ZP/CZD/088/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych i zestawów transportowych z podłożami do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP.

Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00373650
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00373650/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-08-13 09:29
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ac97d464-0f03-47f2-a2fc-5ede0802cf6a
Identyfikator
9521143675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjne

Wykonawcy

1 przyznane

BIOMERIEUX POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
624 331,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00373650 z dnia 2025-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZP/CZD/088/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych i zestawów transportowych z podłożami do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000557961

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Dzieci Polskich 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 04-730

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ipczd.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czd.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ipczd.ezamawiajacy.pl/pn/ipczd/demand/219396/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP/CZD/088/25 Dostawa odczynników mikrobiologicznych i zestawów transportowych z podłożami do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac97d464-0f03-47f2-a2fc-5ede0802cf6a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00373650

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00307049

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/CZD/088/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 578085,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników mikrobiologicznych i zestawów transportowych z podłożami do systemu automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy w ilościach wynikających z bieżących potrzeb i w terminach wynikających z zawartej umowy.

II. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest poniżej i w załączniku nr 5 do SWZ – Formularzu cenowym.

LP Numer katalogowy Producent Przedmiot zamówienia
1. 419398 bioMérieux Podłoże dwudzielne: MRSM/SAID lub równoważne
2. 43470 bioMérieux Podłoże dwudzielne: CHROMID ESBL / CHROMID VRE Lub równoważne
3. 414685 bioMérieux Podłoże dwudzielne: CHROMID CARBA SMART lub równoważne
4. 43481 bioMérieux Chrom ID ESBL lub równoważne
5. 413050 bioMérieux Chrom ID MRSA SMART lub równoważne
6. 43861 bioMérieux CHROMID CARBA AGAR lub równoważne
7. 43004 bioMérieux CHRROM ID VRE lub równoważne

III. Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych (…) gdyż nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszy dopuszczenie ofert równoważnych.

IV. Wypełniając obowiązek wynikający z art. 99 ust. 6 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje następujące kryteria oceny równoważności:
- wskazane przez Wykonawcę w formularzu cenowym nazwy i numery katalogowe oferowanego przedmiotu zamówienia mają odpowiadać cechom jakościowym, fizykochemicznym, eksploatacyjnym i technicznym w zakresie nie niższych parametrów niż produkty wyszczególnione przez Zamawiającego w formularzu cenowym
- odczynniki muszą być kompatybilne z systemem automatycznej analizy mikrobiologicznej WASP będącym własnością Zamawiającego o nr seryjnym 086-080-1157.

V. Zamawiający dokona oceny ofert w zakresie równoważności w oparciu o przedłożone przedmiotowe środki dowodowe rekomendowane w rozdziale XIII pkt 1.4.a) i 1.4.b) SWZ.

VI. Na wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane oferty równoważne są zgodne z OPZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 624331,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 624331,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 624331,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biomerieux Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL5270203342

7.3.3) Ulica: Gen. Józefa Zajączka 9

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-518

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 624331,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy