Roboty budowlane w budynkach Szkół Podstawowych na terenie Gminy Kłoczew

GMINA KŁOCZEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00382876
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00382876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-20 11:49
Lokalizacja
Kłoczew, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74be2414-fe11-428e-bef4-4581c5be1e58
Identyfikator
5060026477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

3 przyznane

GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrzywda, PL · lot 0
6 127 616,33 PLN
GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrzywda, PL · lot 1
2 689 618,92 PLN
GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrzywda, PL · lot 2
719 372,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00382876 z dnia 2025-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w budynkach Szkół Podstawowych na terenie Gminy Kłoczew

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁOCZEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582240

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Długa 67

1.5.2.) Miejscowość: Kłoczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-550

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: 257543199

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kloczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kloczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74be2414-fe11-428e-bef4-4581c5be1e58

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w budynkach Szkół Podstawowych na terenie Gminy Kłoczew

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74be2414-fe11-428e-bef4-4581c5be1e58

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00382876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00001134/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Termomodernizacja budynków szkolnych w Gminie Kłoczew

1.1.7 Szkoła bez barier - Ifrastruktura włączająca dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach w Gminie Kłoczew

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

7.2.Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1,2) Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu FE dla Lubelskiego 2021-2027 i programu priorytetowego Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół Inwestycja B1.1.3. Komponent B Zielona energia i zmniejszenie energochłonności w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest głęboka modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Kłoczewie oraz wsparcie tej inwestycji w infrastrukturę włączającą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zamówienie obejmuje swoim zakresem:
1) zakres objęty dofinansowaniem w ramach zadania „Szkoły bez barier” – Infrastruktura włączająca dla osób ze SPE w szkołach Gminy Kłoczew”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 7.2. Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1, 2) Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027:
a) prace budowlane mające na celu wyrównanie poziomu podłóg, likwidację progów, przystosowanie podłoża oraz zakup i ułożenie twardej powierzchni matowej, antypoślizgowej w pomieszczeniach dydaktycznych i ciągach komunikacyjnych;
b) demontaż skrzydeł i ościeżnic drzwi oraz zakup i montaż drzwi wewnętrznych zapewniających szerokość światła min. 90 cm;
c) odnowienie powłok malarskich na ścianach, w tym wykonanie napraw obróbek tynkarsko – malarskich w pomieszczeniach dydaktycznych, ciągach komunikacyjnych w celu usunięcia ich połyskliwej powierzchni i intensywnych kolorów barw na rzecz powierzchni matowych o jasnych barwach; zastosowanie kodu kolorystycznego kontrastującego ściany i podłogi;
d) wykonanie sufitów podwieszanych z płyt akustycznych w pomieszczeniach dydaktycznych i ciągach komunikacyjnych;
e) wymiana oświetlenia w celu równomiernego rozmieszczenia światła;
f) dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
g) montaż windy wewnętrznej;
2) zakres objęty dofinansowaniem w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynków szkolnych w gminie Kłoczew”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” Inwestycja B1.1.3., Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności:
a) budynek Szkoły Podstawowej w Kłoczewie
 ocieplenie ścian zewnętrznych, Ocieplenie stropu pod poddaszem,
 wymiana okien istniejących,
 wymiana drzwi zewnętrznych,
 modernizacja instalacji centralnego ogrzewania: wymiana grzejników na płytowe z termozaworami, wymiana rurarzu,
 ocieplenie stropu nad piwnicą,
 ocieplenie podłogi na gruncie,
 wykonanie systemu zarządzania energią,
 wymiana oświetlenia na system LED;
b) budynek sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kłoczewie:
 ocieplenie ścian zewnętrznych,
 wymiana okien istniejących,
 wymiana central wentylacji nawiewno-wywiewnej na centrale z odzyskiem ciepła,
 wymiana drzwi zewnętrznych,
 modernizacja instalacji centralnego ogrzewania: wymiana grzejników na płytowe z termozaworami, wymiana rurarzu,
 wymiana istniejącego oświetlenia na nowe systemu LED,
 system zarządzania energią - zdalaczynna regulacja pracą kotłów,
 zainstalowanie opomiarowania energii i gazu,
 oprogramowanie sterowanie wentylacją mechaniczną

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.5.) Wartość części: 6127616,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest głęboka modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Czernicu oraz wsparcie tej inwestycji w infrastrukturę włączającą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zamówienie obejmuje swoim zakresem:
1) zakres objęty dofinansowaniem w ramach zadania „Szkoły bez barier” – Infrastruktura włączająca dla osób ze SPE w szkołach Gminy Kłoczew”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 7.2. Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1, 2) Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027:
a) prace budowlane mające na celu wyrównanie poziomu podłóg, likwidację progów, przystosowanie podłoża oraz zakup i ułożenie twardej powierzchni matowej, antypoślizgowej w ciągach komunikacyjnych i na Sali gimnastycznej;
b) demontaż skrzydeł i ościeżnic drzwi oraz zakup i montaż drzwi wewnętrznych zapewniających szerokość światła min. 90 cm;
c) odnowienie powłok malarskich na ścianach, w tym wykonanie napraw obróbek tynkarsko – malarskich w ciągach komunikacyjnych i na sali gimnastycznej w celu usunięcia ich połyskliwej powierzchni i intensywnych kolorów barw na rzecz powierzchni matowych o jasnych barwach; zastosowanie kodu kolorystycznego kontrastującego ściany i podłogi;
d) wykonanie sufitów podwieszanych z płyt akustycznych w ciągach komunikacyjnych;
e) wymiana oświetlenia w celu równomiernego rozmieszczenia światła;
f) montaż rolet zewnętrznych na sali gimnastycznej.
2) zakres objęty dofinansowaniem w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynków szkolnych w gminie Kłoczew”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu priorytetowego „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” Inwestycja B1.1.3., Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności:
a) ocieplenie ścian zewnętrznych,
b) ocieplenie dachu Sali gimnastycznej,
c) ocieplenie stropu pod poddaszem,
d) wymiana okien istniejących,
e) wymiana drzwi zewnętrznych,
f) modernizacja instalacji centralnego ogrzewania: wymiana grzejników na płytowe z termozaworami, wymiana rurarzu,
g) ocieplenie stropu nad piwnicą,
h) ocieplenie podłogi na gruncie,
i) wykonanie systemu zarządzania energią,
j) wstawienie dodatkowego źródła ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania: kocioł gazowy kondensacyjny o mocy 140 kW współpracujący z istniejącym kotłem olejowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 2689618,92 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem części nr 3 zamówienia jest głęboka modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Gózdzie oraz wsparcie tej inwestycji w infrastrukturę włączającą dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zamówienie obejmuje swoim zakresem:
1) zakres objęty dofinansowaniem w ramach zadania „Szkoły bez barier” – Infrastruktura włączająca dla osób ze SPE w szkołach Gminy Kłoczew”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 7.2. Infrastruktura edukacji ogólnej (typ projektu 1, 2) Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027:
a) prace budowlane mające na celu wyrównanie poziomu podłóg, likwidację progów, przystosowanie podłoża oraz zakup i ułożenie twardej powierzchni matowej, antypoślizgowej w ciągach komunikacyjnych; zastosowanie kodu kolorystycznego kontrastującego ściany i podłogi;
b) demontaż skrzydeł i ościeżnic drzwi oraz zakup i montaż drzwi wewnętrznych zapewniających szerokość światła min. 90 cm;
c) dostosowanie toalet do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 719372,18 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6127616,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6127616,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6127616,33 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 541498840

7.3.3) Ulica: ul. Strażacka 3

7.3.4) Miejscowość: Krzywda

7.3.5) Kod pocztowy: 21-470

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6127616,33 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2689618,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2689618,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2689618,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 541498840

7.3.3) Ulica: ul. Strażacka 3

7.3.4) Miejscowość: Krzywda

7.3.5) Kod pocztowy: 21-470

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2689618,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 719372,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 814964,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 719372,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GAJOWNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 541498840

7.3.3) Ulica: ul. Strażacka 3

7.3.4) Miejscowość: Krzywda

7.3.5) Kod pocztowy: 21-470

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 719372,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2025-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane