Dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części
Polska Akademia Nauk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00384038
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00384038/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-08-20 18:54
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f4e505aa-dec6-4110-8448-d5044fe6f60a
- Identyfikator
- 5251575083
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Samochody osoboweUsługi leasingu finansowego
Wykonawcy
2 przyznane
EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
250 347,59 PLNEUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 1
168 405,35 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00384038 z dnia 2025-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325713
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Defilad 1
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-901
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
nauka
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4e505aa-dec6-4110-8448-d5044fe6f60a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00384038
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00091365/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00300528
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.26.12.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 449120,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części.2. Część 1 zamówienia:
- przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego samochodu osobowego z silnikiem benzynowym (bez hybrydy), nadwozie minimum 4-drzwiowe typu SUV, w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk. Samochód musi być fabrycznie nowy, pochodzący z produkcji 2024 lub bieżącej produkcji 2025 roku, leasing operacyjny z wykupem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3a do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załączniku nr 5a do SWZ.
3. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (RP). Zamawiający zobowiązuje się do odbioru przedmiotu zamówienia na koszt własny z miejsca wskazanego przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
4.5.5.) Wartość części: 253120,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch samochodów osobowych w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części.2. Część 2 zamówienia:
- przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego samochodu osobowego z silnikiem benzynowym (bez hybrydy), nadwozie minimum 4-drzwiowe typu minivan, w formie leasingu operacyjnego dla Kancelarii Polskiej Akademii Nauk. Samochód musi być fabrycznie nowy, pochodzący z produkcji 2024 lub bieżącej produkcji 2025 roku, leasing operacyjny z wykupem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3b do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załączniku nr 5b do SWZ.
3. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (RP). Zamawiający zobowiązuje się do odbioru przedmiotu zamówienia na koszt własny z miejsca wskazanego przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
4.5.5.) Wartość części: 196000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250347,59 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 250347,59 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 250347,59 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Europejski Fundusz Leasingowy SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8970012657
7.3.3) Ulica: Legnicka 48 bud. C-D
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-202
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Dostawa, serwis, gwarancja, szkolenie - Auto Group Polska Sp. z o.o.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250347,59 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 168405,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 168405,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 168405,35 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Europejski Fundusz Leasingowy SA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8970012657
7.3.3) Ulica: Legnicka 48 bud. C-D
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-202
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Dostawa, serwis, gwarancja, szkolenie - Auto Group Polska Sp. z o.o.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 168405,35 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące
| 2025-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |