Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku do potrzeb osób niepełnosprawnych

Powiat Kraśnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00471893
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00471893/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-27 08:30
Lokalizacja
Kraśnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-59036a69-aab6-4b11-8368-d873f4b8b8d2
Identyfikator
7151716935
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweBetonowanie konstrukcjiBetonowanie bez zbrojeniaZbrojenieRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeTynkowanieWykonywanie pokryć dachowychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówIzolowanie dachuIzolacja cieplnaRoboty izolacyjneKładzenie terakotyKładzenie glazuryRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychUkładanie kabliInstalowanie windInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewania

Wykonawcy

1 przyznane

DARIUSZ BUDKOWSKIKraśnik, PL · lot 0
1 386 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00471893 z dnia 2024-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku do potrzeb osób niepełnosprawnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kraśnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Niepodległości 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-204

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatkrasnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-krasnicki/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku do potrzeb osób niepełnosprawnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59036a69-aab6-4b11-8368-d873f4b8b8d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00471893

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00061339/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku do potrzeb osób niepełnosprawnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00431728

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp.272.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Dostosowanie budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku do potrzeb osób niepełnosprawnych”.
2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów w Zespole Szkół Specjalnych w Kraśniku.
3. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności:
1) skucie warstw posadzki w piwnicy,
2) usunięcie gruntu do poziomu spodu istniejących ław fundamentowych,
3) weryfikację głębokości posadowienia istniejących fundamentów oraz głębokości podszybia projektowanego trzonu windy - podbicie istniejących fundamentów, gdy wykaże to przeprowadzona weryfikacja,
4) wykop pod fundament szybu windowego,
5) wykonanie warstw konstrukcyjnych pod posadzki,
6) zbrojenie i zalewanie ław fundamentowych,
7) zbrojenie szybu windowego i opartych na nim belek podciągów i fragmentów stropów żelbetowych,
8) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych istniejących i projektowanych oraz szybu windowego,
9) systematyczne dokonywanie rozbiórek stropów na poszczególnych kondygnacjach, w miarę postępu robót budowy szybu windowego,
10) wykucie otworów w ścianach sąsiednich szybu pod drzwi wewnętrzne na poszczególnych kondygnacjach,
11) wykonanie nadszybia szybu wraz z jego ociepleniem w części strychowej budynku,
12) roboty wykończeniowe po przekuciach i rozbiórkach związanych budową szybu windowego,
13) uszczelnienie stropu szybu windowego po obwodzie dylatacji wzdłuż istniejących ścian na wszystkich kondygnacjach,
14) montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami,
15) wykonanie zasilania windy osobowej - maszynownia w wybudowanym szybie,
16) wykonanie tablic bezpiecznikowych,
17) uszczelnienie stropu szybu windowego po obwodzie dylatacji wzdłuż istniejących ścian,
18) wymianę okna usytuowanego w granicy działki na poziomie piwnicy oraz wymianę w dwóch miejscach fragmentów izolacji termicznej ścian zewnętrznych ze styropianu na wełnę mineralną i wykończeniem tykiem cienkowarstwowym,
19) wyburzenie ściany działowej na schodach wewnętrznych wiodących na poddasze z montażem fragmentu balustrady o pionowych pętach,
20) wstawienie balustrady zapobiegającej omyłkowe zejście do piwnicy,
21) ocieplenie ściany klatki schodowej na wysokości poddasza,
22) wykonanie docieplenia sufitu klatki schodowej wraz z sufitem podwieszanym o odporności ogniowej,
23) wstawienie klapy oddymiającej w dachu wraz z montażem ławy kominiarskiej stopni schodowych,
24) wykucie otworów z założeniem nadproży, pod projektowane do zamontowania drzwi w nowo powstałych pomieszczeniach,
25) wykucie otworu i wstawienie drzwi,
26) wykucie otworu w ścianie zewnętrznej z istniejącymi oknami na poziomie piwnicy i parteru oraz montaż drzwi zewnętrznych oraz okna,
27) wykonanie zadaszenia żelbetowego nad drzwiami wejściowymi,
28) uzupełnienie fragmentów izolacji termicznej ściany zewnętrznej po wykuwaniu otworów pod drzwiami i oknem w przedsionku widny,
29) dostosowanie pomieszczeń sanitarnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
30) wydzielenie pożarowe klatki schodowej K1,
31) wydzielenie kotłowni pod względem pożarowym poprzez obudowanie stropu do klasy odporności ogniowej,
32) remont schodów zewnętrznych i budowę pochylni dla osób z niepełnosprawnościami,
33) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wod.-kan. w pomieszczeniach sanitarnych,
34) wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego oraz ewakuacyjnego na ciągach komunikacyjnych,
35) wykonanie instalacji oddymienia klatki schodowej K1,
36) wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz instalacji sygnalizacji przekroczenia zawartości gazu w pomieszczeniu kotłowni, wykonanie instalacji przeciwporażeniowej,
37) wykonanie innych robót nie wymienionych w niniejszym ustępie, a ujętych w dokumentacji projektowej.
4. Szczegółowy zakres zamówienia wraz jego etapowaniem zostanie określony na etapie akceptacji harmonogramu rzeczowo-finansowego, o którym mowa w § 6 ust. 8 pkt 1 umowy.
5. Zamówienie będzie realizowane na czynnym obiekcie, (tj. funkcjonującym w pełnym zakresie Zespole Szkół Specjalnych w Kraśniku, dalej „zespole szkół”). Wobec czego wykonywane roboty budowlane wymagają szczególnej ostrożności w prowadzeniu prac, w szczególności zastosowania odpowiednich zabezpieczeń i osłon umożliwiających funkcjonowanie obiektu oraz utrzymywanie terenu robót w należytym porządku. Wykonawca ma obowiązek w taki sposób realizować roboty, by nie zakłócić funkcjonowania obiektu oraz zapewnić bezpieczeństwo dla uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym lub głębokim oraz ze sprzężeniami w tym z niepełnosprawnością ruchową i autyzmem, pracy pracowników zespołu szkół i osób trzecich. W trakcie trwania roku szkolnego wszystkie roboty uciążliwe dla otoczenia, generujące hałas i wibracje wewnątrz budynku i wpływające na jego funkcjonowanie, mogą być wykonywane tylko w czasie nie kolidującym z zajęciami lekcyjnymi oraz zajęciami rewalidacyjno – wychowawczymi (od poniedziałku do piątku od godziny 15:00). Przez okres realizacji zamówienia należy zapewnić bezpieczne wygrodzone dojście do budynku dla uczniów, pracowników i osób trzecich oraz ciągłość dostawy mediów. Roboty wymagające czasowego wyłączenia dopływu energii, jak również w zakresie ewentualnego wyłączenia urządzeń wod.-kan., ciepła technologicznego, muszą być zorganizowane poza godzinami pracy zespołu szkół, od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 do 20:00, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu Dyrekcji zespołu szkół i Zamawiającego o konieczności wykonania takich prac, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Z uwagi na realizację robót na czynnym obiekcie należy uwzględnić wykonywanie robót w godzinach popołudniowych i wieczornych do godziny 20:00 oraz dniach wolnych od dni funkcjonowania zespołu szkół.
6. W trakcie trwania robót w czasie, których nie będzie możliwości prawidłowego zabezpieczenia budynku szkoły i mienia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na własny koszt całodobową ochronę obiektu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45410000-4 - Tynkowanie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45261410-1 - Izolowanie dachu

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45314310-7 - Układanie kabli

45313100-5 - Instalowanie wind

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1386000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1688000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1386000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ADLO Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Dariusz Budkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7151323874

7.3.3) Ulica: ul. Towarowa 34 B

7.3.4) Miejscowość: Kraśnik

7.3.5) Kod pocztowy: 23-200

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1386000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 380 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2024-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane