych)
przedstawi do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo – finansowy.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu przed przystąpieniem do robót:
- oryginał oświadczenia kierownika budowy stwierdzającego przejęcie obowiązku kierowania
budową (robotami budowlanymi),
- poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię uprawnień kierownika budowy,
- poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnego zaświadczenia o przynależności do OIIB,
- Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną przedmiotu umowy na każdym jej etapie, - Wykonawca jest zobowiązany do zgłoszenia inspektorowi nadzoru robót ulegających zakryciu lub zanikających oraz uzyskanie potwierdzenia ich prawidłowego wykonania w dzienniku budowy. W przypadku braku zgłoszenia Zamawiający ma prawo odmówić odbioru tych robót oraz żądać dokonania odkrywek.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, które obejmują:
kosztorysy ofertowe (załącznik nr 8 do niniejszej SWZ), przedmiary robót (załącznik nr 9 do niniejszej SWZ), opis techniczny (załącznik nr 10 do niniejszej SWZ) i plan orientacyjny (załącznik nr 11 do niniejszej SWZ), wzór umowy (załącznik nr 12 do niniejszej SWZ), szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 13 do niniejszej SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 367846,26 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.
,,Remont pobocza gruntowego – droga powiatowa nr 1319 D” z podziałem na dwa zadania:
Zadanie nr 2
Remont pobocza gruntowego drogi powiatowej nr 1319 D Czarny Las – Nowe Domy – strona prawa.

1. Przedsięwzięcie obejmuje:
Długość 4400 m. Od do granicy wojewódzka dolnośląskiego i wielkopolskiego w miejscowości Czarny Las do istniejącej nowej nawierzchni jezdni przed miejscowością Nowe Domy.
Działka nr dr, AM-1, obręb, gm. Żmigród.
Szerokość pobocza po lewej i prawej stronie krawędzi jezdni wynosi do wykonania po 1 m b.

Droga posiada klasę L. W terenie objętym opracowaniem przebiega w zdecydowanej większości przez teren niezabudowany a tylko częściowo przez teren zabudowany miejscowości Czarny Las.

Planowane prace będą realizowane na działkach o numerach geodezyjnych:
 160 dr. AM-1, obręb Gatka, gmina Żmigród,
 370 dr, AM-1, obręb Gatka, gmina Żmigród,
 398 dr, AM-1, obręb Borek, gmina Żmigród.

3. Zakres robót:
W celu realizacji zadania należy wykonać następujący zakres robót w istniejącym pasie drogowym:
 opracowanie, uzgodnienie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, przywrócenie stałej organizacji ruchu po zakończeniu robót,
 roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych,
 roboty ziemne wykonane koparkami podsiębiernymi o poj. łyżki 0,6 m3 w gruncie kat. III z transportem urobku samochodem samowyładowczym na odległość do 10 km,
 mechaniczne profilowanie i zagęszczeni podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruncie kat. I-IV,
 podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 15 cm, z kruszywa łamanego frakcji 0/63 mm,
 podbudowa z kruszywa łamanego – warstwa dolna o grubości po zagęszczeniu 8 cm, z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm,
 plantowanie i równanie poboczy, w celu uzyskania jednolitej krawędzi i dostosowania wysokościowego.

Realizacja prac jest planowana jako:

Zadanie nr 2
Remont pobocza gruntowego drogi powiatowej nr 1319 D Czarny Las – Nowe Domy – strona prawa.

Lokalizacja prac jest wskazana na rys. nr 1 jako plan orientacyjny.

Celem remontu pobocza gruntowego przy drodze powiatowej nr 1319 D jest poprawa bezpieczeństwa ruchu dla stosunkowo dużej ilości pojazdów poruszających się tym odcinkiem drogi. Wykonanie nowych poboczy z kruszywa łamanego w miejsce istniejących z gruntu. Brak prowadzenia prac będzie stwarzało realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników drogi.
Odwodnienie zostało przyjęte jako powierzchniowe (takie jak istnieje obecnie), z zastosowaniem istniejących spadków podłużnych i poprzecznych, bez ingerowania w działki sąsiednie.
Wszelkie prace przebiegająca w pobliżu istniejącego uzbrojenia terenu należy prowadzić ręcznie.

Urobek i gruz powstały podczas prowadzenia robót Wykonawca zagospodarowuje we własnym zakresie zgodnie z ustawą o odpadach.

4. Organizacja ruchu na czas prowadzenia robót.
Wykonawca robót we własnym zakresie i w cenie oferty na realizację robót sporządzi i zatwierdzi projekt tymczasowej organizacji ruchu, wyniesie go w teren oraz utrzyma w czytelności i kompletności przez cały czas trwania robót.

5. Wymagania w stosunku do wykonawcy.
Wykonawca w ciągu 7 dni od podpisania umowy (ale przed przystąpieniem do robót budowlanych)
przedstawi do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo – finansowy.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu przed przystąpieniem do robót:
- oryginał oświadczenia kierownika budowy stwierdzającego przejęcie obowiązku kierowania
budową (robotami budowlanymi),
- poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię uprawnień kierownika budowy,
- poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnego zaświadczenia o przynależności do OIIB,
- Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną przedmiotu umowy na każdym jej etapie, - Wykonawca jest zobowiązany do zgłoszenia inspektorowi nadzoru robót ulegających zakryciu lub zanikających oraz uzyskanie potwierdzenia ich prawidłowego wykonania w dzienniku budowy. W przypadku braku zgłoszenia Zamawiający ma prawo odmówić odbioru tych robót oraz żądać dokonania odkrywek.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, które obejmują:
kosztorysy ofertowe (załącznik nr 8 do niniejszej SWZ), przedmiary robót (załącznik nr 9 do niniejszej SWZ), opis techniczny (załącznik nr 10 do niniejszej SWZ) i plan orientacyjny (załącznik nr 11 do niniejszej SWZ), wzór umowy (załącznik nr 12 do niniejszej SWZ), szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 13 do niniejszej SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 367846,26 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 344868,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 343868,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 343868,64 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GM SNADNA WITKOWSKA SPÓŁKA JAWNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6210038354

7.3.3) Ulica: Transportowa 3

7.3.4) Miejscowość: Krotoszyn

7.3.5) Kod pocztowy: 63-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 343868,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

2025-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane