Budowa kanalizacji sanitarnej do miejscowości Gola
GMINA JARACZEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00471606
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00471606/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-26 15:24
- Lokalizacja
- Jaraczewo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5d0b0321-6476-4a08-a5b4-deeeaa621c9d
- Identyfikator
- 6172098318
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00471606 z dnia 2024-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej do miejscowości Gola
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JARACZEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855363
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jarocińska 1
1.5.2.) Miejscowość: Jaraczewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-233
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 747 31 02
1.5.8.) Numer faksu: 62 747 31 02
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@jaraczewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jaraczewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9543991.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji sanitarnej do miejscowości Gola2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d0b0321-6476-4a08-a5b4-deeeaa621c9d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00471606
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021787/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa kanalizacji sanitarnej do miejscowości Gola
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00411058
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-zp.271.01.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku drogi powiatowej nr 4182P Jaraczewo-Gola. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać kompletna dokumentację projektową wraz z pozyskaniem niezbędnych uzgodnień i uzyskaniem pozwolenia na budowę / zgłoszenia oraz zrealizować roboty niezbędne do osiągnięcia celów opisanych w niniejszym programie funkcjonalno-użytkowym.
Równocześnie, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, będą wykonywane prace budowlane związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku Gola – Jaraczewo. Zamawiający wyznacza na koordynatora prac Kierownika budowy zadania branży drogowej. Wykonawca nie może uniemożliwić lub utrudniać prowadzenia prac przez innych wykonawców robót. Okoliczności wymienione w tym punkcie mogą stanowić podstawy do zmiany terminu wykonania umowy.
1.1 Zakres zamówienia obejmuje:
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej PVC min. Ø200 mm na odcinku o długości ok. 2,1 km, w tym ok. 1,6 km rurociągu tłocznego ze względu na uksztaltowanie terenu
- budowa dwóch przepompowni ścieków P1 i P2
- budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej PVC min. Ø160 mm do granicy działek umożliwiająca podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej 112 posesji
Proponowane lokalizacje przepompowni:
P1 – działka nr 255/6, arkusz 2, obręb 0004 Gola
P2 – działka nr 221, arkusz 2, obręb 0004 Gola
Dodatkowo w celu umożliwienia podłączenia ul. Łukaszewskiej i ul. Parkowej należy zaprojektować i wykonać sięgacze kanalizacji sanitarnej w wyżej wymienionych ulicach.
1.2 Podział na etapy
Zamawiający dopuszcza zaprojektowania i wykonanie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w 2 lub więcej etapach ze względu na finansowanie w poszczególnych latach, a także ze względu na prowadzone prace drogowe na odcinku L=2551 m od Rynku Jaraczewie do posesji nr 25 w miejscowości Gola. Przebudowa drogi powiatowej nr 4182P objęta jest odrębnym postępowaniem. Termin wykonania prac drogowych to 26.10.2024 r. Prace związane z budową kanalizacji sanitarnej należy skoordynować z wykonawcą prac drogowych.
1.3. Zakres robót
Zakresy robót będące przedmiotem zamówienia obejmują:
- opracowanie projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego
i projektu technicznego wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych (po uzgodnieniu z Zamawiającym) dla przedmiotowej inwestycji
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w zakresie odpowiadającym dokumentacji projektowej
- sporządzenie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich
- uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
- przygotowanie terenu inwestycji,
- wykonanie robót zgodnie z zaakceptowaną dokumentacją projektową i STWiORB wraz
z zakupem i montażem niezbędnego uzbrojenia i wyposażenia,
- wykonanie prób końcowych.
- zagospodarowanie terenu inwestycji i przywrócenie do stanu pierwotnego, odtworzenie nawierzchni
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i pozostałych pozwoleń koniecznych do użytkowania zrealizowanych obiektów
2. Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w Programie funkcjonalno- użytkowym, zwanym dalej „PFU”, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232460-4 - Roboty sanitarne
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4059000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4059000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4059000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DROBUD" Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 617-15-59-705
7.3.3) Ulica: Asfaltowa
7.3.4) Miejscowość: Golina
7.3.5) Kod pocztowy: 63-200
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom: roboty instalacyjne.
Nazwy ewentualnych Podwykonawców:
a) Wuprinż S.A.
b) pozostali podwykonawcy nie są jeszcze znani.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4059000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin zakończenia całości robót ustala się do dnia 30.06.2025 r. w tym:a) Wykonanie projektu dla części zadania wraz z pozwoleniem na budowę dla części zadania do 02.09.2024 r. tj. odcinka od km 1+150 do km 2+240.
b) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w terminie do dnia 31.03.2025 r.
c) Wykonanie robót budowlanych:
- odcinek od km 1+150 do km 2+240 do dnia 15.09.2024 r.
- odcinek od km 2+240 do km 2+551 do dnia 15.10.2024 r.
- odcinek od km 2+551 do km 3+300 do dnia 30.06.2025 r. (przyjęto kilometraż według projektu drogowego)
| 2024-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |