„ Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w roku 2025 ”

Gmina Dobryszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00384872
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00384872/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-21 10:56
Lokalizacja
Dobryszyce, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1f488a84-295a-41e9-9185-2f0f27a22fe1
Identyfikator
7722259998
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

"BITUM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLipie Śląskie, PL · lot 0
684 039,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00384872 z dnia 2025-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w roku 2025 ”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobryszyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 8

1.5.2.) Miejscowość: Dobryszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-505

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 446811193

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dobryszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dobryszyce.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1f488a84-295a-41e9-9185-2f0f27a22fe1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„ Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w roku 2025 ”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f488a84-295a-41e9-9185-2f0f27a22fe1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00384872

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044713/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Południowa w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00321916

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 690000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul.
Południowej w miejscowości Dobryszyce.
Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach ew. nr 1971/1, 1968/3 z obrębu 0004
Dobryszyce w miejscowości Dobryszyce na terenie gminy Dobryszyce, województwo
łódzkie. Obszar przeznaczony pod przedmiotową inwestycję pełni funkcję komunikacyjną dla
mieszkańców miejscowości Dobryszyce na terenie gminy Dobryszyce oraz terenów
przyległych.
W stanie istniejącym teren przeznaczony pod przedmiotową inwestycję stanowi drogę
gminną ul. Południową w miejscowości Dobryszyce. Droga posiada jezdnię o szerokości
zmiennej od ok. 4,0 m do ok. 4,5 m. Jezdnia posiada nawierzchnię asfaltową. Wzdłuż drogi
brak wydzielonych poboczy. Wzdłuż drogi występują utwardzone zjazdy do posesji. Na
przedmiotowym odcinku wzdłuż drogi występuje zabudowa mieszkaniowa zagrodowa
rozproszona, a także pola uprawne. Droga posiada liczne nierówności w profilu podłużnym
i poprzecznym oraz inne uszkodzenia jak wyboje i wykruszenia nawierzchni. Odwodnienie
w stanie istniejącym realizowane jest powierzchniowo na tereny nieutwardzone w granicach
pasa drogowego.

Parametry techniczne ulicy Południowej przeznaczonej do przebudowy:
1. Kategoria funkcjonalna drogi - Droga gminna.
2. Klasa techniczna drogi - Droga dojazdowa – D.
3. Wymagana nośność - Wymagana nośność dla kategorii ruchu KR1.
4. Nawierzchnia jezdni – Asfaltowa.
5. Szerokość jezdni - 5,0 m.
6. Nawierzchnia poboczy - Mieszanka niezwiązana z kruszywem 0/31,5 mm.
7. Szerokość poboczy - 0,75 m.
8. Odwodnienie - teren nieutwardzony w granicach pasa drogowego.
9. Długość odcinka - 623,00 mb.

Konstrukcja projektowanej jezdni:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 50/70 (wg PN-EN 13108-1) – 4 cm,
- skropienie warstwy wiążącej kationową emulsją asfaltową C60B3ZM w ilości 0,3 kg/m2,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W 50/70 (wg PN-EN 13108-1) – 5 cm,
- skropienie podbudowy kationową emulsją asfaltową C60B10ZM/R w ilości 0,5 kg/m2,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm
C90/3 (wg PN-EN 13242, PN-S-06102:1997) – 20 cm,
- warstwa ulepszonego podłoża z gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2,0 (wg PN-EN
14227-1:2013-10) – 20 cm.


Konstrukcja projektowanego pobocza:
- warstwa z mieszanki niezwiązanej z kruszywem 0/31,5 mm (wg PN-EN 13242) – 15 cm.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót został zawarty w Załączniku nr 8
do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 10

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 684039,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 778244,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 684039,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bitum Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 151487775

7.3.3) Ulica: Cegielniana 20

7.3.4) Miejscowość: Lubliniec, Lipie Śląskie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 684039,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2025-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane