Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Morągu o cztery nowe oddziały z wyposażeniem

GMINA MORĄG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00471229
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00471229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-26 13:37
Lokalizacja
Morąg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5c49167-32ea-11ef-8a31-0e435a8a43bc
Identyfikator
7411979704
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane w zakresie arterii drogowychRoboty instalacyjne w budynkachOchrona odgromowaRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie urządzeń sygnalizacyjnychInstalowanie okablowania komputerowegoRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty grzewczePrzemysłowy sprzęt kuchennyUrządzenia komputeroweSłoneczne moduły fotoelektryczneGry edukacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

KB SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄIława, PL · lot 0
9 415 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00471229 z dnia 2024-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Morągu o cztery nowe oddziały z wyposażeniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MORĄG

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Morągu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743580

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 9

1.5.2.) Miejscowość: Morąg

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 89 757 22 31

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@morag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.morag.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/946121

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Morągu o cztery nowe oddziały z wyposażeniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5c49167-32ea-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00471229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028619/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rozbudowa Przedszkola nr 2 w Morągu o cztery nowe oddziały wraz z wyposażeniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00385441

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KI.271.11.2024.DL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6844757,17 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z rozbudową Przedszkola Nr 2 o 4 nowe oddziały po 25 miejsc wraz z zapleczem kuchennym, socjalnym, administracyjnym, technicznym i magazynowym, połączenie funkcjonalne obu skrzydeł – w konsekwencji przebudowa części istniejących pomieszczeń, dostosowanie istniejącego budynku do warunków ochrony ppoż – obudowanie klatek schodowych, zapewnienie ich oddymiania, dostosowanie wymiarów i kierunku otwierania, stolarki drzwiowej do obowiązujących przepisów, przeniesienie hydrantów zewn. na drogę ewakuacyjną poza klatki schodowe, powiększenie pomieszczenia kuchni znajdującej się na piętrze istniejącego budynku oraz montaż nowej wentylacji mechanicznej wywiewno-nawiewnej, zmianę układu funkcjonalnego w obrębie zaplecza kuchennego – wydzielenie funkcjonalne zaplecza, przeniesienie pom. socjalnych i administracyjnych poza zaplecze w celu zapobieżenia przecinania się dróg technologicznych, zagospodarowanie terenu w tym:
- budowę zjazdu z drogi publicznej,
- budowę miejsc postojowych,
- budowę ciągów pieszych
- aranżacja terenów zielonych.
Przedmiotem zamówienia jest także budowa niezbędnej infrastruktury technicznej: sieci, przyłącza oraz instalacji wewnętrznych i zewnętrznych umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie obiektu, w tym przebudowa kanalizacji deszczowej kolidującej z planowaną rozbudową.

Przedmiot zamówienia obejmuje także wyposażenie przedszkola w meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt kuchenny.

Zadanie obejmuje w ramach rozbudowy, budowę dwukondygnacyjnego budynku przedszkola przy ulicy Armii Krajowej 15 w Morągu z łącznikiem o pow. użytkowej około 753,12 m2, w którym powstaną 4 sale dydaktyczne, szatnie, łazienki, w.c. personelu, schowki, pom. gospodarcze.

Przedmiot umowy obejmuje:
- wykonanie robót budowlanych i usługę dostawy (wraz z montażem) wyposażenia obiektu zgodnie z dokumentacją projektową
- budowę obiektu budowlanego wraz z zagospodarowaniem terenu, miejscami postojowymi, zjazdem z drogi publicznej i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz wyposażeniem
- uruchomienie wszystkich zamontowanych urządzeń wraz z wymaganymi odbiorami, badaniami oraz przekazanie obiektu do użytkowania,
- uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie - opracowania instrukcji użytkowania, instrukcji postępowania w przypadku pożaru, - przeszkolenia personelu Zamawiającego zakresie obsługi obiektu i wszystkich zainstalowanych urządzeń.
- zapewnienia bezproblemowego funkcjonowania Przedszkola Nr 2 w czasie trwania robót budowlanych (roboty dotyczące istniejącej bryły obiektu Przedszkola z uwagi na to że będzie on cały czas użytkowany należy wykonywać jedynie w okresach wakacyjnych – najlepiej w systemie dwuzmianowym).
Oferta musi obejmować cały zakres prac niezbędnych do przygotowania inwestycji, jej wykonania oraz odbioru wraz z uruchomieniem obiektu. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania całego zakresu zamówienia i poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych.

Branżowe zestawienie robót:

Branża konstrukcyjna
- roboty ziemne
- roboty konstrukcyjne, betonowe i żelbetowe
- roboty murowe
- roboty okładzinowe
- roboty dekarskie i obróbki blacharskie,
- roboty izolacyjne
- roboty malarskie
- roboty wykończeniowe
- zagospodarowanie terenu
- dostawa i montaż wyposażenia

Branża drogowa
- warstwy odsączające
- podbudowa z kruszyw
- krawężniki betonowe
- betonowe obrzeża chodnikowe
- nawierzchnia z kostki betonowej, płyty ażurowej
- wykonanie nasypów
- wykonanie palisad betonowych

Branża elektryczna
- montaż instalacji gniazd wtyczkowych
- montaż instalacji oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego
- montaż instalacji zasilania odbiorników technologicznych
- montaż instalacji fotowoltaicznej PV na dachu
- montaż instalacji strukturalnej LAN, TEL,
- montaż instalacji monitoringu wizyjnego CCTV,
- montaż instalacji wideodomofonowej VD,
- montaż instalacji rejestracji czasu pracy,
- montaż instalacji oddymiania klatek schodowych
- przebudowa istniejącej instalacji sygnalizacji pożarowej
- montaż instalacji odgromowej
- montaż rozdzielnic bezpiecznikowych
- wytyczenie geodezyjne
- wykonanie zewnętrznych linii kablowych
- ustawienie słupów oświetleniowych na prefabrykowanych fundamentach
- demontaż istniejącej instalacji elektrycznej

Branża sanitarna
- instalacja wodociągowa zew.
- kanalizacja sanitarna zew.
- kanalizacja deszczowa
- instalacje we. wod.-kan.
- instalacje grzewcze
- wentylacja

Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 i 8 do SWZ.

UWAGA! Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało
charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na projekcie
budowlanym oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie
w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze robót w większej ilości w stosunku
do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego
wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w projekcie budowlanym lub STWIORB.

Szczegółowy zakres zamówienia dotyczący wyposażenia został opisany w dokumentacji projektowej. Do załączonej oferty wymagany jest wypełniony załącznik nr 11 do SWZ.

Informacje dodatkowe:

1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SWZ, wzorze umowy wraz załącznikami.
2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i obowiązującymi przepisami prawa, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacje projektowe, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
4. W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, Zamawiający wymaga w związku z art. 100 ustawy Pzp, by przedmiot zamówienia był wykonany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych (jeżeli dotyczy).
5. Rozwiązania równoważne:
1) równoważność - rozwiązanie o tym samym przeznaczeniu, cechach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych odpowiadających cechom technicznym, jakościowym i funkcjonalnym wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, lub lepszych, oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem;
2) W przypadku wskazania w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach oraz SWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, STWiORB, przedmiarami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SWZ oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
g) izolacyjności cieplnej;
3) rozwiązanie równoważne musi pozwalać na zrealizowanie zakładanego przez Zamawiającego celu poprzez parametry wydajnościowe i funkcjonalne, mające wpływ na skuteczność działania, takie same lub lepsze od wskazanych wymagań minimalnych;
4) użycie w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ nazw rozwiązań, materiałów i urządzeń służy ustaleniu minimalnego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ dla projektowanych rozwiązań;
5) Wykonawca zobligowany jest do wykazania, że oferowane rozwiązania równoważne spełnią zakładane wymagania minimalne;
6) użycie w dokumencie słowa „lub” oznacza, że przedmiot zamówienia musi posiadać wymaganą funkcjonalność, natomiast to Zamawiający czy użytkownik będzie miał wybór korzystania z tej funkcjonalności;
7) możliwość zaoferowania funkcji w sposób równoważny jest określone słowem „ewentualnie” albo w jasny sposób zakomunikowane przez Zamawiającego;

Z uwagi na ograniczoną ilość znaków informujemy, że cały opis przedmiotu zamówienia opisany jest w rozdziale nr 3 SWZ.

Zamawiający nie wymaga dołączenia do oferty kosztorysów.
(Kosztorys szczegółowy Zamawiający będzie wymagał dopiero przed zawarciem umowy z wybranym wykonawcą a także ma prawo żądania takiego kosztorysu od wykonawców, których oferty mogą zawierać rażąco niską cenę).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45232141-2 - Roboty grzewcze

39314000-6 - Przemysłowy sprzęt kuchenny

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

37524100-8 - Gry edukacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9415000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9415000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9415000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KB Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7441825302

7.3.3) Ulica: Kamień Duży 1C

7.3.4) Miejscowość: Iława

7.3.5) Kod pocztowy: 14-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9415000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane