Modernizacja przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej

GMINA TOKARNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00472044
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00472044/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-27 09:15
Lokalizacja
Tokarnia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-858801a3-05aa-4e80-a2a3-905848b24579
Identyfikator
6811304607
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychWyrównywanie nawierzchni boisk sportowychNaprawa boisk sportowychSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00472044 z dnia 2024-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TOKARNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351556292

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tokarnia 380

1.5.2.) Miejscowość: Tokarnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-436

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 2747022

1.5.8.) Numer faksu: 12 2747025

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@tokarnia.info.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tokarnia.info.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-858801a3-05aa-4e80-a2a3-905848b24579

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-858801a3-05aa-4e80-a2a3-905848b24579

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00472044

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00211266/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00428790

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej, obejmująca wykonanie nawierzchni poliuretanowej w ilości 530 m2, wymianę wyposażenia oraz wykonanie piłkochwytów

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych

45236119-7 - Naprawa boisk sportowych

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Po otwarciu ofert, w trakcie trwania czynności badania, Zamawiający powziął informację, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na nieprecyzyjnym opisie przedmiotu zamówienia. W ogłoszeniu o zamówieniu nr 2024/BZP 00428790/1 z dnia 24.07.2024 r. Zamawiający wymagał złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych oraz zastrzegł brak możliwości ich uzupełnienia (Sekcja V pkt 5.8. i 5.9.) . Powyższy zapis znalazł się również w Specyfikacji Warunków Zamówienia dotyczącej powyższego postępowania (Rozdz. XV.3. pkt 1 ppkt 4) oraz Rozdz. XV.5). Natomiast w Załączniku Nr 1 do SWZ (Oferta) w punkcie 5 Zamawiający zapisał warunek niezgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia oraz podał informację, że dokumenty należy dostarczyć zamawiającemu przed podpisaniem umowy a nie jak w ogłoszeniu i SWZ wraz z ofertą. Mogło to doprowadzić do błędu wykonawców przy sporządzeniu oferty. Mając powyższe na uwadze uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z poniższym uzasadnieniem prawnym.
Uzasadnienie prawne:
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
2024-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane