Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP

NARODOWY BANK POLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00382260
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00382260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-20 09:22
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79b7a438-2573-4cde-a55e-8b173ede58c3
Identyfikator
5250008198
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne usługi w zakresie napraw i konserwacjiUsługi komputerowe w zakresie archiwizowaniaUsługi przetwarzania tekstuUsługi skanowaniaUsługi usuwania grzybówUsługi artystyczneUsługi ochrony obiektów historycznych

Wykonawcy

3 przyznane

PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKEBydgoszcz, PL · lot 0
68 858,58 PLN
PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKEBydgoszcz, PL · lot 2
73 468,02 PLN
"ZYCOM POLSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 3
27 900 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00382260 z dnia 2025-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWY BANK POLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000002223

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętokrzyska 11/21

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-919

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DKRZ-WPI1@nbp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nbp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zamowienia.nbp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Polityka pieniężna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja wraz z digitalizacją i fumigacją cennych materiałów bibliotecznych (dóbr kultury NBP) ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79b7a438-2573-4cde-a55e-8b173ede58c3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00382260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00273430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SEZ/DKRZ-WPI1-AK-241-0089/DEW/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 208943,09 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją 33 woluminów przedwojennych wydawnictw Banku Polskiego, materiałów bibliotecznych, dóbr kultury NBP.
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części I jest usługa konserwacji, fumigacji i digitalizacji 33 cennych materiałów bibliotecznych stanowiących dobra kultury NBP, w tym:
1.1. transport Obiektów* z Siedziby Zamawiającego we własnych opakowaniach;
1.2. przeprowadzenia fumigacji Obiektów i badań mikrobiologicznych;
1.3. wykonanie usług konserwatorskich Obiektów;
1.4. wykonanie dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do powstałej dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do dokumentacji oraz prawa własności nośników, na których utrwalono dokumentację;
1.5. wykonanie digitalizacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do plików cyfrowych oraz innych utworów powstałych w wyniku digitalizacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników, na których utrwalono Utwory;
1.6. transport czystych mikrobiologicznie Obiektów w nowych opakowaniach bezkwasowych do Siedziby Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części I, przedstawiono w „Szczegółowym Opisie Przedmiotu Umowy”, stanowiącym Załącznik Nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) - PPU do Części I - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją 33 woluminów przedwojennych wydawnictw Banku Polskiego, materiałów bibliotecznych, dóbr kultury NBP).
* Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części I, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania

79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu

79999100-4 - Usługi skanowania

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

92312000-1 - Usługi artystyczne

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.5.) Wartość części: 44715,45 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją czterech woluminów z lat 1935-1938 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie.
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części II jest usługa konserwacji, fumigacji i digitalizacji 4 woluminów z lat 1935-1938 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie, w tym:
1.1. transport Obiektów* z Siedziby Zamawiającego we własnych opakowaniach;
1.2. przeprowadzenia fumigacji Obiektów i badań mikrobiologicznych;
1.3. wykonanie usług konserwatorskich Obiektów;
1.4. wykonanie dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do powstałej dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do dokumentacji oraz prawa własności nośników, na których utrwalono dokumentację;
1.5. wykonanie digitalizacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do plików cyfrowych oraz innych utworów powstałych w wyniku digitalizacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników, na których utrwalono Utwory;
1.6. transport czystych mikrobiologicznie Obiektów w nowych opakowaniach bezkwasowych do Siedziby Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części II, przedstawiono w „Szczegółowym Opisie Przedmiotu Umowy”, stanowiącym Załącznik Nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) - PPU do Części II - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją czterech woluminów z lat 1935-1938 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie).
* Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części II, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania

79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu

79999100-4 - Usługi skanowania

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

92312000-1 - Usługi artystyczne

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.5.) Wartość części: 66300,81 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją trzech woluminów z lat 1932-1934 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie.
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części III jest usługa konserwacji, fumigacji i digitalizacji 3 woluminów z lat 1932-1934 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie, w tym:
1.1. transport Obiektów* z Siedziby Zamawiającego we własnych opakowaniach;
1.2. przeprowadzenia fumigacji Obiektów i badań mikrobiologicznych;
1.3. wykonanie usług konserwatorskich Obiektów;
1.4. wykonanie dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do powstałej dokumentacji Konserwacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do dokumentacji oraz prawa własności nośników, na których utrwalono dokumentację;
1.5. wykonanie digitalizacji Obiektów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do plików cyfrowych oraz innych utworów powstałych w wyniku digitalizacji Obiektów wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników, na których utrwalono Utwory;
1.6. transport czystych mikrobiologicznie Obiektów w nowych opakowaniach bezkwasowych do Siedziby Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części III, przedstawiono w „Szczegółowym Opisie Przedmiotu Umowy”, stanowiącym Załącznik Nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) - PPU do Części III - Usługa konserwacji wraz z digitalizacją i fumigacją trzech woluminów z lat 1932-1934 Ceduły Urzędowej Giełdy Pieniężnej w Warszawie).
* Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części III, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania

79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu

79999100-4 - Usługi skanowania

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

92312000-1 - Usługi artystyczne

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.5.) Wartość części: 48902,44 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część IV - Usługa digitalizacji 30 woluminów materiałów bibliotecznych, dóbr kultury NBP, wydanych od 1840 r. do 1929 r.
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części IV jest usługa digitalizacji trzydziestu zszytych i oprawionych publikacji - materiałów bibliotecznych, wydanych od 1840 r. do 1929 r., stanowiących dobra kultury NBP, w tym:
1.1. przygotowanie Obiektów* do Digitalizacji poprzez oczyszczenie i odkurzenie;
1.2. zeskanowanie Obiektów do plików macierzystych TIFF oraz przetworzenia plików TIFF na pliki w formacie PDF przeznaczone do archiwizacji i publikacji;
1.3. samokontrola merytoryczna i jakościowa;
1.4. wykonanie ewentualnych poprawek i uzupełnień;
1.5. sporządzanie cyklicznych sprawozdań z Digitalizacji i postępu prac;
1.6. przetworzenie wykonanych plików TIFF na pliki prezentacyjne w formacie PDF przeznaczone do archiwizacji i udostępnienia obejmujące m.in.:
1.6.1. modyfikowania graficznego podnoszącego czytelność i estetykę utrwalonego obrazu (kadrowanie, korekcja gamma, kontrast etc.),
1.6.2. uzupełnienia każdego skanu o warstwę OCR w sposób automatyczny;
1.7. wykonanie publikacji w formatach PDF/A oraz PDF wyposażonych w warstwę tekstową oraz narzędzia nawigacyjne;
1.8. wykonanie kompletu metadanych deskryptywnych;
1.9. wykonanie dla każdego zdigitalizowanego Obiektu pliku metryczki oraz spisu treści;
1.10. wykonanie dokumentacji Digitalizacji dla każdego z Obiektów;
1.11. przekazanie na przenośnych dyskach HDD gotowych plików TIFF i PDF po weryfikacji;
1.12. transport Obiektów od Zamawiającego oraz zapakowanie i powrotny transport Obiektów do Zamawiającego;
1.13. przeniesienie całości autorskich praw majątkowych do powstałych w ramach Digitalizacji utworów, w tym do dokumentacji Digitalizacji Obiektów, produktów Digitalizacji, metadanych wraz z wyłącznym prawem zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do Utworów oraz prawa własności nośników na których utrwalono Utwory;
1.14. udzielenie gwarancji jakości i rękojmi za wady wykonanej Digitalizacji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części IV, przedstawiono w „Szczegółowych Wymaganiach dotyczących Digitalizacji”, stanowiących Załącznik Nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) - PPU do Części IV - Usługa digitalizacji 30 woluminów materiałów bibliotecznych, dóbr kultury NBP, wydanych od 1840 r. do 1929 r.).
* Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części IV, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania

79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu

79999100-4 - Usługi skanowania

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

92312000-1 - Usługi artystyczne

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.5.) Wartość części: 24634,15 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część V - Usługa fumigacji 120 m.b. wybranych materiałów bibliotecznych.
1. Przedmiotem zamówienia w ramach Części V jest wykonanie usługi fumigacji 120 m.b. wyodrębnionych wydawnictw z lat 1802-1985 ze zbiorów Centralnej Biblioteki NBP, w tym:
1.1. dostarczenia do Siedziby Zamawiającego* opakowań zbiorczych o standardzie umożliwiającym przeprowadzenie Fumigacji;
1.2. spakowania Materiałów bibliotecznych w opakowania zbiorcze i ich załadunku na środek transportu zapewniony przez Wykonawcę (pod nadzorem pracownika Zamawiającego);
1.3. przetransportowania spakowanych Materiałów bibliotecznych z Siedziby Zamawiającego do miejsca wykonywania Fumigacji;
1.4. przeprowadzenia dezynfekcji (Fumigacji) Materiałów bibliotecznych, w komorze fumigacyjnej gazem sterylizacyjnym S-9 z aktywnym składnikiem w postaci tlenku etylenu (C2H4O), która zapewni możliwość uzyskania negatywnego wyniku badań;
1.5. po przeprowadzeniu Fumigacji Materiałów bibliotecznych - poddania kwarantannie zdezynfekowanych Materiałów bibliotecznych;
1.6. przeprowadzenia badań Materiałów bibliotecznych sprawdzających skuteczność przeprowadzonej Fumigacji (badania ex post) oraz przesłania Zamawiającemu wyników tych badań;
1.7. w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku badań Wykonawca zobowiązuje się do powtórzenia Fumigacji w ramach wynagrodzenia;
1.8. zwrotu Materiałów bibliotecznych po Fumigacji, kwarantannie i badaniach do Siedziby Zamawiającego oraz ich rozpakowanie i ułożenie we wskazanym miejscu pod nadzorem pracownika Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części V, przedstawiono w Załączniku Nr 1 do Projektowanych Postanowień Umowy (dalej: PPU) (Załącznik Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) - PPU do Części V - Usługa fumigacji 120 m.b. wybranych materiałów bibliotecznych).
* Definicja wyrazów użytych w SWZ znajduje się w PPU dla Części V, stanowiących Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania

79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu

79999100-4 - Usługi skanowania

90924000-0 - Usługi usuwania grzybów

92312000-1 - Usługi artystyczne

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

4.5.5.) Wartość części: 24390,24 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68858,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 68858,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 68858,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542756820

7.3.4) Miejscowość: Glinno

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Pracownia Konserwacji Zabytków Ewa Gumańska - prace konserwatorskie części zamówienia
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu - fumigacja w komorze z tlenkiem etylenu, digitalizacja
RDLS. Sp. z o.o. - badanie mikrobiologiczne potwierdzające czystość mikrobiologiczną obiektu po fumigacji

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 68858,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie w Części II, ponieważ w terminie wyznaczonym na składanie ofert nie została złożona żadna oferta.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 73468,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 73468,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 73468,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRACOWNIA KONSERWACJI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKE

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542756820

7.3.4) Miejscowość: Glinno

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Pracownia Konserwacji Zabytków Ewa Gumańska - prace konserwatorskie części zamówienia
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu - fumigacja w komorze z tlenkiem etylenu, digitalizacja
RDLS. Sp. z o.o. - badanie mikrobiologiczne potwierdzające czystość mikrobiologiczną obiektu po fumigacji

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 73468,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 86063,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zycom Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9511741050

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie w Części V, ponieważ w terminie wyznaczonym na składanie ofert, nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca PRACOWNIA KONSERWACI ZABYTKÓW MAGDALENA DALKE prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.
2025-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi