Świadczenie usługi dowozu uczniów do szkół położonych na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny w roku szkolnym 2024/2025

Gmina Juchnowiec Kościelny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00471475
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00471475/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-08-26 14:39
Lokalizacja
Juchnowiec Kościelny, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f961b647-5086-48dd-ab8e-3aa7b8b83cdd
Identyfikator
9661813207
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowego

Wykonawcy

2 przyznane

PODLASKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA NOVA SPÓŁKA AKCYJNABiałystok, PL · lot 0
122 850 PLN
PODLASKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA NOVA SPÓŁKA AKCYJNABiałystok, PL · lot 1
122 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00471475 z dnia 2024-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi dowozu uczniów do szkół położonych na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny w roku szkolnym 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Juchnowiec Kościelny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jaśminowa 19

1.5.2.) Miejscowość: Juchnowiec Kościelny

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-061

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 85 68 69 200

1.5.8.) Numer faksu: 85 68 69 239

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@juchnowiec.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.juchnowiec.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f961b647-5086-48dd-ab8e-3aa7b8b83cdd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi dowozu uczniów do szkół położonych na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny w roku szkolnym 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f961b647-5086-48dd-ab8e-3aa7b8b83cdd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00471475

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024257/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.18 Świadczenie usługi dowozu uczniów do szkół położonych na terenie Gminy Jucnowiec Koscielny w roku szkolnym 2024/2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449425

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INW.271.1.35.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Świadczenie usługi dowozu uczniów do Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
1. Przedmiotem postępowania jest świadczenie usług przewozów szkolnych obejmujących dowozy dzieci do szkół położonych na terenie Gminy Juchnowiec Kościelny w roku szkolnym 2024/2025.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje usługę polegającą na dowozie i odwozie ok 170 uczniów do szkół wraz z opieką w tym:
- ok 85 uczniów do Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, ul. Szkolna 5;
Dowóz uczniów odbywać się będzie w dni nauki szkolnej od 02 września 2024 r. do 27 czerwca 2025 r. według poniższych tras:
1) Do Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
L.p. PRZYSTANKI

1
o JUCHNOWIEC GÓRNY plac przy garażu gminnym p
2 JUCHNOWIEC SZKOŁA
3 JUCHNOWIEC KOLONIA DG
4 HOŁÓWKI MAŁE L1 DP 1503B
5 HOŁÓWKI DUŻE P2 DP 1503B
6 CZACZKI WIELKIE I/CZACZKI WIELKIE II L9/P10 DP 1488B
7 HOŁÓWKI DUŻE (FRAMPOL)
8 HOŁÓWKI DUŻE/HOŁÓWKI DUŻE NR 30 L17/P18 DP 1488B
9 SIMUNY I/SIMUNY II L15/P16 DP 1488B
10 ROSTOŁTY P14 DP 1448B
11 ROSTOŁTY I DG
12 BOGDANKI KOLONIA DG
13 WÓLKA P21 DP1483B
14 JUCHNOWIEC SZKOŁA

2) Do Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym
Lp PRZYSTANKI
1 o. JUCHNOWIEC SZKOŁA
2 LEWICKIE OGRÓDKI DZIAŁKOWE I/OGRÓDKI DZIAŁKOWE II L15/P16 DP1483B
3 HRYNIEWIECZE NR 37/HRYNIEWICZE NR 40 L3/P4 DP 1483B
4 HRYNIEWICZE I/HRYNIEWICZE II L5/P6 DP 1483B
5 LEWICKIE I/LEWICKIE NR 11 L12/P11 DP 1483B
6 LEWICKIE III/LEWICKIE IV L13/P14 DP 1483B
7 p JUCHNOWIEC GÓRNY plac przy garażu gminnym o

3. Dowóz ma być realizowany w oparciu o utworzone przez wykonawcę linie komunikacji regularnej z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży (świadczona usługa może być realizowana na podstawie imiennych biletów miesięcznych). Linie komunikacji regularnej muszą być ułożone i oznaczone w taki sposób, aby umożliwiały uczniom dojazd autobusami z przystanków zlokalizowanych w miejscu zamieszkania uczniów do szkół na godzinę 8.00 oraz ze szkoły do miejsca zamieszkania, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa obowiązujących w zakresie transportu drogowego osób, a także dostosowaniu liczby kursów oraz liczby miejsc w autobusach na poszczególnych trasach do ilości przewożonych uczniów.
4. Dowóz uczniów będzie się odbywał w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym. Dokładny rozkład przewozu Wykonawca uzgodni z Zamawiającym oraz dyrektorami szkół stosownie do organizacji pracy w poszczególnych placówkach. Zamawiający zastrzega sobie możliwe odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów uzależnione od zmiany planów lekcji, ilości uczniów, zmian organizacyjnych dot. roku szkolnego (np. zajęcia pozalekcyjne, zajęcia w ramach projektu, święto szkoły, rekolekcje, zawieszenie zajęć, odpracowanie dni wolnych itp.).
5. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT. Wykonawca dostarcza fakturę do urzędu do 15 dnia następnego miesiąca, po zakończeniu miesiąca, w którym była świadczona usługa dowozu.
6. W trakcie realizacji zamówienia liczba przewożonych uczniów może ulec zmianie (zwiększeniu/zmniejszeniu). Stosowna informacja zostanie przekazana Wykonawcy oraz Zamawiającemu z miesięcznym wyprzedzeniem przez dyrektora szkoły. W przypadku zwiększenia/zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Wykonawca zapewni ich dowóz na warunkach podanych w ofercie. Z tytułu zwiększenia/zmniejszenia ilości dowożonych uczniów zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat.
7. Wykonawca zapewni opiekę oraz odpowiada za bezpieczeństwo przewożonych uczniów podczas przewozu dzieci.
8. Wykonawca musi dysponować ilością kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia do przewozu osób.
9. Wykonawca, pod rygorem odstąpienia od umowy, zobowiązany jest do weryfikacji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym osób realizujących usługę – tj. każdego kierowcę i każdego opiekuna.
10. Dowożenie uczniów odbywać się będzie środkami transportu w pełni sprawnymi, posiadającymi aktualne badanie techniczne i ważne polisy OC, NNW, spełniającymi wszystkie wymogi określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy. Kierowca oraz środek transportu, którym odbywać się będzie dowożenie uczniów powinien spełniać wszystkie wymogi określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy.
11. Dowozy i odwozy mają odbywać się pojazdami zapewniającymi miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów.
12. W przypadku awarii autobusu wykonującego dowóz uczniów Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia pojazdu zastępczego, będącego w dyspozycji Wykonawcy.
13. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, Wykonawca zapewni odpowiednie warunki sanitarne przewozu, zgodnie z zaleceniami właściwych służb.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 128444,44 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Świadczenie usługi dowozu uczniów do Zespołu Szkół im. Jana PawłaII w Kleosinie

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu uczniów do Zespołu Szkół w Kleosinie w roku szkolnym 2024/2025.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje usługę polegającą na dowozie i odwozie ok. 85 uczniów do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie, ul. Zambrowska 20, wraz ze sprawowaniem opieki.
Dowóz i odwóz uczniów odbywać się będzie w dni nauki szkolnej od 02 września 2024 r. do 27 czerwca 2025 r. według poniższych tras:
1) Do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie
Lp PRZYSTANKI
1 MPK SOLNICZKI I (872)
2 MPK STANISŁAWOWO/SKLEP (959)
3 MPK OLMONTY/CHABROWA (972)
4 MPK OLMONTY/LEŚNA (973)
5 MPK OLMONTY/MIŁA (974)
6 MPK OLMONTY/LEŚNA (973)
7 MPK IZABELIN/DWORSKA (803)
8 MPK HRYNIEWICZE/ŚRÓDLESIE (J) (810)
9 MPK HRYNIEWICZE (J) (811)
10 MPK HRYNIEWICZE/MPRD (J) (812)
11 PLAC SZKOŁY
3. Dowóz ma być realizowany w oparciu o utworzone przez wykonawcę linie komunikacji regularnej z pierwszeństwem przejazdu dzieci i młodzieży (świadczona usługa może być realizowana na podstawie imiennych biletów miesięcznych). Linie komunikacji regularnej muszą być ułożone i oznaczone w taki sposób, aby umożliwiały uczniom dojazd autobusami z przystanków zlokalizowanych w miejscu zamieszkania uczniów do szkół na godzinę 8.00 oraz ze szkoły do miejsca zamieszkania, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa obowiązujących w zakresie transportu drogowego osób, a także dostosowaniu liczby kursów oraz liczby miejsc w autobusach na poszczególnych trasach do ilości przewożonych uczniów.
4. Dowóz uczniów będzie się odbywał w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym. Dokładny rozkład przewozu Wykonawca uzgodni z Zamawiającym oraz dyrektorami szkół stosownie do organizacji pracy w poszczególnych placówkach. Zamawiający zastrzega sobie możliwe odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów uzależnione od zmiany planów lekcji, ilości uczniów, zmian organizacyjnych dot. roku szkolnego (np. zajęcia pozalekcyjne, zajęcia w ramach projektu, święto szkoły, rekolekcje, zawieszenie zajęć, odpracowanie dni wolnych itp.).
5. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT. Wykonawca dostarcza fakturę do urzędu do 15 dnia następnego miesiąca, po zakończeniu miesiąca, w którym była świadczona usługa dowozu.
6. W trakcie realizacji zamówienia liczba przewożonych uczniów może ulec zmianie (zwiększeniu/zmniejszeniu). Stosowna informacja zostanie przekazana Wykonawcy oraz Zamawiającemu z miesięcznym wyprzedzeniem przez dyrektora szkoły. W przypadku zwiększenia/zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Wykonawca zapewni ich dowóz na warunkach podanych w ofercie. Z tytułu zwiększenia/zmniejszenia ilości dowożonych uczniów zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat.
7. Wykonawca zapewni opiekę oraz odpowiada za bezpieczeństwo przewożonych uczniów podczas przewozu dzieci.
8. Wykonawca musi dysponować ilością kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia do przewozu osób.
9. Wykonawca, pod rygorem odstąpienia od umowy, zobowiązany jest do weryfikacji w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym osób realizujących usługę – tj. każdego kierowcę i każdego opiekuna.
10. Dowożenie uczniów odbywać się będzie środkami transportu w pełni sprawnymi, posiadającymi aktualne badanie techniczne i ważne polisy OC, NNW, spełniającymi wszystkie wymogi określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy. Kierowca oraz środek transportu, którym odbywać się będzie dowożenie uczniów powinien spełniać wszystkie wymogi określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy.
11. Dowozy i odwozy mają odbywać się pojazdami zapewniającymi miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów.
12. W przypadku awarii autobusu wykonującego dowóz uczniów Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia pojazdu zastępczego, będącego w dyspozycji Wykonawcy.
13. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, Wykonawca zapewni odpowiednie warunki sanitarne przewozu, zgodnie z zaleceniami właściwych służb.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 103870,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 122850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 122850,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 122850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420200091

7.3.3) Ulica: Boh. Monte Cassino

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-873

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 122850 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-09-02 do 2025-06-27

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 122850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 122850,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 122850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420200091

7.3.3) Ulica: Boh. Monte Cassino

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-873

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 122850 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-09-02 do 2025-06-27
2024-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi