Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie oraz Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu

GMINA BOBROWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00385738
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00385738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-08-21 13:50
Lokalizacja
Bobrowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3cb07aaa-9b96-43b5-8a85-7a8edcea80a0
Identyfikator
8741683605
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachSłoneczne moduły fotoelektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

ATM DEWELOPER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 1
2 579 999,97 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00385738 z dnia 2025-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie oraz Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BOBROWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118388

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 27

1.5.2.) Miejscowość: Bobrowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-327

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 568885000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bobrowo.org

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bobrowo.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3cb07aaa-9b96-43b5-8a85-7a8edcea80a0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie oraz Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cb07aaa-9b96-43b5-8a85-7a8edcea80a0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00385738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025224/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Termomodernizacja budynków Szkół Podstawowych w Bobrowie oraz w Nieżywięciu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy Działanie B 1.1.3 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00230744

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GNWK.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5369072,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie
- wykonanie termoizolacji nieocieplonych ścian nadziemia oraz piwnicy styropianem fasadowym oraz wełną mineralną,
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
- modernizację instalacji centralnego ogrzewania hali sportowej,
- montaż instalacji wentylacji mechanicznej hali sportowej,
- montaż i przebudowę instalacji wod-kan dla przebudowy pomieszczeń toalet na cele osób niepełnosprawnych,
- montaż instalacji elektrycznej zasilającej projektowane nagrzewnice wodne na hali sportowej wraz z układem sterowania,
- montaż instalacji elektrycznej zasilającej centralę wentylacyjną wraz z układem sterowania,
- modernizacja kotłowni na paliwo stałe,
- modernizację instalacji c.o. kotłowni,
- montaż instalacji zbiornikowej na pellet wraz z pneumatycznym układem podawana paliwa,
- montaż urządzeń fitness na działce oraz montaż tablicy pomiaru jakości powietrza,
- montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku szkoły

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.5.) Wartość części: 3072435,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu
- wykonanie termoizolacji ścian styropianem fasadowym, wełną mineralną oraz płytą warstwową,
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
- modernizacja kotłowni na paliwo stałe,
- modernizację instalacji c.o. kotłowni
- montaż instalacji zbiornikowej na pellet wraz z pneumatycznym układem podawana paliwa,
- montaż urządzeń fitness na działce oraz montaż tablicy pomiaru jakości powietrza,
- montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.5.) Wartość części: 2296637,21 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z brakiem możliwości wniesienia gwarancji należytego wykonania umowy oraz nie przystąpienia do podpisania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w dniu 18.06.2025 r., Zamawiający na podstawie art. 263 Ustawy rozpoczął ponowne badanie ofert i w dniu 25.06.2025 r. zwrócił się do Wykonawców, których oferty nie podlegały odrzuceniu, z wnioskiem o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni, tj. do dnia 28 lipca 2025 r. W odpowiedzi na wniosek zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą, przekazując Zamawiającemu pisemne oświadczenie oraz przedłużenie okresu ważności wadium wyraził tylko Wykonawca: Zakład Usług Ogólnobudowlanych Chachulski Mariusz, ul. Przyleśna 5, 87-305 Zbiczno, którego oferta na wykonanie zadania tj. części nr 1: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie wynosiła 4 675 230,00 zł brutto. Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie części nr 1 postępowania: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Bobrowie to 3 779 095,11 zł brutto. Kwota złożonej oferty, która jako jedyna podlegała ocenie ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4675230,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4675230,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2579999,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3025800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2579999,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ATM Deweloper Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8741797906

7.3.3) Ulica: Okrężna 2

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2579999,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-06

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane