Dowóz i odwóz dzieci przedszkolnych i uczniów do/ze Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobryszycach i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce na terenie gminy Dobryszyce w roku szkolnym 2025/2026

Gmina Dobryszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00384796
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00384796/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-21 10:38
Lokalizacja
Dobryszyce, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9328e6d-e373-4067-9674-6757cda290b1
Identyfikator
7722259998
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie publicznego transportu drogowegoBilety przewozowe

Wykonawcy

1 przyznane

JAKUB PARDELPIOTRKÓW TRYBUNALSKI, PL · lot 0
166 738,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00384796 z dnia 2025-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz i odwóz dzieci przedszkolnych i uczniów do/ze Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w
Dobryszycach i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce na terenie gminy Dobryszyce w roku szkolnym 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobryszyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 8

1.5.2.) Miejscowość: Dobryszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-505

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 446811193

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dobryszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dobryszyce.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9328e6d-e373-4067-9674-6757cda290b1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz i odwóz dzieci przedszkolnych i uczniów do/ze Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w
Dobryszycach i Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce na terenie gminy Dobryszyce w roku szkolnym 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9328e6d-e373-4067-9674-6757cda290b1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00384796

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044713/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dowóz i odwóz dzieci przedszkolnych i uczniów do (z) szkół/placówek łącznie ze sprawowaniem opieki nad uczniami podczas wykonywania usługi w roku szkolnym 2025/2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00343788

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 166738,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje:

W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia na własny koszt biletów miesięcznych dla uprawnionych uczniów do korzystania z usługi dowozu i odwozu.
Ilość kupowanych biletów miesięcznych w okresie roku szkolnego 2025/2026 może ulegać zmianie. W przypadku zmniejszenia lub zwiększenia liczby uczniów dowożonych/odwożonych w danym miesiącu przez Wykonawcę łączne wynagrodzenie miesięczne Wykonawcy ulegnie odpowiednio zmniejszeniu lub zwiększeniu.
Bilet miesięczny jest biletem imiennym i posługiwać może się nim osoba, której imię i nazwisko widnieje na bilecie. W razie kontroli wymagane jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość posiadacza biletu. Bilet miesięczny ważny jest jeden miesiąc tj.: od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca. Na bilety miesięczne obowiązują wszystkie ulgi ustawowe przewidziane dla komunikacji samochodowej. W okresie ferii zimowych ceny biletów miesięcznych zmniejszone będą o 50%.
Wykonawca zobowiązuje się do dowozu i odwozu uczniów do(ze) szkoły zgodnie z wykazem stanowiącym Załącznik Nr 10 do SWZ. Zamawiający zapłaci tylko za wykonanie usługi na trasach ujętych w wykazie, nie przewiduje się dodatkowych opłat za dojazdy na miejsce wykonywania usługi. Przedmiot zamówienia nie obejmuje dojazdu autobusu przeznaczonego do realizacji usługi z bazy Wykonawcy na miejsce wykonywania usługi.
Wykonawca winien dowieźć uczniów na zajęcia nie wcześniej niż 30 minut przed ich rozpoczęciem i nie później niż 5 minut przed ich rozpoczęciem. Określenie godzin dowozu i odwozu Wykonawca ustali z Dyrektorami szkół.
W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz zgodnie z harmonogramem ustalonym na dzień odpracowania zajęć. Przejazdy uczniów należy zapewnić w dni przewidziane organizacją przedszkola i szkoły w roku szkolnym 2025/2026, począwszy od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 01 września 2025 roku do dnia 26 czerwca 2026 roku z wyłączeniem ferii zimowych i wiosennych oraz przerw w nauce wynikających z kalendarza roku szkolnego 2025/2026 w zakresie dowozu i odwozu uczniów ( nie dotyczy dowozu i odwozu dzieci przedszkolnych, który odbywa się od dnia 01 września 2025 roku do dnia 26 czerwca 2026 roku z wyłączeniem przerwy wakacyjnej ).

Przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy użyciu autobusów w ilości 2 szt. stanowiących własność Wykonawcy.

Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia pojazdów w ilości miejsc niezbędnej do wykonania zadania, w pełni sprawnych technicznie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą być sprawne z aktualnymi badaniami technicznymi i polisą ubezpieczeniową. W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pełną sprawność pojazdów, zapewnić spełnianie wymogów bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), zapewnić posiadanie aktualnych badań technicznych pojazdów (o ile termin badania przypadnie w okresie obowiązywania umowy) i polisy ubezpieczeniowej (o ile termin zawarcia umowy ubezpieczenia na kolejny okres przypadnie w okresie obowiązywania umowy), zapewnić utrzymanie pojazdów w czystości.
Pojazd przeznaczony do wykonywania usługi musi być utrzymany w należytym stanie technicznym, porządku oraz odpowiednio oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami zapewniające bezpieczny przewóz dzieci. W okresie zimowym pojazd dowożący musi być ogrzewany, a na stopniach nie może zalegać lód i nie mogą one być śliskie. W okresie letnim wskazane jest by pojazd posiadał klimatyzację.
Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli stanu technicznego pojazdu wykorzystywanego do realizacji usługi w czasie trwania roku szkolnego. Usługa świadczona będzie pojazdem, który zostanie wskazany w złożonej ofercie. O fakcie świadczenia usługi pojazdem innym niż przedstawiony w ofercie, Wykonawca będzie zobowiązany powiadomić Zamawiającego oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty spełniające warunki SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów w czasie dowozu do szkół, jak również w czasie odwozu ze szkół. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za działania kierowcy i opiekuna w
czasie przewozu uczniów.
Wykonawca podczas świadczenia każdego przewozu uczniów zobowiązany jest zapewnić dodatkowo poza kierowcą, także opiekuna. Zamawiający wyklucza możliwość łączenia funkcji kierowcy i opiekuna. Funkcję opiekuna może sprawować osoba pełnoletnia, która jest zdolna do ponoszenia odpowiedzialności karnej, cywilnej za działanie lub zaniechanie w związku ze sprawowaną opieką.
Osoba pełniąca funkcję opiekuna jest zobowiązana w szczególności do: zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie przewozu uczniów do szkół, zapewnienia bezpiecznego wsiadania do pojazdu oraz wysiadania z pojazdu uczniów, opieki i zwracania uwagi na właściwe zachowanie się uczniów w autobusie, a w przypadku stwierdzenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczniów w pojeździe, niedopuszczenie do dalszego przewozu, sprawdzenie stanu liczbowego uczniów. Zasady sprawowania opieki zawarte zostały w Załączniku Nr 9 do SWZ.
Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice/prawni opiekunowie. Podczas dowozu opiekun odprowadza uczniów do drzwi wejściowych do przedszkola i do drzwi wejściowych szkoły i przekazuje je wyznaczonemu przez Dyrektora nauczycielowi dyżurnemu. Podczas odwozów opiekun autobusu odbiera uczniów spod drzwi przedszkola oraz drzwi szkoły i wprowadza do autobusu zgodnie z ustalonym porządkiem.
Przewozy dzieci odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1047 ) i innymi przepisami związanymi z przewozem osób w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym
( t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2201 ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34980000-0 - Bilety przewozowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 166738,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 187668,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 166738,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PKS ,,Mustang" Jakub Pardel

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 101419821

7.3.3) Ulica: Grota Roweckiego 2

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 166738,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2026-06-26
2025-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi