Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: „Centrum Aktywności Lokalnej w budynku Przepompowni w Nowym Porcie”

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00385337
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00385337/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-08-21 12:32
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e446c2e-7133-41e5-a791-ae90a0243b3b
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi projektowania konstrukcji nośnychNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

AKINT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
427 475,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00385337 z dnia 2025-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: „Centrum Aktywności Lokalnej w budynku Przepompowni w Nowym Porcie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: „Centrum Aktywności Lokalnej w budynku Przepompowni w Nowym Porcie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e446c2e-7133-41e5-a791-ae90a0243b3b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00385337

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019556/62/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla utworzenia Centrum Aktywności Lokalnej w budynku Przepompowni Gdańsk – Nowy Port

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00258867

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 81/BZP-U.510.72.2025/ŻGW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 523000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej z pozyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pod nazwą: „Centrum Aktywności Lokalnej w budynku Przepompowni w Nowym Porcie”.
2. Usługa objęta niniejszym postępowaniem jest częścią projektu pn.: Rewitalizacja Nowego Portu z Twierdzą Wisłoujście Etap III Programu Rewitalizacji Obszaru Nowego Portu.
3. Zadanie przewidziane jest do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
4. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania, w szczególności:
1) Opracowania przedprojektowe;
2) Projekt koncepcyjny poprzedzony dwuwariantową koncepcją architektoniczną w zakresie adaptacji obiektu. Koncepcje zawierać mają wynik badań m. in. możliwości budowy antresoli, wykorzystania/wyeksponowania basenu/niecki wraz ze wstępnym kosztorysem i mają spełniać wszystkie wytyczne wskazane Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Po wyborze jednego wariantu przez interesariuszy inwestycji zostanie sporządzony jeden Projekt Koncepcyjny;
3) Materiały promocyjne przedsięwzięcia;
4) Projekt przebudowy, adaptacji i renowacji istniejącego budynku Przepompowni;
5) Projekt zagospodarowania terenu inwestycji.
5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone
w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427475,43 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 494982,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 427475,43 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Akint Sp. z o. o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9512387797

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-952

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 427475,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 406 dni

2025-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi