„Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2025/2026”

GMINA GNOJNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00379669
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00379669/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-18 16:16
Lokalizacja
Gnojno, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7fb4e301-f552-4f24-a344-361f4cf6c94f
Identyfikator
6551872472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00379669 z dnia 2025-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2025/2026”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GNOJNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010062

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gnojno 145

1.5.2.) Miejscowość: Gnojno

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-114

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gnojno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gminy.com.pl/gnojno/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7fb4e301-f552-4f24-a344-361f4cf6c94f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2025/2026”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fb4e301-f552-4f24-a344-361f4cf6c94f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00379669

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00050688/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 „Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2025/2026”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00359650

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.I.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie przewozu dzieci i młodzieży do niżej wymienionych szkół w roku szkolnym 2025/2026 w formie zakupu biletów miesięcznych:
1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gnojnie wraz z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym - 61 uczniów
2. Szkoła Podstawowa w Jarząbkach wraz z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym - 42 uczniów
3. Szkoły Podstawowej w Balicach wraz z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym - 32 uczniów
4. Szkoły Podstawowa w Raczycach wraz z oddziałem przedszkolnym i punktem przedszkolnym - 90 uczniów
________________________________________________________________
Ogółem : 225 uczniów

Przedmiot zamówienia obejmie transport uczniów po drogach powiatowych, wojewódzkich oraz gminnych o nawierzchni asfaltowej.
1.1 Wykaz miejscowości w gminie Gnojno, z których należy dowieźć uczniów do poszczególnych szkół oraz ilość uczniów z danej miejscowości na rok szkolny 2025/2026 znajduje się w Załączniku nr 4 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę za którą zamierza zrealizować zamówienie w wysokości 247 860,00 zł brutto. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 PrZamPubl, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający stwierdził, że mimo dokonania wnikliwej analizy budżetowej nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do ceny z najniższą ceną biletową tj. oferta nr 2 gdzie cena biletu stanowi 110,50 zł x 225 dzieci x 10 miesięcy co stanowi kwotę 248 625,00 zł. Zamawiający ma na uwadze, że jest to minimalna liczba biletów natomiast z doświadczenia wie, że zostanie ona zwiększona w trakcie zamówienia co znacznie zwiększy kosz wykonania usługi.
2025-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi