Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby WFOŚiGW w Olsztynie – 1 pojazd

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00375502
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00375502/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-08-13 18:56
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbcc8e56-767a-4131-8d94-3f89603bff58
Identyfikator
7393784538
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy silnikoweSamochody osobowePojazdy z napędem na 4 koła

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00375502 z dnia 2025-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby WFOŚiGW
w Olsztynie – 1 pojazd

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280470792

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Św. Barbary 9

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-026

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 608 612 648

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: grzymkowski@mpplegal.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wfosigw.olsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fbcc8e56-767a-4131-8d94-3f89603bff58

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samorządowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby WFOŚiGW
w Olsztynie – 1 pojazd

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbcc8e56-767a-4131-8d94-3f89603bff58

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00375502

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00358651

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AP.260-00002/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego
na potrzeby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Olsztynie – dalej zwanym „WFOŚiGW w Olsztynie”.
2. Niniejsze zamówienie dotyczy dostawy fabrycznie nowego samochodu typu SUV/SEDAN – 1 sztuka.
3. Szczegółowy opis przedmioty zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 – Szczegółowy OPZ.
4. Szczegółowe warunki dostawy, gwarancji i rękojmi znajdują się w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
5. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy (rok produkcji nie wcześniej niż 2024), wolny od wad. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania przedmiotu zamówienia używanego czy też rekondycjonowanego, bądź wcześniej wykorzystywanego przez innego użytkownika, w tym w szczególności powystawowego, demonstracyjnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34100000-8 - Pojazdy silnikowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34110000-1 - Samochody osobowe

34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:

Zamawiający w dniu 3 sierpnia 2025 r. wszczął postępowanie pn. pn „Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby WFOŚiGW w Olsztynie – 1 pojazd”, znak sprawy: AP.260-00002/2025. W toku prowadzonego postępowania wpłynęły liczne pytania od wykonawców
w zakresie przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przeanalizował pytania i postanowił dokonać ponownej oceny potrzeb i wymagań warunków zamówienia, co przekłada się na fakt, że dalsze prowadzenie niniejszego postępowania jest nieuzasadnione.

Uzasadnienie prawne:

Zgodnie z art. 256 Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące,
że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Mając na uwadze okoliczności opisane powyżej, Zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie.
2025-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy