Utrzymanie czystości ulic Wielunia oraz przystanków publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Wieluń: Zadanie 2-Rejon II

GMINA WIELUŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00375012
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00375012/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-13 13:59
Lokalizacja
Wieluń, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b63d2954-5076-4cb5-946c-c8c3252c0f26
Identyfikator
8321961078
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

Wykonawcy

1 przyznane

GMINA WIELUŃWidoradz, PL · lot 0
399 924 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00375012 z dnia 2025-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie czystości ulic Wielunia oraz przystanków publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Wieluń: Zadanie 2-Rejon II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELUŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kazimierza Wielkiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieluń

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 43/886 02 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.wielun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielun.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b63d2954-5076-4cb5-946c-c8c3252c0f26

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie czystości ulic Wielunia oraz przystanków publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Wieluń: Zadanie 2-Rejon II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b63d2954-5076-4cb5-946c-c8c3252c0f26

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00375012

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039730/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Utrzymanie czystości ulic Wielunia oraz przystanków publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Wieluń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 331430,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Utrzymanie czystości ulic Wielunia oraz przystanków publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Wieluń: Zadanie nr 2 - Rejon II”. Szczegółowe wykazy ulic, parkingów, wiat i słupków przystankowych objętych przedmiotem zamówienia ujęto w załącznikach do SWZ:
1) załącznik A - Wykaz ulic i zatok parkingowych;
2) załącznik B - Wykaz parkingów;
3) załącznik C - Wykaz wiat i słupków przystankowych z terenu gminy Wieluń.
I. Utrzymanie czystości dróg, ulic, placów i parkingów obejmujące wykonanie następujących prac:
1. Utrzymaniu czystości pasa drogowego, w tym oczyszczaniu ciągów komunikacyjnych oraz ulic wskazanych w pkt. II, znajdujących się przy tych ulicach ścieków ulicznych, zatok parkingowych i kratek kanalizacji deszczowej. Należy usuwać wszelkie zanieczyszczenia stałe i ciekłe, w tym błoto, piasek, liście, pozostałości gałęzi oraz konary opadłe w wyniku silnych wiatrów, a także wszelkie inne odpady, w tym padłe zwierzęta.
2. Usuwaniu przerostów roślinności, takie jak trawa i chwasty w strefie przykrawężnikowej oraz na chodnikach przy słupach, znakach drogowych, elementach małej architektury i drzewach, przy czym powierzchnia całkowita występujących chwastów nie może przekraczać łącznie 1 m2. Dopuszcza się stosowanie środków chemicznych pod warunkiem zachowania obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy zapewnić systematyczne usuwanie odrostów roślinnych.
3. Oczyszczaniu pasa drogowego z odpadów powstałych w wyniku zdarzeń komunikacyjnych oraz usuwaniu złamanych konarów drzew zgodnie z określonym w ofercie czasem reakcji. W celu sprawnego realizowania zgłoszeń Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia całodobowego numeru telefonu dostępnego dla służb porządkowych, takich jak policja, straż pożarna i straż miejska do zgłaszania zdarzeń wymagających interwencji.
4. Pielęgnowaniu drzew i krzewów znajdujących się w pasach drogowych, w tym usuwaniu konarów drzew wchodzące w skrajnię jezdni, nadłamane, suche oraz te, które kolidują ze znakami drogowymi, budynkami lub ciągami komunikacyjnymi.
5. Pielęgnowaniu zieleni w pasie drogowym, obejmującą usuwanie chwastów, koszenie traw, podlewanie nowo posadzonych drzew i krzewów oraz grabienie liści w obszarze zieleni zorganizowanej, w szczególności wokół roślinności nasadzonej przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest także do eliminacji odrostów pionowych drzew oraz demontażu palików zabezpieczających drzewa rosnące na terenach objętych zamówieniem, zgodnie z terminami wyznaczonymi przez Zamawiającego
6. Oczyszczaniu ulic poprzez zamiatanie obejmujące całą powierzchnię jezdni wraz ze wszystkimi przyległymi zatokami parkingowymi oraz powierzchniami parkingów. W miejscach, gdzie użycie zamiatarki jest niemożliwe, należy wykonywać sprzątanie ręcznie, w szczególności w obszarach stałego postoju pojazdów oraz innych lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego. We wszystkich pozostałych przypadkach prace porządkowe muszą być realizowane z wykorzystaniem samojezdnej zamiatarki wyposażonej w trzy szczotki, której całkowita masa nie przekracza 5 t. Wykorzystywany sprzęt musi gwarantować wysoką jakość wykonania usługi.
7. Oczyszczaniu pasa drogowego poprzez ręczne usuwanie lub wygrabienie zalegających odpadów na całej długości dróg gminnych, zgodnie z granicami działek stanowiących pas drogowy. Oczyszczanie obejmuje całą szerokość pasa drogowego, z wyłączeniem chodników bezpośrednio przylegających do posesji prywatnych.
8.Doprowadzeniu wszystkich dróg, ulic, placów i parkingów objętych umową do stanu czystości w terminie dwutygodniowym, ustalonym wspólnie z Zamawiającym na podstawie długoterminowych prognoz pogodowych. Prace te obejmują usunięcie pozostałości po zimowym utrzymaniu, w szczególności piasku, błota, soli oraz innych zanieczyszczeń, w sposób zapewniającą pełną przejezdność, estetykę i bezpieczeństwo ruchu.
9.Koszeniu pasów drogowych, ulic osiedlowych oraz dróg prowadzących bezpośrednio do osiedli z zabudową wielorodzinna w przypadku, gdy wysokość trawy przekracza 10 cm. Częstotliwość koszenia będzie ustalana w porozumieniu z administracja osiedlową, zgodnie z bieżącymi potrzebami w zakresie utrzymania porządku i estetyki terenów zielonych.
- ulic wewnętrznych os. Wyszyńskiego, odchodzącej od ul. Wendta, od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w stronę bloku nr 3, 7 ul. Wyszyńskiego oraz ul. Prymasa 1000 – lecia ;
- ulic wewnętrznych os. Stare Sady tj. ul. Urocza, ul. Owocowa, ul. Malinowa, ul. Ogrodowa;
- tereny zielone przy os. Kopernika – działki o nr ewidencyjnych 415 i 603/1 obręb 8 miasta Wielunia
- tereny zielone działek o numerach ewidencyjnych 415 i 603/1, obręb 8 miasta WieluniaII. Utrzymanie wiat i słupków przystankowych z terenu Gminy Wieluń wraz z opróżnianiem koszy ulicznych (w tym koszy na psie odchody), obejmujące wykonanie następujących prac:
1. Zamiataniu całej powierzchni przystanków wraz z zatoką przystankową. W przypadku przystanków wyposażonych w zatokę należy objąć pracami teren odpowiadający jej długości. Na przystankach bez zatoki zamiatanie musi obejmować obszar o długości 10 metrów, czyli po 5 metrów z każdej strony wiaty przystankowej lub słupka przystankowego. Obowiązek utrzymania czystości dotyczy również całej szerokości chodnika, na którym znajduje się wiata lub słupek przystankowy w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla użytkowników transportu publicznego.
2. Utrzymaniu w czystości terenu w promieniu 5 m wokół wiaty.
3. Oczyszczeniu terenu przystanku z piasku, niedopałków papierosów, papierów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Zebrane nieczystości muszą zostać niezwłocznie usunięte i wywiezione na składowisko opadów zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Prace porządkowe muszą być wykonywane przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od dni ustawowo wolnych od pracy oraz świąt.
4. Likwidacji przerostów roślin tj. trawy, chwastów znajdujących się pomiędzy kostką i płytkami na powierzchni przystanków określonych powyżej.
5. Koszeniu trawy jeżeli przekroczy wysokość 10 cm na powierzchni określonej w pkt. 2.
6. Bieżącym utrzymywaniu w czystości wiat i słupków przystankowych:

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 399924,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 399924,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 399924,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWO-TRANSPORTOWA ALEKSANDRA ŚWIERCZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 730934750

7.3.3) Ulica: Widoradz 43A

7.3.4) Miejscowość: Widoradz

7.3.5) Kod pocztowy: 98-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 399924,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 23 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi